Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Krostki na ramionach

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lubesia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 272
Skąd: Wloclawek

PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 8:32 pm    Temat postu: Krostki na ramionach Odpowiedz z cytatem

zastanawiam sie od czego mam krostki na ramionach czy sa one od cyklosporyny biore ja od pazdziernika i od tego czsu mam ich duzo wiecej niz kiedys ......dermatolog mowil mi ze to genetyczne i ze nic z tym nie zrobie ale ja wiem ze te co mam genetyczne to sa inne ................no i jeszcze mam te krostki na udach jak ja mam sie ich pozbyc?........moze kktos z was ma podobny problem ?
_________________
Jeśli nie możemy czynić tak, jakbyśmy chcieli, musimy czynić tak, jak możemy Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Very Happy
Myślę, że to po cyklosporynie. Sad
U mojej Marty też widzę krostki ale juz na calym ciele. Cyklosporyne bierze 4 rok.
Zawsze możesz zapytać sie lekarza.
Pozdrawiam
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lubesia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 272
Skąd: Wloclawek

PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz ja juz teraz zauwazam tez na pleckach troszke i na tylku tez i jescze po bokach kolo brzucha ........mam nadzieje ze to minie kiedys albo jak pojde po raz kolejny do dermatologa to mi cos na to przepisze
_________________
Jeśli nie możemy czynić tak, jakbyśmy chcieli, musimy czynić tak, jak możemy Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Joanna88
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Sty 2006
Posty: 118
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak ja mam dokladnie to samo Sad tez nie wiedzialam jak sie tego pozbyc !!! no i oczywiscie ciocia ( jest kosmetyczka i wie tez co nie co na temat dermatologii ) widziala to u mnie bo mam to na rekach i udach i powiedziala ze mam zagotowac platki owsiane zeby zrobil sie kleik a potem nałozyc to na te miejsca oblozyc folia potem jeszcze recznikiem tak zeby nie uciekalo cieplo !!! ja zazwyczaj trzymam to 20 minut na rekach Smile moze to dziwna metoda ale jesli chodzi o mnie to skuteczna Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może Joanno masz rację. Zawsze uważąłam , że płatki owsiane to rewelacyjny środek na kłopoty z cerą. Kiedyś stosowałam często na twarz , przy problemach trądzikowych. Powiem z bardzo dobrym skutkiem. Platki bardzo dobrze oczyszczaja twarz i dzialją niczyn najlepszy peeling.
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lubesia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 272
Skąd: Wloclawek

PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

normalnie az sobie dzisiaj chyba cos takiego z platkow zrobie Very Happy
_________________
Jeśli nie możemy czynić tak, jakbyśmy chcieli, musimy czynić tak, jak możemy Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Joanna88
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Sty 2006
Posty: 118
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja to stosuje od czasu do czasu Smile to dziala niczym piling fajna sprawa z tymi platkami Smile sproboj lubesia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 27 Lis 2003
Posty: 138
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Sty 31, 2006 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja Cyklosporynę biorę juz rok i nie mam żadnych krostek, ale za to ma pełno włosów na plecach i rękach. Może każdy organizm inaczej sie przystosowuje. U mnie na tym leku nastąpiła znaczna poprawa, a jak u Was? I dlaczego Martek u Ciebie trwa to juz 4 laty, myślalam że można ją po roku odstawić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lubesia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 272
Skąd: Wloclawek

PostWysłany: Wto Sty 31, 2006 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na na tej cyklosporynie tez dobrze sie czuje i mam nadzieje ze jak bedzie ciagle dobze to tak jak planuja po 1,5 roku mmi ja odstawia Smile
_________________
Jeśli nie możemy czynić tak, jakbyśmy chcieli, musimy czynić tak, jak możemy Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Wto Sty 31, 2006 10:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asiu Very Happy Taka decyzja jest lekarzy. Najpierw sugerowano mi , że kuracja cyklosporyna bedzie trwała 2 lata a potem istnieje możliwość odstawienia. Niestety, wyszło inaczej i juz 4 rok Martusia łyka cyklosporynke w syropie rozcieńczą sokiem jabłkowym. (Marta ma 9lat).
Pozdrawiam
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 27 Lis 2003
Posty: 138
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 3:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Martek a czy u Twojej córki jest poprawa na cyklosporynie,bo u mnie bardzo szybko było ok.teraz mam bialka 0,1g a miałam ok2g jak zaczynałam kuracje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 11:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Asia Very Happy
Jest poprawa. Była też długa remisja (0 białka chyba ok.1,5 roku) ale non sto podawaną ma cyklosporynę i sterydy.
W tej chwili zaczęło pojawiać sie białko ale są to małe ilości. Kontrolę mamy 16.02. zobaczymy
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mar
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 09 Lut 2006
Posty: 134
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Mar 06, 2006 11:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Esss a mnie obsypalo na calych plecach i ramionach...i to do tego bardzo mnie swedzi...masakra...i nic mi nie pomaga bo to chyba po sterydach jest:/jak mam sie tego pozbyc?
_________________
Pomimo wszystko...warto żyć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
filomena1992
Senior
Senior


Dołączył: 30 Kwi 2016
Posty: 61

PostWysłany: Wto Lip 05, 2016 6:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rogowacenie mieszkowe-nabyte lub dziedziczne. Nabyte jest niczym innym, jak zmniejszoną wchlanalnoscia Wit A mi pomaga peelingowanie i nawilżanie Pilarix Cetaphil niektórym pomaga słońce mi szkodzi oprócz krostek może pojawić się rumień ja juz się przyzwyczaiłam bo mam to dziadostwo wszędzie


ożna wcinac watrobke wazna jest dieta alkohol zaostrza zmiany. Dla tych, którzy mają problem z samoakceptacja - zewnetrznie retinoidy albo doustnie , ale czy warto truc organizm dla idealnej cery?

w prawym górnym rogu masz funkcję edit . służy ona do dodania dodatkowych informacji do posta , w ten sposób nie dublujesz się w własnych postach / m
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gernimka
Junior
Junior


Dołączył: 04 Wrz 2016
Posty: 1

PostWysłany: Pon Wrz 05, 2016 9:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mar napisał:
Esss a mnie obsypalo na calych plecach i ramionach...i to do tego bardzo mnie swedzi...masakra...i nic mi nie pomaga bo to chyba po sterydach jest:/jak mam sie tego pozbyc?


Tak jak pisze @filomena - warto odstawić wszelkie produkty alkoholowe ponieważ zaostrzają one stany zapalne krostek, krostki mogą zniknąć otrzymując systematyczną dawkę peelingu... http://kobieco.pl/o-czym-pisac-i-rozmawiac-z-dziewczyna/ warto stosować te metody?

Mar pisała w 2006 roku, czyli 10 lat temu.Prośba , możesz się przedstawić ( Dział Pierwsze kroki ) tam się witamy , może napiszesz co Cię na to forum sprowadziło ?/ m
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group