Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Znów torbiele

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Asia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 27 Lis 2003
Posty: 138
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Sty 28, 2006 3:33 pm    Temat postu: Znów torbiele Odpowiedz z cytatem

Przez 4 miesiące brałam tabletki antykoncepcyjne z powodu tworzenia się i nie pękania torbielina jajnikach. Taka kuracja miałami pomóc. Mójlekarz prowadzący wyraził zgodę i faktycznie w tym czasie nic się nie działo,remisja nadal się utrzymywała. Po odstawieniu tabletek minęło 70 dni i pojawiło się coś co mogłoby przypominać miesiąćzkę-plamienia. Trwa to już 8 dzień.Nie chceiść do ginekologa bo ten pewnie znow mi da jakieś antykonacepacyjne a ja jestem negatywnie do nich nastawiona. Ico tu robić! Czekac czy coś działać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Sob Sty 28, 2006 3:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym poszła do lekarza. Taka jest moja rada. Nie ma co działać na własną rękę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Sob Sty 28, 2006 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asia, wydaje mi się, że raczej trzeba iść do lekarza, możesz mu przecież powiedzieć o swoich wątpliwościach co do leku i może znajdzie coś innego, albo pójdź do innego lekarza, jeśli nie masz do tego zbytniego zaufania, ale lekarz byłby wskazany. Ale rozumiem cię, bo ja też często zwlekam i liczę na to, że samo przejdzie Confused
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Sob Sty 28, 2006 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asiu ja brałam prze dłuuugi czas tabletki antykoncepcyjne w międzyczasie wyszło, że mam torbiela na jajniku i lekarz przepisał lekarstwa i o dziwo zniknęła Very Happy ale co chcem powiedzieć, że po odstawieniu pigułek to oprócz normalnej miesiączki miałam przed nią plamienie które sporo czasu trwało gdzieś z 10 dni i jest to normalne, ale w momencie kiedy przyjmujesz pigułki, żeby Cię leczyły to ja bym poszła na Twoim miejscu do lekarza i najwyżej powiedziała, że nie chciałabyś w taki sposób rozwiązać tego problemu i czy istnieje jakiś inny sposób... pomyśl nad tym, pozdrawiam cieplutko... Buziak
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
klasyka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 408

PostWysłany: Sob Sty 28, 2006 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

antykoncepcyjne? mnie wpajano, ze mnie nie wolno z uwagi na estrogeny i ich udowodniony wplyw na zespol antyfosfolipidowy, za to zalecano spirale, jest bezpieczniejsza i nie umniejsza doznan Wink

a co do przedluzajacych sie miesiaczek... problemem moze byc to krwawienie, zwazywszy, ze w zwyklym gabinecie ginekologicznym zalecic Ci moga lyzeczkowanie, ktorego de facto u nas rowniez nie powinno sie przeprowadzac. Parokrotnie trafilam na ginekologie przez przedluzajace sie miesiaczki, zawsze podawano mi dozylnie witamine K , co do tej pory trudno jest mi zrozumiec, gdyz pozostaje ona w opozycji do Syncumaru, ktorego wtedy zazywalam Shocked Latwiej (i chyba logiczniej) przeciez byloby odstawic syncumar, niz brac go caly czas i codziennie serwowac mi kroplowke z witamina K...
te krwawienia trwajace do 2 tygodni, a pozniej konczace sie omdleniami i przewiezieniem na oddzial, minely po wyeliminowaniu Syncumaru i zastosowaniu podskornie Clexane

a torbiele, owszem mialam, przeszlam nawet zabieg chirurgiczny - o dziwo pekl mi kiedys jajnik, na ktorym byl umiejscowiony torbiel i krwawil do wewnatrz, ale samych torbieli nigdy nie leczylam tabletkami antykoncepcyjnymi

