Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nudności i zawroty głowy :(
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Lut 04, 2006 8:01 pm    Temat postu: Nudności i zawroty głowy :( Odpowiedz z cytatem

Hejka kochani
od początku choroby towarzyszy mi ból głowy zawroty itd
w momentach gdy była hipoperfuzja to wówczas wszystko się nasilało i często miałam nudności i kończyło się wymiotami

teraz znów mam hipoperfuzję - głowa bołi i mam wrażenie jakby mi kręcił się mózg --- ale aż takich nudności nie miałąm wcześniej -- co dziennie mnie mdli i codziennie wymiotuje albo mam odruchy wymiotne --- teraz jak biore endoxan jest jeszcze gorzej --- dziwi mnie to bo przeciez tyle endoxanu się wcześniej nałykałam i go dobrze tolerowałam --- nie mam pojęcia od czego to wszystko może być??
a najgorzej mi jest nocą i trzyma mnie tak do płudnia - potem na chwile przechodzi i jak zbliża się noc a piać na nowo Sad

owszem mam reaktywacje -- stresy i nerwy których mi niestety przybywa -- czyżby to wszystko się w końcu kumulowało??

co to może być?? Prosze pomóżcie

Pozdrawiam
slodka Confused
_________________
Kochaj i szalej i nie pytaj co dalej Wink)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Sob Lut 04, 2006 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

troche mnie zmartwilas bo od kilku dni glowa boli ze hoho i tez czyje jakby mi mozg latal a jak chce np wstac to sie nasila tabletki przeciwbolowe nic nie pomagaja... na szczescie ja nie mam mdlosci Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Lut 04, 2006 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie to juz od lat nie pomagaja zadne tabletki przeciwbolowe Sad --- a przy jakis gwaltowniejszych rychach czy wstawaniu to oczywiscie polatac ze scianami chce heheh
ale te nudnosci i mdlosci coraz bardziej mnie mecza i dokuczaja --- az odechciewa sie wszystkieg Sad

Pozdraiwam
slodka
_________________
Kochaj i szalej i nie pytaj co dalej Wink)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
klasyka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 408

PostWysłany: Nie Lut 05, 2006 8:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj slodka Crying or Very sad
bole i zawroty glowy tez mam i o ile da sie wytrzymac z bolem, to na zawroty nic nie poradze, tym bardziej, ze wszelkie mozliwe badania glowy nic nie wykazaly.
wlasciwie to nie zauwazylam zadnej analogii, nie ma nic w moim otoczeniu co mogloby implikowac takie reakcje. Wystepuja nieczesto, raz na tydzien, moze nawet rzadziej i trwaja po kilka minut, wiec za bardzo nie utrudniaja mi egzystencji.
ale jak juz zawroty wystapia, to isc prosto nie jestem w stanie. Siasc i przeczekac, w koncu kiedys ustapia. Wyraznie wtedy czuje jak wewnatrz glowy wszystko mi wiruje. Co wiecej, od niedawna temu zaczyna towarzyszyc jakas mgla, ktora przeslania mi oko.
Ale u mnie to sie wlasnie nasililo po odstawieniu endoksanu. Po endoksanie mialam takie wymioty, ze trwaly po kilka dni. Gastroskopia wykazala, ze mam jakies zmiany na dwunastnicy (zoladek o dziwo swietnie), ponadto proby watrobowe skoczyly mi do 300 Confused Ednoksan odstawilam, no i mam efekty! Evil or Very Mad
na marginesie: azathioprine kazano mi odstawic mi przed kilkoma laty, po zaczelam gubic leukocyty.
trzymaj sie slodka dzielnie, pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Lut 05, 2006 12:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny .myślę ze to u nas bardzo czesta dolegliwośc.ja przez okrez 2 lat dostawałam Fenactil przeciwwymiotny w kroplach , pomagał...uspokoiło sie i wróciło na nowo...bóle glowy to okazało sie byl wynik mikroudarów w mózgu .na poprawienie przepływu krwi mózgowej biore na stałe...ticlo.......oraz
Vinpocetyne ........
Wlasnie po Vinpocetininie uspokoily sie okropne bóle głowy....

moze byc takze prosta przyczyna tej sytuacji....czy któras z was robione badanie na zaburzenia równowagi...? bardzo czestą przyczyną jest uszkodzenie błę dnika..po leczeniu farmakologicznym wraca sie do zdrowia...
Przy ostrym stanie wcale nie mozna chodzić.......a ból głowy jest nie do wytrzymania ale moze byc tez lekko uszkodzony błednik wtedy objawy sa dokładnie takie jak opisujecie...
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Nie Lut 05, 2006 5:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat jak na zamówienie, właśnie jestem w trakcie diagnozowania zawrotów głowy, nie mam często, ale zdarzają się od czasu do czasu, a bóle głowy prawie codziennie - niezbyt silne, ale dokuczliwe (czasami silne migreny z wymiotami). Byłam u neurologa, dostałam skierowanie na rezonans magnetyczny (badanie 16.II), odwiedziłam laryngologa - badania słuchu i błędnika wyszły w normie, jedynie wykazane zostały śladowy oczopląs utajony i ruchy pływające gałek ocznych oraz zaburzona próba wahadłowa - cokolwiek miałoby to znaczyć Confused Stwierdzone zaburzenia o lokalizacji ośrodkowej + zaburzenia w zapisie pochodzenia ocznego. Dostałam też skierowanie do poradni chorób odzwierzęcych z zaleceniem badań w kierunku boreliozy i toksoplazmozy. Pod koniec lutego powinnam już coś wiedzieć. Pani neurolog dość poważnie podeszła do sprawy, bo kilka lat temu miałam udar niedokrwienny i byłam przez dwa tygodnie prawostronnie spraliżowana. Chociaż ja te zawroty i bóle głowy bardziej kojarzyłam ze spadkami ciśnienia, bo po kawie jakby przechodziły Wink, ale okaże się po rezonasie. Jak zaczęłam szukać w necie informacji, to większość objawów do mnie pasowało Shocked - tak, że dałam sobie spokój, żeby nie wpaść w jakąś paranoję Wink Cierpliwie poczekam do końca diagnozowania, a przynajmniej do rezonansu.
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Lut 05, 2006 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Próba wahadłowa..to oznacza zaburzenia w chodzeniu .zachwiania równowagi.......stąd te zaburzenia równowagi moga się brac....
Mellu bolerioza przy toczniu bardzo często wychodzi dodatnia...to trzeba powtorzyc parokrotnie.więc nie wystrasz się gdy wynik będzie dodatni .......zalezy to tez od liosci przeciwciał......Ja mam bolerioze..był rumien ogromy i kleszcz....lecznie polega miedzy innymi na podawaniu przez dluższy okres antybiotyków....
Przeciwciala po kuracji spadly.ale teraz znowu były wysokie..wiem ze norma jest do 10....
Poczekaj na wyniki ....ewentualnie leki .bedzie ok.....
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monika.kala
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 448

