Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Samopoczucie po Metypredzie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Wrz 01, 2006 1:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie tak było i u mnie Solu medrol dla mnie to była okropność , wydawało mi się że puchnę z minuty na minutę, okropnośc, przez 2 tygodnie po nim byłam spuchnita jak balonik, a po następnych dwóch znowu kuracja, , tak samo było przed endoxanem , gorzej go znosiłam niz sam endoxan brrr
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
OLESIA
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 649
Skąd: Białogard

PostWysłany: Sob Wrz 02, 2006 7:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja przez 13 lat brałam encorton (mas rozstępów) od 3 let biorę metypred i czuję sie dobrze rozstępów też specjalnie nie mam i buzia też specjalnie nie jest okrągła. Za to solu medrol znosiłam okropnie jeszcze gorzej niż endoxan.Kroplówka musiała mi lecieć koło 7-8 godzin i byłam po niej nieżywa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Nie Wrz 03, 2006 8:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak, solu medrol Rzygi bleeeeeeee też czułam się po nim jak "wykręcona" z każdej strony i na dodatek ten okropny posmak w buzi przez długi czas; policzki to mało co nie pękły - takie ogrągłe Very Happy hihihi
przeszłam na Encorton znów - dziś trzeci dzień zobacze co będzie dalej Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Nie Wrz 03, 2006 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja czułam się przy Solumedrolu normalnie, tylko następnego dnia byłam zawsze rumiana i ciepła na buzi, ale to przechodziło po kilku godzinach. Endoxan też znosiłam dobrze, ale miałam tylko 3 pulsy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Nie Wrz 03, 2006 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja Endoxan miałam w tabletkach i dobrze się czułam po nim Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Paź 04, 2006 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

napiszę, że nie służą mi duże dawki Metypredu, jak wróciłam na Encorton jest lepiej - przestało mnie tak wysypywać i buzia nawet troszeczkę mniejsza się zrobiła Smile
może jak kiedyś zejdę do mniejszych dawek to przerzucę się na Metypred
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
klima245
Senior
Senior


Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 56
Skąd: gdynia

PostWysłany: Wto Paź 17, 2006 10:10 am    Temat postu: Re: Samopoczucie po Metypredzie Odpowiedz z cytatem

Mar napisał:
Ehhh witam wszystkich...jestem tutaj nowa...wlasciwie zalogowalam sie na forum dopiero dzis poniewaz poszukuje jakichkolwiek wiadomosci o skutkach ubocznych Metypredu...choruje na RZS nie na toczen i wczesniej przez kilka lat bralam Methotrexat...i Encorton...po tamtych lekach mialam duza poprawe...przynajmniej z poczatku po Encotonie...czulam sie po nim jak mlody bog...a teraz odkad zaczelam brac Metypred tzn.od trzech dni czuje sie poprostu fatalnie...mam zawroty glowy...takie wewnetrzene dygoty...bo nie wiem jak to inaczej okreslic...chwilami widze wszystko jakby na zwolnionym filmie...jestem tym przerazona a nie wiem czy to moze byc zwiazane z zazywaniem Metypredu... Sad Crying or Very sad

