Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Apel moderatora
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lut 21, 2006 6:19 pm    Temat postu: Apel moderatora Odpowiedz z cytatem

Mam komunikat specjalny –

jako moderator tego forum, w ostatnim okresie mam bardzo dużo pracy spowodowanej wzmożonym ruchem i masowym postowaniem. Dziennie powstaje kilkaset wiadomości, które muszę przeczytać. Obok radości z faktu, że nasze forum jest żywe i rozwija się bardzo intensywnie, rośnie we mnie jednak poczucie irytacji i zniechęcenia.
Przykro mi to pisać, ale wiele osób ciągle nie stosuje się do Netykiety, uporczywie łamiąc zasady tam spisane. Mam po prostu tego dość.

Staram się dbać o porządek i czytelność naszego forum, ci którzy nigdy nie doświadczyli chaosu i negatywnych emocji jakie towarzyszyły nam na poprzednim forum, mogą tego nie rozumieć.
Dlatego jeszcze raz proszę o stosowanie zasad, by forum zostało miejscem przyjaznym i informatywnym, łatwym w nawigacji i szukaniu informacji.

W tej chwili najbardziej szkodliwym i męczącym mnie zjawiskiem na forum, jest to że stało się ono jednym wielkim Czatem! To jest forum dyskusyjne – do wymiany opinii, doświadczeń i myśli, nie do luźnych pogawędek do tego służy Czat, który jest po to właśnie stworzony a świeci pustkami.

Lupus Chat

„Pogawędki” to nawet czasami za dużo powiedziane! Widzę posty składające się wyłącznie z jednego słowa, bądź tylko z emotek – to jest na FORUM niedopuszczalne.

Od dziś posty takie będą bez ostrzeżenia kasowane.
Kasowane będą posty nie na temat danego wątku, lub w inny sposób łamiące zasady np. dublowane jednego autora.

Najwięcej swobody jest w dziale Rozmowy Niekontrolowane, ale nawet tutaj obowiązują zasady Etykiety. Pomyślcie przed umieszczeniem materiału, czy nie jest on wulgarny, obraźliwy bądź obsceniczny – mamy tu nieletnich użytkowników, ja nie wprowadzam cenzury obyczajowej, pozostawiam to waszemu wyczuciu taktu i dobrego smaku…

Nie znoszę odgórnych decyzji i ograniczenia wolności – bo tak możecie odebrać ten apel, gdyż to absolutnie wbrew sensowi Internetu, dlatego proszę wszystkich o zwykłą ludzką wyrozumiałość i współpracę nad tworzeniem wspólnoty którą tu mamy i dbałość o sprawne funkcjonowanie naszego forum. Nie niszczmy tego co mamy, w tej chwili mam bowiem wrażenie, że to miejsce zmienia się coś co przestaje mi się podobać, czuję niepokój i roczarowanie...

nenya


Ostatnio zmieniony przez nenya dnia Czw Lut 23, 2006 3:33 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Wto Lut 21, 2006 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

obiecuje poprawe Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Wto Lut 21, 2006 7:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nenya! Popieram, wspieram i ... na mnie możesz liczyć, choć jestem tu stosunkowo "świeży"!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
domi1_23
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 25 Wrz 2005
Posty: 123
Skąd: Wodzisław Śl.

PostWysłany: Wto Lut 21, 2006 7:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sad Poprawię się. Obiecuję. Embarassed Postaram się trzymać netykiety. Właśnie, zaglądajmy na chat.
_________________
Co cię nie zabije, to cię wzmocni.
-------
Więcej szczęścia wynika z dawania, niż z otrzymywania.

GG: 2103244
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Lut 21, 2006 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wchodziłam w ubiegłym tygodniu pare razy na chat , przywitala mnie pustka.nikogo .....nikogo....no więc jak .....pare razy .przyznaje w nieodpowiednim miejscu...sorry.....rzuciłam hasełka ......dziewczyny na chat...
a potem siedziałam sobie .....sama ........
wychodzice tam .......pilsssss...
Za łamanie regulaminu ....... Allah
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lut 21, 2006 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rozumiem, że czasami trudno powstrzymać się od zmiany tematu i nie napisać jakiegoś komantarza, który potem kieruje rozmowę na zupełnie inne tory - to jest trudne do przewidzenia i chyba niemożliwe do opanowania, zdarza się każdemu - nie chodzi o to żeby kontrolować każde słowo i usztywnić na maxa wspólne rozmowy!
co innego zejść z tematu i toczyć potem ciekawą rozbudowaną rozmowę na temat poboczny, a co innego zejść z temu i stukać po dwa słowa a b s o l u t n i e nie wnoszące nic, po prostu typowe "czatowanie" - to jest wk* i tyle.

tak samo jak emotki służą do podkreślania emocji, nie zastępują jednak całkwiecie słów, jaką treść do rozmowy wnoszą trzy uśmiechnięte buźki i NIC oprócz nich? owszem fajna wymiana emocji ----> tyle że na Czacie a nie na Forum.

Na prawdę ostatnią rzeczą jakiej chce to odstraszenie użytkowników i zniechęcenie ich do pisania, ale bez reguł pochłonie nas chaos - uwierzcie mi że szukając potem informacji a mając do przelecenia przez kilka taki pustych w treść stron w temacie, którego tytuł bardzo was zaniteresował, dostaniecie apopleksji.
ja tak mam. więc wy miejcie litość.
*********************************************************
Kolejna próba uparządkowania rozgardiaszu będzie polegała na stopniowym wykasowywaniu wątków z działu Rozmowy Niekontrolowane, oczywiście dotyczy to najstarszych wątków, w kórych w większości i tak są już nie aktywne linki do śmiesznych obrazków, itp.
Robi się powoli tutaj śmietnik, więc moja propozycja jest taka, od tej pory wszystkie wasze nowe pomysły i znaleziska sieciowe - dowcipy, filmiki, testy, i co tam was jeszcze bawi proszę umieszczać w stałych dużych i już obecnych wątkach tematycznych np.

