Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Chorujemy, bo nie piliśmy? ;)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Saada
Senior
Senior


Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 73

PostWysłany: Sro Lip 28, 2010 8:32 pm    Temat postu: Chorujemy, bo nie piliśmy? ;) Odpowiedz z cytatem

Tą rewelacją obudził mnie dzisiaj mąż Wink
Była tutaj:
http://www.tvn24.pl/0,1666926,0,1,alkohol-dobry-na-reumatyzm,wiadomosc.html

Brytyjskim naukowcom z Universytetu Sheffield wyszło, że po pierwsze nie zachorowałabym pewnie, jakbym grzecznie piła 10 razy w miesiącu (ołomatko) a po drugie nawet teraz spowalniałoby mi rozwój choroby.
Zaraz potem się jednak nieco spłoszyli i przypomnieli, że przed stawami wysiadłaby mi wątroba.
Hmm, czyli zachorowałam od niepicia alkoholu...hmmm. W Polsce Wink
Żeby mnie dobić teorię tę potwierdzili naukowcy szwedzcy
http://www.med-news.pl/med-299-Regularne_picie_alkoholu_obniza_ryzyko_powaznej_choroby_stawow.html
I holenderscy
http://www.rynekzdrowia.pl/Uslugi-medyczne/Alkohol-chroni-przed-chorobami-stawow,19011,8.html
Podobno ludzie, którzy zachorowali wcześniej nie pili, ew. jakieś nieistotne statystycznie ilości.
U mnie to się zgadza.
Na koniec jeszcze raz przypominam o tej wątrobie, żeby nie było, że kogoś zachęcam...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
camelmb
Junior
Junior


Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 28
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Lip 28, 2010 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja widocznie przedawkowałem, bo nie podziałało Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Lip 28, 2010 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe, faktycznie, nic tylko "strzelić lufę" z tej okazji Smile

A tak na serio - artykuł ciekawy, chociaż po mojemu niewiele ma wspólnego z rzeczywistością. Przynajmniej nie we wszystkich przypadkach.
Jednak z drugiej strony - w moim przypadku również mogę powiedzieć, że coś tu by było na rzeczy. Jednak, powtarzając za Saadą - absolutnie nikogo nie chcę namawiać, ani tym bardziej zmuszać. Każdy ma swój rozum i wie na co się pisze.
A więc za tych co nie mogą Pijacy
Edit: camelmb - chyba za bardzo się rozpędziłem, bo po poście nas obu jeszcze pomyślą na forum, że w Gdańsku sami alkoholicy są Smile
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Lip 29, 2010 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ej na pewno nie alkoholicy , bo ten arykul; niewiele ma wspolnego z rzeczywistoscia, owszem udowodniono ze lampka wina to samo zdrowie ale alkohol i leki to raczej nie jest zdrowie
dwa przykłady z zycia moich znajomych,
moja znajoma nigdy nie wylewala za kołnierz odkad pamietam, a po kilku latach picia zachorowała na tocznia oraz RZs , choruje bardzo powaznie od jakiegos czasu ograniczyla spozywanie akloholu a wiec alkohol nie uchronil jej przed choroba ani nie pomoga obecnie

drugi -moj kolezanka z toczniem nie zyje od 5 lat powod picie - przed choroba faktycznie nie piła ale po diagnozie juz tak
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Saada
Senior
Senior


Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 73

PostWysłany: Czw Lip 29, 2010 3:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu jest właśnie problem z badaniami. Że trzeba je umieć dobrze przeprowadzić. Bo dziwnym trafem u nich nie było pijących osób, które rozchorowały się na rzs, a tu widać, że są.

Na marginesie (pozostając w oparach absurdu) w tym klimacie jest piosenka, z najgłupszym tekstem świata Wink
Piosenka zaczyna się zaraz za kawałkiem filmu.
Dla nieznających rosyjskiego, opowiem w skrócie, co się tam dzieje. Przychodzi chłop do lekarza, a ten na przeziębienie zaleca mu wódkę, następnemu na nerki zaleca szyszki itd. Uśmialiby się, jakby im ktoś pokazał te badania Wink)
http://www.youtube.com/watch?v=2Lvu9KrwGgc&feature=player_embedded
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Lip 29, 2010 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już całkiem na poważnie - macie rację. Metodologia zalatuje mi na solidnie skopaną - tak jakby naukowcy chcieli udowodnić wynikami badań swoje racje Rolling Eyes
Poznałem to po jednej zasadniczej kwestii - w opisie nie padła żadna liczba, mówiąca o tym jaki odsetek badanych rzeczywiście potwierdza tą regułę, a jaki nie - po prostu tak jest i tyle...

A swoją drogą ludzie to mają pomysły Rolling Eyes
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group