Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wybroczyny kto ma ?
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aldona
Junior
Junior


Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 2
Skąd: wiekopolska

PostWysłany: Sro Maj 30, 2007 9:06 pm    Temat postu: Wybroczyny kto ma ? Odpowiedz z cytatem

Choruję na toczeń układowy od siedmiu lat.DO życia z toczniem już nauczyłam sie.Nadal mnie bolą stawy ,głowa itp.Moim problem od 3 lat są właśnie śiniaki które zostają na zawsze,one nie schodzą .Smaruję obecnie maścią arnikową bo inne np.z heparyną nic nie pomagały.Moje nogi są sine.pCzy ktoż z was ma taki problem?Może mi coś doradzi jak z nimi walczyć?Jaką maść stosować?

korzystaj z naszej wyszukiwarki , temat ten był wiele razy poruszany moderator
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 7:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Aldona... na poczatek poczytaj sobie Tutajto o siniakach...
Ja osobiscie nie mam problemu z tym bo jak juz się pojawi znika po kilku dniach..
polecam takze nasza wspaniałą
Wyszukiwarke wpiszesz szukane słowo badz kilka i odrazu masz mnustwo odpowiedzi..a i w tym watku możesz zadawac pytania jak czegos nie bedzie!
a jak masz ochote na luźne pogaduchy zapraszam do Kawiarni
Pozdrawiam zyczac duzo zdrówka do usłyszenia Hej
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Asia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 27 Lis 2003
Posty: 138
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siniaki to dla mnie chleb powszedni. Ciągle gdzies się uderzam i od razu sianiaki. Ostatnio nie wiedzac czemu wpadłam na róg stou, siniak na pół uda od tygodnia, smaruje sobie (Arcelan) i czekam az zniknie. Teraz latem trudniej bo ręce na wierzchu i wyglądam trochę jak z patologicznej rodziny. Ale przy steryadch to podbno normalne, więc smaruje i czekam az znikną.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
aldona
Junior
Junior


Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 2
Skąd: wiekopolska

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 9:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hallo ! Moje siniaki zostają na zawsze i z koloru fioletowego przechodzą w sino-szary. Moje nogi są okropne żaden lekarz nie potrafi mi pomóc.TO jest podobno skrzepnięta hemoglobina.Mój reumatolog jest bez radny bo takich okazów nie widział.Myślałam że chociaż tu ktoś ma podobny problem i wymienimy się doświadczeniami.pozdrawiam wszystkich!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 9:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie musze sie uderzyc aby wyszły siniaki ot tak sobie bez przyczyny potrafie rano wstać z kolekcją nowych siniakow , kiedys były tylko na nogach teraz juz i innych miejscach także , na poczatku brałam rutynę ona uszczelnia naczynka ale to nic nie dawało, sa okresy kiedy jest ich mniej od czego to zalezy nie wiem ?
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeszukałam właśnie porady i doświadczenia i właściwie nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie: na wew.części przedramion mam od jakiegoś czasu mikro wybroczynki, w sumie do SCLE nie pasuje, choć znalazłam wątek,że tak może wyglądać najwcześniejsza faza...nie są wypukłe, nie swędzą...po prostu się pojawiły...nigdy czegoś takiego nie miałam...część odnośników w wątku o SCLE jest nieaktualna...
Jak wygląda zapalenie drobnych naczyń krwionośnych jak malutkie żylaki?.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trudno się "dogadać" bez wizji, gdy chodzi o opis zmian skórnych...
jeśli coś to pomoże to popatrz sobie na fotki, ostrzegam niektóre są hard core Smile
tu przykłady SCLE:
http://www.dermis.net/dermisroot/en/38885/diagnose.htm

a tu Vasculitis, czyli zapalenie naczyń:
http://www.dermis.net/dermisroot/en/24367/diagnose.htm

z prawej strony są wymienione inne np. SLE, DLE, Sjogren, itp.

oczywiście, nie ma jak wizyta u lekarza, dermatolog będzie wiedział najlepiej co ci "wyskoczyło".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki nenya, najpierw dziękuję a potem będę oglądać bo mam wielkie problemy z kompem...chyba wiry...części zdjęć już mi się dziś nie udało otworzyć bo były już nieaktualne- mam nadzieję,że teraz coś zobaczę....

