Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Samopoczucie po Metypredzie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 6:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są kwaśne a sok bardzo dobry .doskonale oczyszczja nerki .i sa zródłem wielu witamin .....dobre są też konfitury i herbatki z zurawiny z maliną firmy Vitax.
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 6:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam żurawiny mrożone, koło domku letniskowego mojej babci są mokradła i babcia zbiera każdego roku żurawinki. Są kwaśne, ale mi smakują Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam, że żurawinki są dobre na nerki. Mnie polecił nefrolog przy mojej kamicy nerkowej i częstych stanach zapalnych.
Ale np. Marcie przy nefropatii toczniowej nikt nie polecał. Sad
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Pią Lut 17, 2006 10:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja uwielbiam wsyztko co kwasne... Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
lubesia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 272
Skąd: Wloclawek

PostWysłany: Pią Lut 17, 2006 10:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ile sie na tym forum mozna dowiedziec .w zyciu chuba nic z zurawin nie pilam wiec musz sprobowac skoro pomaga Smile
_________________
Jeśli nie możemy czynić tak, jakbyśmy chcieli, musimy czynić tak, jak możemy Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mar
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 09 Lut 2006
Posty: 134
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Lut 17, 2006 3:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nio ja chyba tesh sprobuje:) a czy znacie jakies domowe sposoby na tradzik posterydowy?bo mnie qrde strasznie na plecach i ramionach strasznie obsypalo i mnie to z lekka denerwuje Razz
_________________
Pomimo wszystko...warto żyć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pią Lut 17, 2006 3:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmmmm... Co prawda ja mam tylko na brodzie kilka małych pryszczyków (ale to i tak nie posterydowe), na rękach i na plecach nic nie wyskakuje, ale możesz spróbować maseczkę z płatków owsianych. Koleżanka sobie robiła i trochę pomogło, ale nie w 100%.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Pią Lut 17, 2006 3:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprobuj kwasu bornego... w aptece do kupienia w dodatku bardzo tani... efekty nie sa widoczne od razu ale mnie pomoglo i to bardzo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Sie 30, 2006 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przez 5 lat brałam Encorton w przeróżnych dawkach. ok 1,5 roku temu zmieniłam go na Metypred. W czasie zmiany brałam tylko 12 mg/48 h. Teraz zwiększyli mi na 38mg/24h. Strasznie.... nigdy nie miałam po Encortonie (nawet przy 60mg/24h) tak okrągłej buzi, do tego wysypało mi cały dekolt i plecy, rozsępy wyskakują jak grzyby po deszczu, choć waga bez zmian, no i trochę obrzęków się pojawia. Zastanawiam się, czy nie wrócić do Encortonu Rolling Eyes
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Sro Sie 30, 2006 3:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja pani dr z oddziału dziecięcego nie przypisuje pacjentom Metypredu, bo to, jak to ona mówi, 'straszne świństwo'. Ja mam po nim pamiątkę w postaci ohydnych rozstępów. Na następnych wakacjach idę do chirurga platycznego, żeby mi je wyciął, bo są za duże na usuwanie laserem. Laserem potraktuję może później te blizny po szwach kosmetycznych, o ile mi lekarze pozwolą Rolling Eyes A brałam tylko przez 3 miesiące 32mg Metypredu. Świństwo i tyle! Rolling Eyes Dlaczego ja wtedy dałam się tak w ten lek wrobić... Rolling Eyes

Kinga, zapytaj lekarza. Ja zapytałam i wróciłam do Solupredu. Jest o niebo lepiej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Sie 30, 2006 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba tak zrobie juz nawet zamowiłam recepty na Encorton - po nim tak źle się nie czułam nawet jak brałam 60 mg co dzień, teraz ten Metypred strasznie...
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Sie 31, 2006 10:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wydaje mi się że kazdy reaguje inaczej na sterydy , na jedych korzystnej działa encotron na innych cos innego, wiem że dla mnie lepszy jest metypred, juz tylko z tego powodu że jest w większych dawkach więc mniej tabletek trzeba zażyć , ja jestm na metypredzie około 3 lat, i nie mam rozstępów , zresztą nie miałam ich tez po encortonie ogólnie lepiej czuję się na metypredzie ,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Czw Sie 31, 2006 12:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie wiele zależy od predyspozycji skóry do tworzenia się rozstępów... Ja miałam pecha Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Sie 31, 2006 2:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tam po jednym i drugim mam rozstępy...cała jestem w prążki Laughing
zobacze, czy jak wrócę na Encorton poczuje sie lepiej- mam nadzieje, a jak nie to poszukam innych przyczyn Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziarenko
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 2042

PostWysłany: Czw Sie 31, 2006 10:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja przez pierwsze dwa lata choroby brałam Encorton... na początku były to duże dawki. Miałam okrągłą twarz, nie przytyłam a schudłam przez ciągle powracające wysokie temperatury. Natomiast od trzech lat biorę Metypred w znacznie mniejszych dawkach, obecnie 8 mg... po mojej twarzy ciągle widać,że biorę sterydy i także zauważyłam,że mam coraz więcej rozstępów. Czuję się chyba lepiej, ale może jest to związane z mniejszymi dawkami... dla mnie najgorsze były pulsy Solu-Medrolu
_________________

rozjaśnia się we mnie
wyjaśnia jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group