Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Tarczyca, USG, hormony
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewek
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 139
Skąd: Bytom

PostWysłany: Sro Lut 01, 2006 6:40 pm    Temat postu: Tarczyca, USG, hormony Odpowiedz z cytatem

otwiram ten wątek , bo chociaż szukałam na forum i na googlach to nie znalazlam ( widzisz nenya probowałam sama) , znależć odpowiedż na pytanie jaki wymiar mają prawidłowe platy tarczycy, cieśń itp.
Jestem świeżo po USG no i lekarz rzekł do mnie że z wynikami do prowadzącego, bo on to zaanalizuje razem z wynikami hormonów / hormoy do odbioru za 8 dni/
_________________
ewek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Sro Lut 01, 2006 6:49 pm    Temat postu: Re: Tarczyca, USG, hormony Odpowiedz z cytatem

ewek napisał:
hormoy do odbioru za 8 dni/

cos dlugo musisz na te hormony czekac Rolling Eyes jak lezalam ostatnio w szpitalu to wynik byl na drugi dzien choc wiadomo ze w szpitalu szybciej sa wyniki ale i tak troszke dlugo musisz czekac jak robilam normalnie w przychodni to bodajrze juz za 3 dni mialam do odbioru... wiem tylko jaki jest przedzial jesli chodzi o hormon ale z tarczycy wiec jesli chcesz to moge podac bo o calej reszcie to bladego pojecia nie mam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
ewek
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 139
Skąd: Bytom

PostWysłany: Sro Lut 01, 2006 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki Didulka , na hormony to czekać mam 14 dni tylko , że 6 już upłynęło. Badania robię w przychodni przyszpitalnej/tam jest moj lekarz rodzinny/, USG w tym samym budynku i bez kolejki , Mam tylko wynik USG: płat prawy: 20x16x55 płat lewy: 15x16x60.
Cieśń 5 mm. Echo gruczołu jednorodne, prawidłowe, obrysy gładkie.
I to by było na tyle. Niecierpliwa jestem i chciałabym wiedzieć już czy to prawidłowe.A do ekarza rodzinnego mam się udać z kompletem badań.
_________________
ewek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Sro Lut 01, 2006 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w zeszlym roku mialam usg tarczycy i bylo prawidlowe mam ich wymiar ale na wiele by ci sie to nie zdalo bo to jest zalezne od wieku....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 3:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewek ja tez mam nierówne paty prawy wiekszy 23x17x52 lewy 18x15x45 cieśń 4mm a hormony tarczycy w normie to co czytalam to do 60 mm paty tarczycy sa w normie ale to musi zobaczyć lekarz i porownać z wynikami wazne tez że echo jest jednorodne bez węzełków i tym podobnych nie martw się będzie dobrze Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 4:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w piatek ide zrobic tsh... mam nadzieje ze cos drgnelo bo ostatni wynik byl dosc tragiczny 0.004 gdzie norma jest 0,456-4,680 [ulU/ml] Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Dota
Super senior
Super senior


Dołączył: 22 Lis 2005
Posty: 99
Skąd: szczecin/okolice

PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam wycięte guzy i po operacji mam niedoczynnośc pooperacyjną biore hormony już 7 lat /Letrox 75 mg./ pozdrawiam Dota
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
małgorzatka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Maj 2004
Posty: 1249
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Sob Lut 18, 2006 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja tarczyca ma wymiary, płat prawy: 28x14x13mm, lewy: 32x13x14 cieśń 4mm i ojętość 5,4cm3 (płat prawy 2,5 a lewy 2,9 cm3). ale dopóki sobie radzę, to podobno jest ok. Problemy się zaczną po 40-tce prawdopodobnie..?
_________________
małgorzatka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
klasyka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 408

PostWysłany: Nie Lut 19, 2006 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po 40-tce i na emeryturze to ja dopiero mysle zycia zasmakowac Wink
mowie powaznie, teraz na rozne egzotyczne eskapady nie mam ani czasu, ani pieniedzy, ale po 40-tce to sie zmieni, zapewniam...

i kompletnie nie wiem ile ma moja tarczyca, nawet nie wiedzialam, ze takie pomiary sie wykonuje Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Nie Lut 19, 2006 12:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klasyka, ja jestem po 40-tce i nic się nie zmieniło, nadal mam za mało czasu i pieniędzy, a doszły tylko problemy z hormonami Mr. Green, może na emeryturze? Very Happy
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Nie Lut 19, 2006 11:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Ewek Very Happy
Moze zajrzysz do tego wątku: http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=24776&w=36986594&a=36989933
i choc troche i wyjaśni. W tym samym watku jest też o niewielkiej różnicy między płatem lewym i prawym (tak jest prawidłowość).
Pozdrawiam
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Nie Mar 26, 2006 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moja mama wczoraj sie dowiedziala ze ma niedoczynnosc taryczy. lyka leki ale ma jakos tak dziwnie bo od poniedzialku do piatku cala tabletke a w sobote i niedziele po pol. czemu tak jest?
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Nie Mar 26, 2006 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie mam pojecia... moja mama tez tak bierze ma chorobe hashimoto... ja mam z kolei nadczynnosc i bede miec ja naswietlana radioaktywnym jodem zebym ja zniszczyc....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Nie Mar 26, 2006 11:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sposób dawkowania leków na tarczycę zależy jak ja to nazywam od szkoły . Jedni lekarze preferują własnie taki sposob podawania leku jak u Twojej Mamy Gusiu. Jedni zaczynają od małej dawki i potem zwiększaja. Najważniejsze to kontrola TSH i Ft3 i FT4 w czasie dawkowania leków no i oczywiście USG.
Ja na razie nie przyjmuje żadnych lekow mimo , że mam Hashimoto Wink
Kiedyś lekarka z oddziału dziecięcego powiedziała mi tak: dzieciom podaje sie od razu duże dawki i jest dobra tolerancja leku natomiast u ludzi starszych trudno jest ustalic dawkę i w zasadzie powinno zaczynać sie od małej dawki.
Ale to trzeba zdac sie na lekarza no i najpierw trafic na dobrego specjalistę.
Macie same doświadczenie w dawkowaniu sterydów, wiemy , że sterydy powinny byc podawane tylko rano .
Znam kliniki gdzie podaja sterydy jak inne leki czyli np. 30mg dziela na 2 dawki lub 3 ( rano, wieczór , w poludnie lub rano i w południe).
Pozdrawiam
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Mar 27, 2006 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Martek według farmakologów mozna podawac sterydy 2 razy....jesli sa to duże dawki lepiej je podzielic , jest jednak jedna zasada.rano wieksza częśc a druga musi byc podana do godziny 16....wiec tak tez jest prawidłowo , jasne jak ktos bierze 20 mg to sie tego nie dzieli ale jak jest 40 i więcej to przyjmuje sie 2 dawki..
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group