PostWysłany: Nie Lut 05, 2006 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja czasami ma bole glowy.W tej chwili rzadziej niz kiedys.Ja ma bole jak malo spie gdy jestem zmeczona lub jak jest goraco.Troche boje sie nadchodzacego lata.Te bole glowy i zmeczenie sa najstraszniejsze.
W poludnie padam wtedy jak kawka,
Bede musiala powiedziec mojej lekarce.
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Nie Lut 05, 2006 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie już od roku głowa nie bolała. Aż w to uwierzyć nie mogę. Mimo wysokiego ciśnienia czułam się dobrze, teraz ciśnienie wróciło do normy, a ja dalej czuję się dobrze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lubesia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 272
Skąd: Wloclawek

PostWysłany: Nie Lut 05, 2006 9:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiecie co ja to mam nieraz ze boli mnie glowa ale tak mallo w okolicach zatok pozniej robi mi sie mgla przed oczami i dretwieje reka raz lewa raz prawa a pozniej jezyk z pozniej to wszystko mija........mialam tomografie i rezonans robioneeee i wszystko jest ok i nie wiadomo od czego mam cos takiego .......dziwnee takie to Smile
_________________
Jeśli nie możemy czynić tak, jakbyśmy chcieli, musimy czynić tak, jak możemy Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Nie Lut 05, 2006 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakieś niezłe fazki masz, Kochana 8)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lubesia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 272
Skąd: Wloclawek

PostWysłany: Nie Lut 05, 2006 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no niezle sa Very Happy.....kiedys sie tego balam plakalam jak mi sie to robilo no ale mialam 13 lat jak sie to zaczelo a mialam to juz przed choroba ale skad to sie wzielo to nie wiem .....dziwna jestem hehe SmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmile jedynaaaaa w swoim rodzaju Korba
_________________
Jeśli nie możemy czynić tak, jakbyśmy chcieli, musimy czynić tak, jak możemy Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 4:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tia czyli nie jestem odosobniona i z tymi dolegliwosciami - ale jakos to mnei nei pocieszylo no nic -- nie pozostaje mi nic innego jak wspomniec o tym lekarzowi - nie wiem moze to po azotropinie ktora juz odstawilam bo biore endoxan a moze sie to wszystko nasililo po tym jak sie nalykalam lekow - co doprowadzilo do spiaczki Sad -- flaki tez pewnie przez to mi sie tak odzywaja --- eh -- se narobilam bigosu glupia no -- nic tylko palnac mi w leb za to Sad

ale wiecie co - zauwazylam ze jak zjem wiecej to jakby mi te nudnosci ustawaly -- no ale czy to znacyz ze mam tak ciagle jesc wiecej niz normalnie?? -- nie kumam juz tego

ale dziekuje za rady -- bo moze to byc wsyzstko i nic -- tak jak to u nas bywa -- wyniki bez zmian a dolegliwosci sa heeh -- istne czary mary Twisted Evil

Pozdrawiam
slodka Smile
_________________
Kochaj i szalej i nie pytaj co dalej Wink)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
klasyka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 408

PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 5:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to moze te nudnosci i wymioty masz, podobnie jak ja, po endoxanie?
i szalenie przykre jest to, ze jestes juz kolejna osobką, ktorej odstawiono Azathioprine na rzecz tego paskudnego Endoxanu.
Szczegolnie dbaj o jajniki, bo o ile mnie pamiec nie myli, to tez jeszcze nie masz dzieci, mam racje? Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słodka .to ze potrafisz powiedzieć o tym głosno .to jest twoj największy sukces....przypominaj dziewczynom.jakie skutki moze nieść taka decyzja....

Bardzo dużo z nas narzek na nudności i zawroty głowy ........ja od ładnych paru lat.......z przerwami....wydaje mi się ze to może być skutek endoxanu .ale tez może to być od naszej mieszanki .....leki wszelkiej maści .....wszystko razem może tez powodować takie reakcje.......a brać je trzeba.......rozmawiałyście z lekarzami na ten temat? przez jakiś czas mozna właczyc leczenie........może sie poprawi .....? jak nie będzie leków ustąpią i zawroty głowy i reszta.. Wink no ale czy to realne........raczej niestety nie...
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group