Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Orzeczenie o niepełnosprawności
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aśka72
Gość





PostWysłany: Sob Cze 26, 2004 10:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nie należy ci się czasem renta socjalna? Do października 2003 przydzielały ją urzedy pomocy społecznej, ale teraz trzeba sie zwrócić do ZUS. Tylko trzeba mieć 2 grupę. Ale skoro studiujesz, to spełniasz pozostałe warunki.
Powrót do góry
Asik
Kadet
Kadet


Dołączył: 28 Sty 2004
Posty: 37
Skąd: Tychy

PostWysłany: Sro Cze 30, 2004 10:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolinko potrzeba tylko napisanego przez Ciebie odwołania w 3 (o ile dobrze pamiętam) egzemplarzach, jeden dla sądu, jeden dla zusu i jeden dla Ciebie. W lewym górnym rogu piszesz swoje dane a w prawym Sąd okręgowy w....No a dalej piszesz dlaczego nie zgadzasz się z decyzją zusu. I to tyle.
Życzę powodzenia (sądząc z autopsji będzie Ci bardzo potrzebne, ale trzymam kciuki) Smile
_________________
Asia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
Asik
Kadet
Kadet


Dołączył: 28 Sty 2004
Posty: 37
Skąd: Tychy

PostWysłany: Sro Cze 30, 2004 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A no i bym zapomniała. Masz na odwołanie 13 dni (też o ile dobrze pamiętam Smile )
_________________
Asia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
karolina
Senior
Senior


Dołączył: 13 Lis 2003
Posty: 56
Skąd: lębork

PostWysłany: Sro Cze 30, 2004 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HeJ!!!

Dzieki za odpowiedzi. Dzis bede pisac pisemko !! Tak szybko sie nie poddam! Smile


pozdrawiam
_________________
pozdrawiam
karolina
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kaska
Junior
Junior


Dołączył: 17 Gru 2003
Posty: 8
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Cze 30, 2004 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i stało sie dostałam dziś odmowe prawa do renty socjalnej Sad własnie nie wiem czy mam zasięgnąć rady u jakiegoś prawnika czy mam jakieś szanse na nią. lekarz orzecznik uznał mnie za częściowa niezdolną do pracy. Musze złożyc odwołanie bo nie wiem jak się to wszytsko potoczy, ale to jest bez sensu!!! Niesamowicie trzeba być zdrowym żeby walczyc z zusem o kase
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kaska
Junior
Junior


Dołączył: 17 Gru 2003
Posty: 8
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Cze 30, 2004 4:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej Karolino!!! Zauwayłam na forum że masz taki sam problem co ja Smile Ja też studjuje jestem na 3 roku i te pieniadze bardzo mi pomagały w utrzymaniu się. Sama teraz nie wiem czy uda mi się je skończyc jak bede musiała podjąc prace zarobkową. Napisz mi proszę co napisałaś w odwołaniu do sądu, jakich argumentów użyłaś?? Myslisz że mamy szanse na te pieniążki? Pozdrawiam ciepło
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Asik
Kadet
Kadet


Dołączył: 28 Sty 2004
Posty: 37
Skąd: Tychy

PostWysłany: Sro Cze 30, 2004 7:42 pm    Temat postu: Złodzieje !!!!!!!!!!! Odpowiedz z cytatem

A oglądałyście dzisiaj na TVN program UWAGA?!?! ZUS buduje śliczną nowiutką siedzibę w Warszawie za ok 1.350.000, bo pani prezes zusu musi mieć do wyłącznej dyspozycji 190 m kw. No to teraz wiecie na co zbierają!!!!!! Pewnie zabrakło im kasy na saune!! Evil or Very Mad Najlepsze jest to, że się o tym mówi, wszyscy nazywają to złodziejstwem, piętnują itd. itp. a oni i tak mają to głęboko w d....i tak ten "pałac" wybudują i tak!! Mad
_________________
Asia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
karolina
Senior
Senior


Dołączył: 13 Lis 2003
Posty: 56
Skąd: lębork

PostWysłany: Czw Lip 01, 2004 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej!! Kasiu

Odwolania nie napisalam , bo bylam wczoraj zmeczona, no dzis tez jestem Smile. Dzis bylam na wizycie kontrolnej, apotem mialam egzamin panstwowy z pierwszej pomocy i ZDALAM!!! Jestem cala HAPPY!! Odwolanie napisze na spokojnie w niedziele. Bo jakos teraz mam za mao czasu Sad. Jutro musze sie spakowac, isc do pracy (pracuje sezonowo w kiosku), a potem wsiadam do pociagu i jade do Wroclawia Smile.
Jesli chodzi o rente to sie szybko nie poddam!! Wierze , ze w koncu jakos ja przydziela. Smutne jest to , ze bedzie trwalo to dlugo, bo ok. roku Sad
Nie wiem jak bede studiowac , ale na razie sie nie bede martwiic, bo to tylko pogorszy sprawe.
Napisze Ci w poniedziaek , co napisalam. A zaraz ide spac.

