Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Samopoczucie po Metypredzie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
unhappyy/happyy?
Senior
Senior


Dołączył: 08 Cze 2005
Posty: 56
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Cze 07, 2007 6:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez obaw...wszystko minie... Wink
Ja tez miałam wąsy, brodę, zarośnięty bruszek, klatke piersiową, plecki, rączki, brwi już zrastały mi się z włosami na głowie, policzki całe w długaśnych włosach i wielgachna buzia... Smile ważyłam 60 kg... przy wzroście 164 cm... ruszałam się jak słonica... nawet skarpetek nie mogłam sobie założyć przez ogromny brzuchol... Smile juz nie mówiąc o zakładaniu butów na kucka... Confused a z rozmiaru 26-27 wskoczyłam w rozmiar 32... Confused Ubrania robiły się za małe z dnia na dzień... Dawni znajomi mnie nie poznawali... miałam straszny żal o to wszystko... kilka załamań nerwowych...póżniej poznałam swojego przyjaciela...widział jak wyglądam, a mimo wszystko był przy mnie cały czas...może dlatego, zę ma w rodzinie kogoś na sterydach i wie na czym to polega... Smile to dzięki Niemu teraz mam remisję i jest ok... Smile
Teraz wszystko minęło... wróciłam do swojej wagi i znów waże 45 kg... mam normalną buzię... Smile nawet nie zauważyłam kiedy wypadły mi te włosiska... Smile tzn widziałam, ze ich ubywa, ale nie zauważyłam kiedy zniknęły całkowicie... Smile po prostu pewnego dnia spojrzałam w lustro i byłam w szoku... moje policzki były gładziutkie... włosy wychodziły podczas smarowania buzi kremem...oczywiście po zmniejszeniu dawki leków... Smile
Cała resztą włosków w innych miejscach też wypadła.. choć też nie zauważyłam kiedy...zostało tylko troszkę na rączkach i pleckach... Smile
Wypadały zaraz po zmniejszeniu dawki... w ciągu kilku dni... nie wiem, może tygodnia, dwóch... Smile oczywiście nie wszystkie od razu, ale stopniowo było ich coraz mniej... aż w końcu znikły... Smile
Tylko ponoć jest jeden warunek...tak słyszałam od lekarza... nie można ich wyrywać, golić, itd... bo wtedy nawet po odstawieniu leków (zmniejszeniu) nie przestaną rosnąć...wiem, ze ciężko tak wytrzymać, kiedy się tak wygląda... ale myśle, że warto... Smile
...i nie warto sie poddawać... Smile

Buziaczki dla wszystkich MOTYLKÓW... Buziak Wink

O własnie... ja tez zapomniałam o rozstępach... rozstępy wielkości Kanionu Colorado mam wszędzie... zaczynając od góry... pod paszkami, na piersiątkach, brzuszku, biodrekach, pupce, udach i na łydkach kończąc... Zazwyczaj kiedy ktoś je widzi mówi "O k...!!"...hehe...ale ja przestałam się tylm przejmować... pokazuję brzuszek i brykam w spódniczkach... krótkich spódniczkach... Wink a co tam... zawsze można sobie wyobrazić, ze jestem zebrą... Wink

Dużo usmiechu dla wszystkich MOTYLKÓW... Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Cze 07, 2007 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

60kg przy 164cm to nie tak dużo Very Happy
ja mam 166 i też tyle ważę, ale próbuję zejść do 57kg
brzucha nie mam, wszyscy mówią, że wyglądam ok i szczupło, ale ja chce na wadze mieć 57 Laughing

co do rozstępów, to ja noszę spodnie i spódniczki za kolano Confused jakoś nie mam odwagi chwalić się światu pręgami Laughing
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
unhappyy/happyy?
Senior
Senior