zreszta moje uwagi chyba niewiele Ci sie przydadza, bo pewnie nie masz zespolu antyfosfolipidowego (wnioskuje po tych antykoncepcyjnych Rolling Eyes )
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Sty 29, 2006 11:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z torbielami nie ma żartow.więc lepiej idz do lekarza.a Klasyka ma rację...jak to hormony .? przy naszych chorobach.....wiem ze to jest niewskazane.......
Porzez torbiel na jajniku w wigilie wylądowałam w szpitalu....okazało sie ze torbiel sie skreciła ..zaropiała .i w rezultac ie wylądowałam na stole opeacyjnym ..z zapaleniem otrzewnej....pozbyłam sie całego jajowodu .dobrze że nie zycia
monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Nie Sty 29, 2006 2:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ginekolog,tez czlowiek! Nie lekcewaz sobie,jestes młodziutka,wszystko przed Tobą! Koniecznie wybierz sie do lekarza...Pozdrawiam
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
monika.kala
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 448

PostWysłany: Nie Sty 29, 2006 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asia idz do lekarza.Z torbielami nie ma zartow.Po co masz sie stresowac,idz do lekarza.
Pozdrawiam Monika Kala
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ewelina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 579
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Czw Sie 17, 2006 9:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dołącze się do wątku. Jak już wcześniej wspomniałam mam problemy żołądkowe-jelitowe, w związku z tym zaczelam chodzic po lekarzach (chyba przestane, bo nic tylko cos wynajduja), wczoraj m i. bylam na USG i co? Dowiedzialam sie ze byc moze mam torbel na jajniku. Pisze byc moze, bo musze zawsze brac na to poprawke. Juz nie raz okazywalo sie ze slyszalam najpierw jedno, a potem drugi lekarz mowil co innego. Jestem troche zawiedziona, bo owe badanie przebieglo expresowo, nie po mojej mysli. W ogole dochodze do wniosku, ze dzisiaj chyba trzeba sie juz leczyc tylko prywatnie, brrr!, wowczas moze wieksza szansa, ze bedziemy traktowani bardziej powaznie.
No ale wracajac do tematu. Oczywiscie pojde do ginekologa (prywatnie), aby miec 100% pewnosc. Oby tylko wszystko bylo OK. Jednak najpierw zajme sie moim problemem nierozwiazanym do tej pory (mianowicie krwawieniem z odbytu). W poniedzialek zrobia mi badanie (kolonoskopia) i zobacze wowczas w ktora strone sie udac.
Ps. Czytajac wczesniejsze wypowiedzi troche sie uspokoilam, bo ewentualny torbiel nie musi byc przeciez usuwany chirurgicznie, prawda?
Pozdrowka!!!
_________________
Z każdej ciemnej doliny jest jakieś wyjście, jakiś tęczowy szlak Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 17, 2006 9:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

faktycznie lepiej się upewnić, bo z pobierznie wykonanego badania oprócz stresu nic rzeczowego nie wynika Rolling Eyes
to w ogóle nie musi być torbiel ani cysta, bardzo ciekawy artykuł o badaniach ginekologicznych i ich jakości - polecam TUTAJ

stamtąd cytat:
Cytat:
niewielu lekarzy nie będących ginekologami jest w stanie prawidłowo ocenić zmiany narządów ginekologicznych wynikające z cyklu płciowego. Część potrafi, ale sporo "ultrasonografistów" nie bierze pod uwagę dnia cyklu, wielu z nich fizjologiczny, prawidłowy 3 cm pęcherzyk Graffa w jajniku określa już jako "cystę" i stresuje nim pacjentkę lub odwrotnie - często ich badania są nieprecyzyjne, nie opisują ewidentnych patologii stwierdzanych badaniem ginekologicznym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Sie 17, 2006 9:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie nie musi być usuwany , jesli jest mały ma szansę się wchłonąc , torbiele należy obserwować i jesli rosną wtedy lekarz musi zdecydować o ich ewentualnym usunięciu, teraz jest kilka metod ich usówania, niekoniechnie musi to byc otwarcie burzucha, na razie spokojnie, jesli nie przekroczy paru cm zostaje obserwacja
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group