hej ja mam tocznia i zmienilam encorton na metypred i bardzo sobie chwale, nic nie utylam wrecz przeciwnie, od razu zrzucilam te kilogamy przybrane po encortonie i nie mialam zadnych problemow, wiec polecam pozdrawiam
_________________
agatka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
aniusia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 774
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Paź 20, 2006 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przez cztery lata leczona byłam Encortonem i nie mogę narzekać, chociaż specjalnej poprawy nie było i kg troszkę złapałam to nic specjalnego się nie działo.Teraz od roku biorę Metypred i rzeczywiście też straciłam troszkę na wadze i to dobrze, natomiast od jakiegoś czasu nie czuję się najlepiej, jestem nadpobudliwa, często "łapię dołki" i mam różne problemy z widzeniem. Cera zdecydowanie się pogorszyła no i te wysypki. Wszystko to do niczego Sad Cóż,myślę, że tak działa Metypred. Pozdrawiam wszystkich
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Paź 21, 2006 8:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aniusia być moze potrzebujesz czasmi jakiegos wsparcia typu leków przeciwdepresyjnych, co jakis czas większość z nas wpada w dołki ,to działanie sterydów i w zasadzie nie wiem czy to po metypredzie czy ecortonie ? to dotyczy każdego sterydu, więc jesli wpadniesz w dołek z którego trudno się wygrzebać powiedz lekarzowi prowadzącemu lub idz do psychloga , lub psychiatry sporo z nas korzysta z tego i przynosi to dobre rezutaty
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aniusia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 774
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Paź 21, 2006 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moniko B masz rację, powinnam pójśc do któregoś z tych lekarzy i napewno to zrobię tylko trudno mi się zebrać. Rozmawiałam już z lekarzem prowadzącym i mam takie zalecenie. Bez tego nie dam chyba rady Rolling Eyes
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Paź 22, 2006 10:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie masz się czego wstydzić, to jest normale, dla kazdego przy sterydach jendym z działan ubocznych jest własnie chwiejność nastrojów , włącznie z depresją tylko tak mozesz pomóc,
w klinice w Ligocie kady nowo zdiagnozowany pacjent jest takze diagnozowny przez psychiatrę, i często jeszcze podczas pobytu na oddziale ma indywidualne rozmowy i psychologiem , kostultacja psychiatryczna jest takze dosyć czesto powtarzana, oddział ma nawet stałą umowę z psychiatrą, która przychodzi przynajmniej raz w tygodniu na oddzial
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Paź 22, 2006 10:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak powinno być wszędzie, ale jak jest wiadomo...
opieka psychologiczna to powinien być standard w naszej terapii!
wszyscy wiemy jakiego stracha potrafią napędzić "nowym" stare wymądrzałe ale niedoinformowane wygi Rolling Eyes
a potem też bywa niewesoło.
leczenie farmakologiczne czy inna forma pomocy psychologiczno-psychiatrycznej to normalna sprawa, szkoda że trzeba samemu się dobijac do niesprawdzonych specjalistów, zamiast być kierowanym od razu lekarzy, którzy rozumieją nasze choroby i w ogóle choroby przewlekłe...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Martita
Junior
Junior


Dołączył: 23 Maj 2007
Posty: 3
Skąd: Krotoszyn

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam!! ja biore metypred od pol roku (wiadomo buzia jak balonik zreszta nie tylko buzia ale i brzuszek wogle caly korpus:/ roztepy na piersiach i pod paszkami;/ chwiejnosc nastrojow wloskiwszedzie;/ pogorszenie wzroku... itd itp.) mam pytanie czy po odlozeniu cukiereczkow to wszystko zniknie?? jak tak to p0o jakim czasie??? wiem ze zniknie ale czy bede musiala dlugo czekac?? jak bylo z wami? ja juz niedaje rady.....:< pomocy Confused Confused Confused Sad
_________________
Trzeba umiec isc radosna strona zycia......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 12:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

-buzia się zmniejszy, jak przejdziesz na mniejsze dawki Very Happy
-to samo z włosami
-rozstępy juz nie znikną; mogą tylko zblednąć Sad
-co do figury-to wprowadź do planu dnia wiecej ruchu, ogranicz sól, podjadanie itp Very Happy apetyt też się zmniejszy na małych dawkach
-zmienność nastrojów to normalne na sterydach Laughing
-czy byłaś zbadać oczka u okulisty jak Ci się wzrok pogorszył, jak nie to śmigaj Exclamation

no i musisz być wytrwała i cierpliwa Very Happy dasz radę Exclamation
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
smoczyca_
Junior
Junior


Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 12
Skąd: Pszczyna

PostWysłany: Czw Cze 07, 2007 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam! Ja przez trzy lata brałam Encorton i nie miałam żadnych objawów poza tyciem oczywiście. Od roku zażywam Metypred i nie zauważylam żadnej różnicy, tzn. nie mam żadnych skutków ubocznych, a waga stoi w miejscu, ale tylko dlatego, że mam małe dawki sterydów. Osobiście słyszalam różnie opinie, że części osób na Metypredzie udaje się zrzucić kilka kilogramów i, że sam Metypred jest mniej szkodliwy niż Encorton. Ale to już zależy od organizmu.

Zapomniałam dodać: Martita - nie przejmuj się, ja też mam wszędzie rozstępy, pod paszkami i na piersiach też. Na początku byłam zła, że to co mi się w sobie podoba, czyli piersi - wiadomo wraz z wagą nabrałam troche okrągłości w tych miejscach - musi być w rozstępach, ale z biegiem czasu jakoś sie z tym pogodziłam, a rozstępy stały się mniej widoczne... pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group