Dołączył: 08 Cze 2005
Posty: 56
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Cze 08, 2007 8:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno wyglądasz dobrze... Smile
Ja jednak od niepamiętnych czasów ważyłam 45 kg i tylko z taka wagą czuje się dobrze... przy 60 kg wyglądałam okropnie...teraz kiedy próbuję założyc coś, co kupiłam w zeszłym roku... 2 takie jak ja by sie tam zmieściły... miałam 86 cm w pasie... Confused (tyle co mój brat...) Confused Nie powiem... były tez zalety tego... miałam za to 94 cm w biuście... hehehe...ale mimo wszystko wolę wyglądać tak jak teraz... Smile
A co do spódniczek... hmm... zaczęłam po troszku... najpierw rybaczki, później spódniczki za kolanko... do kolanka... a teraz takie 30-35 centymetrowe...oczywiście część rozstepów, które pokazuję jest niewielka... a poza tym, myślę, ze wyglądają tak, że niewiele osób wie, że to rozstępy... często ludzie, którzy nie wiedzą o mojej chorobie, albo wiedzą ale nie zdają sobie z tego sprawy, pytają czy się "cięłam"... że mam takie nóżki... hehehe... Laughing
Nie wiem, po prostu przestałam się tym przejmować... kiedys bardzo je chowałam... wstydziłam się strasznie... teraz mi przeszło... może kiedyś jeszcze zapomnę o włosach i odważę się chodzić w koszulkach na ramiączkach... Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aska000
Junior
Junior


Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 22

PostWysłany: Pon Lip 12, 2010 12:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

od 9 dni jestem kolejny raz na metypredzie 16mg ale nigdy nie czułam sie tak fatalnie mam zawroty głowy zaburzenia widzenia brak siły na cokolwiek bóle głowy, wybuchy gorąca czy to może być skutek brania metypredu w połączeniu z ogromnym żarem lejącym się z nieba? ps. u mnie 37st Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Lip 12, 2010 3:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie piszesz czy dostałas metypred ze wzgledu na pogarszajacy sie stan zdrowia czy jest bez zmian jesli zdrowie sie pogorszylo to twoje samopoczucie moze byc z tym zwiazane a nie z samym lekiem, do tego zar lejący sie z nieba swoje robi
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aska000
Junior
Junior


Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 22

PostWysłany: Pon Lip 12, 2010 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zaczęłam brać metypred ze względu na gorsze wyniki samopoczucie miałam jeszcze oki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Wto Lip 13, 2010 10:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

faktycznie twoje objawy mogą być skutkiem terapii(pogoda z pewnością tez nie pomaga)-szczególnie początki sterydoterapii bywają uciążliwe choć metypred i tak w mniejszym stopniu podnosi ciśnienie krwi niż,np.encorton;osłabienia napięcia mięśniowego jest też niestety charakterystyczne
trzeba pamiętać ,że w naszym przypadku każdy b.indywidualnie reaguje na leczenie-to,co służy innym-może tobie nie służyc
jeśli złe samopoczucie nie minie-skonsultuj się z prowadzącym
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Natalijka
Junior
Junior


Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 21
Skąd: Świdnik

PostWysłany: Czw Lip 15, 2010 10:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja brałam metypred 24mg na dobe A samopoczucie było takie sobie kwestia przyzwyczajenia się do drżenia rąk zawrotow głowy i zmiany humoru z minuty n minute teraz jestem na encortonie i lekarz zmniejsa mi dawke z 20mg na dobe do 7,5 mg na dobe teraz biore 12,5mg A powiem wam szczerze że samopoczucie mam gorsze niż po metypredzie Wszystko mnie denerwuje Z narzeczonym kłócę się o byke co no po prosu szukam zaczepki do kłótni NIe wiem może to nie po lekach może po prostu już riobi misię coś z główką nie tak Smile Ale cóż trzeba się i do tego przyzwyczaić
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sawanna
Kadet
Kadet


Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 31

PostWysłany: Pią Lip 16, 2010 8:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja brałam krótko metypred w małej dawce, ale też byłam rozdrażniona. Poza tym organizm zatrzymywał wodę w organiźmie i czułam się spuchnięta. Miałam bóle głowy.
Kupiłam sobie preparat aqua femina i on zadziałam wręcz magicznie. Opuchnięcie zeszło a ja w dalszej cześći terapi czułam się b. dobrze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pią Lip 16, 2010 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo interesujące spostrzeżenie-czyli,że można łączyć te preparaty? Wink
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
sawanna
Kadet
Kadet


Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 31

PostWysłany: Pon Lip 19, 2010 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aqua femina
preparat ten powoduje, że organizm nie zatrzymuje wody w organiźmie. działa rewelacyjnie.
Z moich spostrzeżeń wynika, iż zatrzymanie wody w organiźmie powoduje nie tylko opuchnięcie ale też złe samopoczucie i ból głowy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pon Lip 19, 2010 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiem co to za preparat,nie myślałam tylko żeby go ze sterydami kojarzyć

tak,PMS jest odpowiedzialny za nasze złe samopoczucie w II fazie cyklu,a kiedy dołożyć do tego sterydoterapię,to... Wink
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strona 6 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group