Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Samopoczucie po Metypredzie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Czw Lut 09, 2006 3:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi po niecałym miesiącu stosowania 32mg Metypredu pojawiły się rozstępy na brzuchu. Teraz mam dawkę o połowę mniejszą, ale rozstępy nadal są niestety... Jedyny plus, że nie robią sie nowe. Akurat pod tym względem lepszy był dla mnie Solupred (prednizolon), który w całej tej hierarchii stoi niżej niż Metypred. Ale może to dlatego, że nie brałam przez tak długo takiej ilości... Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lubesia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 272
Skąd: Wloclawek

PostWysłany: Czw Lut 09, 2006 4:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja czy bralam encorton czy metypred czy solupred to na wszystkich dobrze sie czulam teraz biore metypred i jakos tez jest ok nawet ja bralam 40mg to nic mi nie bylo rzadnych rozstepow, nic nie przytylam nawet schudlam na poczatku ....ale w sumie bym chciala solupred chyba brac Very Happy
_________________
Jeśli nie możemy czynić tak, jakbyśmy chcieli, musimy czynić tak, jak możemy Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Pią Lut 10, 2006 2:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bralam encorton przez miesiac ale po nim bardzo przytylam i mialam wlosy na plecach, czole i na policzkach. po enkotronie pojawily sie jeszcze rozstepy. potem przeszlam na metypred i badzo dobrze sie po nim czuje. wlosy zeszly ale po soku z marchewki, a rozstepy pojaily sie ale nie tyle jak po encortonie. po metypredzie mialam znacznie mniejszy glod.
oslonowo na zoladek biore ranigas narazie sie nie zapowiada ze by bylo innaczej.
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pią Lut 10, 2006 5:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gusia_92 napisał:
wlosy zeszly ale po soku z marchewki


Sok z marchewki? Shocked Shocked Shocked Pierwszo słyszę... A piłaś go, czy robiłaś okłady?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mar
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 09 Lut 2006
Posty: 134
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Lut 10, 2006 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No coz...co do rozstepow to qrde niestety sa uroki po sterydowego tycia Razz ale da sie to przezyc...a co do Ranigastu jako oslona przy stosowaniu sterydow to niestety jest to lek chyba zbyt slaby...bo niewiele on daje na zwykla zgage a co dopiero gdy ma oslonic...esss...wlasnie zainteresowala mnie tesh ta sprawa z sokiem marchewki...moglabys cos dokladniej o tym opowiedziec?pozdrawiam Smile
_________________
Pomimo wszystko...warto żyć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Sob Lut 11, 2006 6:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a wiec co do ranigastu to masz racje jest slaby ale na razie nic mi nie jest wiec nmoge go jesc. zobaczymy jak dlugo.

kidys zyl taki lekarz, leczyl moja siostre ktora jak bnyla mala tez jadla enkorton. kazal jej podawac sok z marchewki ze by codziennie pila przynajmniej szklanke ale swiezo zrobionego. i faktycznie nie rosly jej wlosy.
ja jak zazywalam enkorton to mojej mamie sie to przypomnialo i tez pilam. marchewka ma cos co zabija te zle skoutki sterydow czy jakos tak. tylko musi byc to sok bo ma wiecej wlasciwosci czy lepiej sie przyswaja, niepamietam Smile
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Mar
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 09 Lut 2006
Posty: 134
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Lut 11, 2006 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mialam o tym zielonego pojecia:)dopsze wiedziec ze sok z marchewki ma takie wlasciwosci:)pozdrawiam:)
_________________
Pomimo wszystko...warto żyć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lubesia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 272
Skąd: Wloclawek

PostWysłany: Sob Lut 11, 2006 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gusia normalnie az wyprobuje i bede pic codziennie sok z marchwii Smile bylo by bosko jakby przestaly rosnac wloski Smile
_________________
Jeśli nie możemy czynić tak, jakbyśmy chcieli, musimy czynić tak, jak możemy Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Nie Lut 12, 2006 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko trzeba uważać z tym sokiem, żeby zółtym nie być Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Nie Lut 12, 2006 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja pilam codziennie sok z marchwii ale nie szklanke tylko caly taki litrowy i nic nie pomoglo Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Nie Lut 12, 2006 11:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Mar!
Kiedyś lekarz oglądał mi dłonie i zastanawiał się, czemu jestem taką żółta! No i ja na to, że codziennie piję sok marchwiowy. Na to zgorszony popatrzył się na mnie i zasugerował zmniejszenie dawki marchewki Very Happy


Ostatnio zmieniony przez Agnieszka14 dnia Sob Sie 21, 2010 1:33 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mar
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 09 Lut 2006
Posty: 134
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Lut 12, 2006 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hahahaha Very Happy dobre to bylo Very Happy a ja jush wiem od czego bylo mi tak zle i niedobrze Razz i to wcale nie byla wina Metypredu ale leku oslonowego tego Omara :/ bo dzis w zastepstwie wzielam dla sprawdzenia Ranigast...i jest wszystko dobrze oprocz tego ze zoladek mnie troche pobolewa i z lekka mnie mdli Razz ale lepsze to niz chodzenie kolowatym przez caly dzien Razz teraz musze tylko czekac na rente i kupic Gasec albo Polprazol i poprostu bede cieszyc sie zyciem Razz
_________________
Pomimo wszystko...warto żyć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dota
Super senior
Super senior


Dołączył: 22 Lis 2005
Posty: 99
Skąd: szczecin/okolice

PostWysłany: Nie Lut 12, 2006 2:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mar cieszę sie że doszłaś od czego są te zawroty powodzenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mar
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 09 Lut 2006
Posty: 134
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Lut 12, 2006 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tesh sie bardzo ciesze:)bo naprawde mialam wielki strach:)a teraz mi ulzylo:)aaa mam jeszcze jedno pytanie...czy ktos wie jak sterydy wplywaja na nienarodzone dzieci?i czy jest to zalezne od dawki lekow jaka sie przyjmuje?
_________________
Pomimo wszystko...warto żyć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Nie Lut 12, 2006 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

didulka napisał:
ja pilam codziennie sok z marchwii ale nie szklanke tylko caly taki litrowy i nic nie pomoglo Rolling Eyes


didulko ale to nie chodzi ze by pic litrami ale szklanke tyle wystarczy. jak pijesz jedna szklanke rano i wieczorem alebo tylko jedna szklane przez jakis czas to wiecej daje niz litr za jendym razem. z witaminami jest tak jak z lekami. ze by uzyskac efekty musi uplynac czas. przeciez np enkortonu nie bierze sie calego flakonika tylko np jedna tabletke dziennie.
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 2 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group