Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Orzeczenie o niepełnosprawności
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stefania
Junior
Junior


Dołączył: 29 Lut 2004
Posty: 2
Skąd: Gorzów

PostWysłany: Pią Mar 05, 2004 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

choruję od 89.leżałam w klinice reum.w Warszawie prawie trzy miesiąc(ew90), drugi raz ponad dwa tygodnie w 95r.Rentę dostałam 90r. i miałam do 2002.Nagle stwierdzono,że mi się nie należy.Odwołałam się do sądu okręgowego a .sąd zażyczył sobie potwierdzenia choroby w Klinice Dermatol.Nie mając wyjścia załatwiłam wizytę w klinice (trwała dwa tygodnie).Odbyła się sprawa i sędzia uznał. ze powinnam pojechać do kolejnego miasta na komisję kardiologicznąObecnie moją sprawą zajmuje się komisja biegłych (to wszystko toczy się od pazdziernika 02r.Posiadam grupę nipełnospr.w stopniu średnim.Oczywiście pracy nigdzie nie mogę znależć.Jestem w tej dobrej sytuacji bo mam 21 lat pracy. Nie spodziewam się przychylności w mojej spr. W razie odmowy nie wiem do kogo , gdzie, mam się zwrócić.Czy mogę liczyć na pororadę z Waszej stron ? Rolling Eyes
_________________
stefania
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asik
Kadet
Kadet


Dołączył: 28 Sty 2004
Posty: 37
Skąd: Tychy

PostWysłany: Pią Mar 05, 2004 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stefania napisał:
W razie odmowy nie wiem do kogo , gdzie, mam się zwrócić.Czy mogę liczyć na pororadę z Waszej stron ? Rolling Eyes

Rozumiem, że nie wiesz jakie są dalsze kroki w staraniu o rentę? Jeśli o to chodzi to może mogę Ci pomóc, znalazłam coś takiego: "[color=darkred]Po ogłoszeniu przez sąd wyroku, jeśli osoba zainteresowana nie zgadza się z jego treścią, należy złożyć w biurze podawczym sądu (za potwierdzeniem odbioru) lub listem poleconym wniosek o doręczenie wyroku wraz z uzasadnieniem. Czynność tę należy wykonać w terminie do 7 dni od ogłoszenia (wydania) wyroku.
Następnie, w terminie 14 dni od daty otrzymania wyroku z uzasadnieniem, można wnieść apelację do sądu apelacyjnego za pośrednictwem sądu okręgowego, który rozpatrywał sprawę.
W przypadku niepowodzenia, po wyczerpaniu możliwości odwoływania się, można jeszcze podjąć starania o przyznanie prawa do renty w drodze wyjątku. Tego rodzaju wniosek składa się na ręce Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Prezesa Rady Ministrów.
[/color]
Mam nadzieję, że przynajmniej Tobie się powiedzie. Pozdrawiam Very Happy
_________________
Asia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
Gość






PostWysłany: Wto Mar 09, 2004 8:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Asik!!!!!!
Jak poszło na komisji? Napisz coś proszę...............

Kama
Powrót do góry
Asik
Kadet
Kadet


Dołączył: 28 Sty 2004
Posty: 37
Skąd: Tychy

PostWysłany: Wto Mar 09, 2004 11:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cześć Kamo Very Happy
Otóż moja komisja ....hmm...może zacznijmy od tego, że badanie miałam w "gabinecie dermatologicznym", a dokładniej w mieszkaniu u pani doktor ( w jednym z jej pokoi ) więc było bardzo kameralnie Laughing . Pani doktor była przemiłą osobą i to wszystko wcale nie wyglądało na zadną komisje! Rozmawiałyśmy nawet o tym jakie mamy zwierzątka Laughing . No i normalnie pytała się jak to się zaczęło, jakie objawy teraz, wypisy ze szpitali itd. A na wychodne pani doktor powiedziała, że u niej mam sprawe załatwioną pozytywnie. Teraz mam tylko czekać co sąd mi jeszcze wymyśli Rolling Eyes
_________________
Asia


Ostatnio zmieniony przez Asik dnia Czw Mar 25, 2004 1:08 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
Gość






PostWysłany: Wto Mar 09, 2004 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Asik!!
No to chyba raczej pozytywnie będzie rozpatrzone Twoje odwołanie Laughing
Myślę, że masz sie z czego cieszyć- jeśli Pani dr prawdę Ci powiedziała.

