Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witam!!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karolinaa
Junior
Junior


Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 9
Skąd: wielkopolskie

PostWysłany: Pią Kwi 26, 2013 1:56 pm    Temat postu: Witam!! Odpowiedz z cytatem

Cześć!
Jestem tu nowa, więc wypadałoby coś o sobie napisać.
Moja przygoda zaczęła się 4 lata temu. Od tego czasu wiele razy leżałam w szpitalu, ale diagnoza wciąż nie jest znana. Mam podejrzenie tocznia układowego i zespołu Sjögrena . Wszystko zaczęło się od ciągłego zmęczenia. Stopniowo dochodziły nowe objawy: białko w moczu (potem okazało się, że utrzymuje się już od 9 lat), powiększanie węzłów chłonnych, niedrożne ślinianki (tzw. żabka Very Happy ), lekka anemia, ból kości, szybko pogarszająca się wada wzroku, utrzymujący się stan podgorączkowy, zespół Raynauda, podwyższone ANA (ale nie pamiętam, o jakim mianie), lekki ból kolan. Reumatolog zapisała mi ARECHIN, więc biorę go od ok. 2 miesięcy - na razie nie czuje żadnej poprawy. Nawet nie wiem, na co ten lek jest, ponieważ pani reumatolog powiedziała tylko, że ludziom z taką chorobą pomaga. Zastanawiam się jak może przepisywać mi leki (skoro nawet nie potwierdziła choroby)? Na samym początku nie powiedziała mi nic na temat tych chorób. Stwierdziła, że mogę poczytać o tym w Internecie. Uważam, że nie jest profesjonalna i chcę zmienić reumatologa. Może moglibyście polecić mi kogoś z Bydgoszczy/ Torunia lub Poznania? Mam nadzieję, że Was nie zamęczyłam Smile . Z góry dziękuję 
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IvyBlue
Senior
Senior


Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 63
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pią Kwi 26, 2013 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Smile

Ja też póki co nie mam postawionej diagnozy, a biorę Arechin już od 5 miesięcy (brałam też Metypred przez 4,5 miesiąca, ale od 2 tygodni już nie muszę). Bierzesz dopiero pd 2 miesięcy arechinę, a tutaj na forum przeczytałam, że potrzeba 3 miesięcy żeby lek zaczął działać.
_________________
If you could return to the past, is there anything you'd have changed? There's nothing I'd whant to change. Be it good or bad, it's all a part of me! It's an irreplaceble part of my life and I accept it ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
denim85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 487

PostWysłany: Pią Kwi 26, 2013 2:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj przejrzyj te linki

http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=662
http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=4471

Ja od siebie dodam żę w Toruniu polecają dr Jekę ( ordynator szpit. Biziela z Bydgoszczy) ale facet jest zawalony pacjentami i dalekie terminy
Z biziela jeszcze dr Kolosa i dr Ignaczak
_________________
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej na miotle!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Kwi 26, 2013 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj
masz rację że szukasz innego lekarza, bo ta pani doktor nie jest ani zbyt profesjonalna ani chyba nie ma zbyt dużej wiedzy na temat naszych chorob
masz sporo objawów ale chyba diagnostyka nie jest doprowadzona do konca moim zdaniem sam Arechin to za mało
skorzystaj z porady denim , pacjenci chwalą tych lekarzy
może wtedy coś ruszy w diagnostyce i zaczną cię naprawdę leczyć

pozdrawiam
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Pią Kwi 26, 2013 4:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum,
ja też na Twoim miejscu poszukałabym innego lekarza.
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
karolinaa
Junior
Junior


Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 9
Skąd: wielkopolskie

PostWysłany: Pią Kwi 26, 2013 6:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za miłe przywitanie Smile . Na pewno skontaktuje się z nowym specjalistą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Sob Kwi 27, 2013 8:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Karolinaa Very Happy

Wszystko o czym piszesz (toczen, zespo Sjögrena, zespół Raynauda) ja posiadam Very Happy . Takie choroby lubia wystepowac wspolnie ( chyba nie lubia samotnosci Laughing )
Ja rowniez uwazam, ze sam Arechin moze nie byc wystarczajacy.. Confused
Wydaje mie sie, ze druga opinia, innego lekarza bylaby pomocna.
Trzymam kciuki za szybka i trafna diagnoze a w "miedzyczasie" rozgosc sie u nas Very Happy
Witam cieplutko na forum. Very Happy

Na dzialanie leku, trzeba niestety poczekac- tak jak dziewczyny pisaly- do 3 msc. Tak wiec- cierpliwosci.

Pozdrawiam. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group