PS widziałam...w sumie dalej nie wiem ...choć najbardziej pasuje do SCLE...postaram się przeżyć spokojnie jeszcze 5 dni do wizyty lekarskiej...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie pojawiły się ostatnio w duzej ilości wybroczyny ale wielkości kolorowej głowki szpilki, jest tego ogrom, niektore krwawia, nie miałam czegos takiego wygląda to na Vasculitis, musze to pokazac pani doktor ale wizyta za 3 tygodnie , Shocked
wczesniej były siniaki , ktore ostatnio jakby dały spokoj było ich o wiele mniej i masz znowu cos takiego pięknego Twisted Evil

zwrociałam uwage na skore na dłoniach i nogachna zdjęciach , toz to okropne potwornie zniszczona , nie wiem czy ktos nie uzywał balsamów czy chociazby olejku do kapieli aby skorę natłuścic ,wszystko jest brzydkie a razem wygląda to parszywie , fuj
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika...mam bardzo suchą skórę i zawsze polecam oliwkowanie się na mokro a dopiero potem delikatne osuszanie nadmiaru...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tak samo ale staram robic wszystko aby jednak wyglądała lepiej niz na fotografiach, od lat to moja zmora , bardzo dbam o skore bo trochę nieuwagi i wygląda fatalnie i długo czasu musi upłynąc aby wrociła do jako takiej formy , pozatym nienatłuszczana boli, jak komus mówie ze skora boli to puka sie w czółko Wink a tak jest strasznie sciąga az powoduje bol
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Należy uważać, żeby nie przesadzić w drugą stronę. Nie wiadomo jaka jest przyczyna - wewnętrzna lub zewnętrzna - takich zmian i ocena należy do lekarza. Nie zawsze też polecane specyfiki spełniają swoją rolę, a można narobić sobie więcej problemu niż korzyści.
To, o czym mowa, to raczej "głębsza" sprawa, a nie "zwykły" częsty problem suchej skóry.

Warto odwiedzać dermatologa co jakiś czas. Polecam. Z problemami skórnymi żartów nie ma. I bynajmniej nie mówię tutaj o wrażeniach wizualnych, żeby jasne było. Smile


PS. Mnie tam pobyt na oddziale derm. oswoił z podobnymi widokami. Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie nie chodzilo o zmiany ale o zmiany i sucha skore przy tym , pomarszczona jak cytryna, wiem ze przyczyna to nie tylko choroba ale i zaniedbanie bo my mamy skore cienka skłonną do marszczenia i suchą ona musi byc nawilazana, tutaj zmainy typu Vasculitis nie maja nic do rzeczy,
jest ro paskudne ale nie ma to zwiazku ze sucha skora to zmiany chorobowe ,
nie jest to choroba przy ktorej nie mozna skory natłuszczac a wręcz trzeba bo sa takie choroby gdzie nie wolno tego robic, cos niecos na ten temat wiem i tez widziałam co nieco na dermalologii az czasmi niedobrze się robilo , ale jak jest taki wymog to juz trudno przy vaculitis nie ma wiec mozna dbac o siebie w miare mozliwości
zreszta widac na stopie na palcach nog ( jeden paznokiec pomalowany reszta zadarta hmmm to jest tylko zaniedbanie trochę wstyd by mi bylo pokazac cos takiego lekrzowi ( chodzi o paznokie Wink ) tak i skora tez nie jest zadbana
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 10:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zauważyłam,że to cos mam też na brzuchu...ledwo to widać między rozstępami...mam tylko nadzieję,że nie zniknie mi złośliwie w środę przed wizytą lekarską...no ale skoro i tak jest od kilku dni Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Ewela1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 443
Skąd: Szkocja

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nenya.. dzięki twoim zdjęciom wkońcu wiem co mi się pojawiało na nogach.. Wink dziwie się ,ze jak byłam u lekarza to nie wiedział co to moze być....
ewidentnie to było zapalenia naczyń... ale po jakim czasie siniały i bledły.. i znikały.... na szczescie.. Very Happy
juzdawno tego niemiałam.. i dobrze.. jakos nie tęsknie... Wink

jagula kiedy idziesz do lekarza?? pokaz mu !

pozdrawiam-ewela
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group