Kawały Smile)) - dowcipy, żarty słowne
Fotki śmieszne zdjęcia, obrazki, gify, itp.
Trochę humorku? filmiki, animacje, gierki, itp.

JAsne o co chodzi?
Jeśli znaleźliście coś smiesznego nie trzeba od razu zakładać osobnego wątku - robi się bałagan i zajmujecie dużo miejsca. Dołączcie swoją zdobycz do już istniejącego wątku o podobnej tematyce lub formie.

Od jutra zaczynam kasowanie!


Ostatnio zmieniony przez nenya dnia Wto Lut 21, 2006 10:38 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Wto Lut 21, 2006 10:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mijam bardzo duzo bo hie mam czasu a chciala bym to jakosc ogarbnac. czytam tylko tematy ktroe naprawde mnie ciekawia i przyzanm ze faktyczni ejest to wkurzajace jak jest fajna dyskusja tylko potem nie wiadomo gdzie
przepraszam jak kiedys cos krotkiego napisalam
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Sro Lut 22, 2006 7:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po czesci nenya ma racje tych krotkich zdawkowych slowek jest sporo ale przecież z pewnościa wiekszość sie do tych propozycji dostosuje to w końcu nic trudnego.... Smile Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Sro Lut 22, 2006 8:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak zgadzam się ...powtórze jak małpka..za łamanie regulaminu ...sorki Allah .wczoraj siedziałąm na czacie godzine..i posiedziałam poklikałam ....ale sama ze soba a szkoda ..kiedys z pawełkiem vegusiem rozkręcilismy całkiem miłą imprezke na czaciku naszym...i było fajnie...
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Lut 22, 2006 11:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie .ja tez posiedzialam pare razy na chcaie .sama....a jeszcze niedawno był wręcz oblegany........chyba łatwiej jest nam dogadac sie na chatcie.niz pisac posty....
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
veg8
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Mar 2005
Posty: 1631

PostWysłany: Sro Lut 22, 2006 3:06 pm    Temat postu: Re: Apel moderatora Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie z G.U.R.U .. chat rulezz Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
veg8
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Mar 2005
Posty: 1631

PostWysłany: Nie Lut 26, 2006 12:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nenya to może Ci się przydać Wink Laughing
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lut 26, 2006 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Paweł,

Chociaż już chyba zakończyłam wiosenne porządki na forum, ale masz rację odpowiedni transparencik raz na jakiś czas może zdziałać cuda, tak samo jak mała awantura Wink
zatem:

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Lut 27, 2006 4:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj nenua rozumiem cie i postaram sie nad tym a raczej soba ponowac - ale obawiam sie ze z czasme znow taki balaganik sie zrobi - tak to jzu jest -- jezeli gdzies zaczynaja sie nawiazywac wieksze znajomosci i bliskosc pomiedzy forumowiczami to tak sie dzieje ze zapomina sie o natykiecie --- ale zawsze muisi byc ktos kto naprowadzi wsyzstkich na wlasciwy tor Smile --- i uwazam ze super ci to wychodzi Smile -- tak wirec kochana niezniechecaj sie bo nikt nie robi tego zlosliwie ani specjalnie - po prostu zrobilismy sie jedna wielka rodzina - co uwazam ze jest fantastyczne - ze kazdy czuje sie tu dobrze i moze liczyc na wszystkich Smile --- i chyba dzieki temu to forum jest na prawde wyjatkowe bo nei jest takie sztuczne sztywne -- tylko prawdziwe Wink
ale faktycznie przydaloby sie takie pogaduszki przeniesc na chata przeciez tam tez sa prv a pozatym tez mozna powysylac wiadomosci prywatne czy tez na gg czy slkype --- tak wiec przepraszam za robienei balaganu i jak sie zapomne to prosze upominaj mnei Smile -- ale mysle ze nie bedzie takiej potreby Smile

Pozdrawiam
slodka Smile

P.S. a tak wogole to czemu na chata tylko poznym wieczorem maja ludiz ewchodzic?? to nalezaly by zmienic - przeciez sporo osob po poludniami tez tu bywa wierc mozna by i wowczas wchodzic na chata Smile
_________________
Kochaj i szalej i nie pytaj co dalej Wink)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lut 27, 2006 4:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

slodka, czat jest czynny całą dobę, nikt nigdy nie narzucał ani nie normował czasu jego aktywności, to zależy tylko i wyłącznie od użytkowników!
kiedy chcą tam wejśc i pogadać, wtedy wchodzą bez problemu, inna sprawa czy kogoś tam wtedy spotkają czy nie. to już jest indywidualny tryb korzystania z netu, co poradzisz że nie wszyscy mają czas i dostęp do sieci non stop...

ja też uważam, że nie ma sensu narzucać forumowiczom o czym, jak i kiedy mają rozmawiać. nikt nie ma do tego prawa, ani mod, ani admin. możemy tylko prosić o przestrzeganie pewnych reguł.
uważam że nie można się wtrącać do treści postów, mogę natomist interweniować w kwestii ich formy i miejsca.
stąd ten apel i awantura o przesunięcie części pogawędek na czat.
a poza tym wiosną ogrania mnie zapał do porządkowania...

Przy okazji - wielkie dzięki, że nie olaliscie tego apelu, ja widzę znaczną poprawę, mam nadzieję, że takie drobne zabiegi i upomnienia ze strony moda, przyczynią się tylko i wyłącznie do poprawy jakości naszego forum.
bo o to właśnie chodziło. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group