Pozdrawiam
_________________
pozdrawiam
karolina
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kaska
Junior
Junior


Dołączył: 17 Gru 2003
Posty: 8
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Lip 07, 2004 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej Karolinko!!
Ja dziś złożyłam odwołanie do ZUS-u. Ciekawe czy się przychylą, ale raczej dobrej myśli nie jestem. No cóż......... Poczekamy zobaczymy. pozdrawiam gorąco i gratuluje zdanego egzaminu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
karolina
Senior
Senior


Dołączył: 13 Lis 2003
Posty: 56
Skąd: lębork

PostWysłany: Pią Lip 09, 2004 9:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej Kasiu!!!

o kurcze zapomnialam Ci napisac co napisałam w odwołaniu, no ale widze , ze sama juz je napisalas Smile to bardzo fajnie Smile a wiec teraz czekamy na rozprawe

papa
_________________
pozdrawiam
karolina
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mrofeczka
Gość





PostWysłany: Czw Paź 14, 2004 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie wszystkich Smile
Ja rówzniez Staram sie o rente socjalna, tylkoz e ja mialam jzu 2 sprawy w sadzie, ale niestety nie chca mi przyznac, bo sedzia jest okroppny i chamski, Swierdzil ze jestem mloda i nie mam pralizu( a choruje na mlodziencze przewlekle zapalenie stawow) wiec moze przewracac gazety w kiosku. A pozniej po zapytaniuc zy dal by mi prace stwierdzil, ze zeby dostac prace w dziesiejszych czasach, trzeba byc dlugo noga blondynka, znac 20 jezykow, i miec 30 lat stazu i wiek do 25 lat:(( . Pozniej jeszcze raz byla sprawa, ktora miala juz byc zakonczona, ale moja mama sie nie zgodzila z decyzja bieglego ktory mnie badal i stwirdzil ze nie zna sie na dzieciecych zdjeciach(mam 18 lat) a na wniosku napisala ze nie mam zadnych zmianw kochach, a mi sie kosci zwapniaja i juz prawie nie ma 1/3 ale sie ruszam. Teraz zbieramy domukenty, ktore przemowia ze Biegly zle ocenił moj sttan zdrowia. Mam czas do czwartku. Ahh Jeszcze chcialam wspomniec ze mam 2 grupe inwalidzka hmmm Ciekawe czy mi sie uda.... Ale nie ma sie co poddawac!!! Bo Ci wszyscy nad nami to poproastu, robia tak zeby miec jak najwiecej kasy. Jesli macie jakies doswiadczenia, luba materialy, czy jakies akty prawen o rencie socjalnej prosze podajcie mi Dziekuje
Agata Smile
Powrót do góry
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Paź 15, 2004 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

temat rent i cały ten bełkot przepisów prawnych jest koszmarny, kiedyś próbowałam to zgłębić, ale...szkoda gadać

w każdym razie sprawdź czy czegoś nowego nie dowiesz się z tego wątku (w moim starym poście jest kilka linków o rentach socjalnych)

http://www.psychika.pl/forum/viewtopic.php?p=2418&highlight=#2418

powodzenia!


Ostatnio zmieniony przez nenya dnia Czw Cze 30, 2005 6:17 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
karolina
Senior
Senior


Dołączył: 13 Lis 2003
Posty: 56
Skąd: lębork

PostWysłany: Sro Lis 03, 2004 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hejka!!!

No w koncu ruszyla moja sprawa Smile. Dostalam wezwanie do sadu na 19 listopada!!!!
Wzywaja mnie na 3 badania : okulista, nefrolog i hematolog!!! Chyba sie troszku zdenerwowali Smile.

Ale moze w koncu sie wezma porzadnie za tocznia Smile
_________________
pozdrawiam
karolina
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Czw Lis 04, 2004 6:41 pm    Temat postu: Re: orzeczenie o niepełnosprawności Odpowiedz z cytatem

lllllllll
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group