Kama.......Pozdrawiam serdecznie i życzę pozytywnej decyzji sądu......
Pa pa pa pa pa pa pa pa pa
Powrót do góry
stefania
Junior
Junior


Dołączył: 29 Lut 2004
Posty: 2
Skąd: Gorzów

PostWysłany: Wto Mar 09, 2004 10:10 pm    Temat postu: wiadomośc Odpowiedz z cytatem

Cześć Kama i Asik. Cieszę się z waszego optymizmu. U mnie wszyscy lekarze wyrarzali zdziwienie ze zabrali rentę ale jak się okazuje puźniej w opini lekarskiej pisze co innego. Shocked Mam nadzieje że w przypadku Asika będzie inaczej!! Very Happy Very Happy
_________________
stefania
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Sob Mar 13, 2004 8:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Kobitki!!
Jestem już po komisji i teraz czekam na decyzję sądu. Jestem ciekawa co z tego będzie.........narazie czekam z niecierpliwością...........Jak będę coś wiedziała to Wam napiszę.
Pozdrawiam serdecznie
Kama
Powrót do góry
Asik
Kadet
Kadet


Dołączył: 28 Sty 2004
Posty: 37
Skąd: Tychy

PostWysłany: Pon Mar 15, 2004 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shocked
Nie uwierzycie co się stało, ja sama jeszcze w to nie wierzę Very Happy ...dzwoniła właśnie do mnie pani doktor (u której byłam na komisji) po dodatkowe informacje, żeby mieć więcej argumentów do poparcia swojej decyzji aby mi przyznać rentę. Normalnie ją kocham Very Happy Laughing
Ale poczekam na radość aż będę miała decyzję w ręce. aaaaaaaaaa
_________________
Asia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
joanna72
Kadet
Kadet


Dołączył: 16 Sty 2004
Posty: 37

PostWysłany: Czw Mar 25, 2004 10:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Motylki!
Odwoływałam się do oporu i wygląda na to, ze skuteczneie! Biegli w sądzie powiedzieli, że przychylą się do mojego odwołania, więc mam naprawde duże nadzieje! Kochani, nie zrażajcie sie opinią powiatowego i potem wojewódzkiego orzecznika! Mnie potraktowali per nózka i do biegłych sądowych szłam bez wikszych nadziei. A tu taka niespodzianka!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Asik
Kadet
Kadet


Dołączył: 28 Sty 2004
Posty: 37
Skąd: Tychy

PostWysłany: Czw Mar 25, 2004 1:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asiu trzymam za Ciebie kciuki, napewno się uda! Very Happy
_________________
Asia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
Kama
Junior
Junior


Dołączył: 27 Paź 2003
Posty: 25
Skąd: włocławek

PostWysłany: Wto Kwi 06, 2004 8:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Asik!!!
Jak tam zmagania z rentą? Czy już coś wiadomo?
Ja też się odwoływałam i w tantym tygodniu dostałam termian rozprawy w Sądzie, niedługo więc będę wiedziała. Już nie mogę się doczekać, bo to czekanie jest najgorsze......
......Pozdrawiam serdecznie......Pa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Asik
Kadet
Kadet


Dołączył: 28 Sty 2004
Posty: 37
Skąd: Tychy

PostWysłany: Wto Kwi 06, 2004 10:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Kamo! Very Happy
Wiem co czujesz mam identyczną sytuację... nic tylko czekać. Laughing ..
termin rozprawy mam wyznaczony na 28 kwietnia, dostałam również opnię biegłej sądowej, gdzie mam stwierdzoną całkowitą niezdolność do pracy, a tylko to musiałam uzyskać Very Happy , wszyscy mówią, że sąd to już tylko formalność, że to tylko odczytanie wyroku, bo nawet sami napisali że nie jest konieczna moja obecność, no ale pewnie wiesz jak to jest z tym napalaniem się... Laughing ...dobrze że przyszła wiosna przynajmniej mam głowę zajętą przyjemniejszymi sprawami 8) Wink
Pozdrawiam i trzymam kciuki.
_________________
Asia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
Gość






PostWysłany: Wto Kwi 06, 2004 12:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asik ja mam termin rozprawy na 15 kwietnia......już w prawdzie niedługo, ale mimo wszystko dni di tej chwili wolno płyną Very Happy
Kama
Powrót do góry
Asik
Kadet
Kadet


Dołączył: 28 Sty 2004
Posty: 37
Skąd: Tychy

PostWysłany: Czw Kwi 15, 2004 10:18 am    Temat postu: no i jak? Odpowiedz z cytatem

Kama czekam z niecierpliwością na jakąś wiadomość! Aż mi się dłonie spociły od trzymania kciuków Laughing
_________________
Asia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
Kama
Junior
Junior


Dołączył: 27 Paź 2003
Posty: 25
Skąd: włocławek

PostWysłany: Czw Kwi 15, 2004 10:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hejka Asik!!!
Ja dziś też w napięciu siedzę. Ok. 15 godz. może będę cos wiedziała. Napiszę wtedy jaki jest wyrok.
Wielkie dzięki, że o mnie pamiętałaś........ Very Happy Very Happy Ja też trzymam kciuki za Ciebie Exclamation
Będzie dobrze- musi być dobrze Very Happy
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group