Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Słońce, promienie UV.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KaśKa89
Junior
Junior


Dołączył: 18 Lip 2013
Posty: 7
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Mar 21, 2014 11:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CześćSmile
Jestem tu nowa. Ostateczną diagnozę usłyszałam we wrześniu (po prawie roku od pierwszego ataku choroby). W ubiegłe wakacje pojawiła się u mnie nadwrażliwość na światło. Co prawda pierwsze słońce mi nie przeszkadzało, ale później zaczęły się pojawiać czerwone, swędzące plamy kilka minut pod ekspozycji na słońce. Na szczęście znikały, gdy tylko schowałam się do cienia. Wtedy nie brałam leków (jedynie sterydy), teraz leczę się methotrexatem i zastanawiam się, kiedy zacząć stosować kremy z filtrem. Czy takie wiosenne słońce jak dziś już powinno mnie skłonić do nakładania czegoś na twarz?
Wybaczcie, jeśli zadałam pytanie, na które już padła odpowiedź, ale wątek jest bardzo długi, a ja dopiero raczkuję z toczniem i przyznam, że trochę boję się tego lata - taki sprawdzian dla mojego organizmu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Mar 21, 2014 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

proszę przenieś swój post do działu z poradami
http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=676
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lula
Junior
Junior


Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 12
Skąd: Solec Kuj./Bydgoszcz

PostWysłany: Wto Mar 25, 2014 8:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie,
Czytam j czytam, bo szukam dobrego kremu z filtrem, ale mamy tu same "przedpotopowe" informacje Very Happy Czy ktoś może podpowiedzieć co teraz jest " na topie"?
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
lula
Junior
Junior


Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 12
Skąd: Solec Kuj./Bydgoszcz

PostWysłany: Wto Mar 25, 2014 8:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli coś znowu źle zamieściłam tzn. nie w tym dziale, z góry przepraszam Sad
Kinga na pewno przeniesie mnie w odpowiednie miejsce Very Happy

Nie Kinga, ewela. Wink Tutaj http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1703&start=0 Korzystaj z wyszukiwarki a nikt nie bedzie musial Ci wskazywac drogi Smile. Skopiuj i przenies swoj post. W doniesieniach medycznych nie dyskutujemy. Korzystaj z funkcji "edit"aby cos do swojego postu dopisac. Dziekuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Mar 25, 2014 9:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lula napisał:
Witajcie,
Czytam j czytam, bo szukam dobrego kremu z filtrem, ale mamy tu same "przedpotopowe" informacje Very Happy Czy ktoś może podpowiedzieć co teraz jest " na topie"?
Pozdrawiam!

Wiesz, wystarczy tylko przeczytać. Ten wątek i są informacje z 2013 roku - cała lista kremów. Z tego co wiem, to potopu w międzyczasie nie było.
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lula
Junior
Junior


Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 12
Skąd: Solec Kuj./Bydgoszcz

PostWysłany: Wto Mar 25, 2014 11:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wiesz, wystarczy tylko przeczytać. Ten wątek i są informacje z 2013 roku - cała lista kremów. Z tego co wiem, to potopu w międzyczasie nie było.


Jeszcze raz przepraszam, nie zajrzałam na ostatnią stronę Crying or Very sad Miejcie litość dla początkującej Very Happy Już stąd znikam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Ri
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 251

PostWysłany: Wto Kwi 22, 2014 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W niedzielę posiedziałam na tarasie, Słońce było piękne, ale nie odniosłam wrażenia by było mocne. Po pól godziny od powrotu do domu ręce od miejsca zakończenia bluzki poparzone. Swędzą głównie w zgięciach łokci a także szyja. Wszyscy siedzący ze mną nie mają ani śladu po promieniach a ja nie mogę uporać się z pieczeniem i swędzeniem. Nie sądziłam, że kwietniowe słońce też może dać w skórę Wink


proszę przenieś swój post tutaj http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=676
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strona 7 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group