Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

próchnica, osteoporoza, ortodonta
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dominika
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 224
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Pią Cze 30, 2006 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciekawe, ale i tak pewnie nie doczekam tej metody w Polsce Laughing

Agnieszka14 - a jak leczenie stawów skr. żuchw.? mi kiedyś dentysta powiedział, że coś mam nie tak z tym stawem, jeśli chcę otworzyć szeroko usta, to coś jakby przeskakuje - nie wiesz czy to poważne?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Sob Lip 01, 2006 7:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie to chyba jednak bardziej przypomina sensacyjkę niż doniesienie medyczne.
Cytat:
Pierwsze urządzenia emitujące słabo nasilone ultradźwięki w celu rekonstrukcji tkanek testowane było na królikach z latach 90.

Dlaczego to urządzenie miałoby być testowane na królikach, u których zęby i tak rosną przez całe życie? (dlatego np. króliki, czy zające stale muszą ścierać siekacze, bo po jakimś czasie nie byłyby w stanie pobierać pokarmu i padłyby z głodu), chyba, że chodziło o jakieś inne tkanki?. Poza tym
Cytat:
Przetestowali go wcześniej na tuzinie pacjentów klinik dentystycznych w Kanadzie.
próba wykonana na 12 osobach?, to raczej nie jest badanie naukowe, zbyt mała próba statystyczna, gdyby na 12 tys., to już byłoby bardziej prawdopodobne. A swoją drogą mogłoby to być naprawdę wspaniałe, gdyby było prawdziwe, sama chętnie wyprostowałabym nieprawidłowy zgryz i to w 4 mies., albo poddała się odbudowie kości sródstopi i dłoni Wink
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Czw Lip 06, 2006 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla wszystkich chcących zdrowo ( Exclamation Exclamation Exclamation ), naturalnie ( Exclamation Exclamation Exclamation ) i bezpiecznie ( Exclamation Exclamation Exclamation ) wybielić zęby polecam pastę Blanx z ekstraktem z porostu islandzkiego. Nie ściera szkliwa i daje super efekt. W ciągu 2 miesiący uzyskałam śliczną barwę zębów. Polecam!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sEsZeLa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Paź 2005
Posty: 292
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Lip 06, 2006 10:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ita dzięki za info Very Happy , jakbyś jeszcze mogła napisać gdzie taka pastę można kupić
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Czw Lip 06, 2006 10:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W aptece. Cena jest jakoś tak w granicach 20zł, ale tubka wystarcza na dość długo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sEsZeLa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Paź 2005
Posty: 292
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Lip 06, 2006 11:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to ja się chyba skusze na taką paste Very Happy sprawdzałam w mojej aptece internetowej i jest Very Happy no i jest wskazana dla palczy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dominika
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 224
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Pią Lip 07, 2006 7:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Itunia - a skąd pewność że bezpiecznie? słyszałam że pasty wybielające niszczą zęby, czy masz jakieś wiarygodne źródła?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pią Lip 07, 2006 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam - mamę-denstystkę poświęcającą każdą wolną chwilę na czytanie polskich i zagranicznych pism i artykułów stomatologicznych. Na efekt działania pasty czeka się średnio ok. 2 miesięcy, więc trzeba być cierpliwym. Nie wybiela od razu, tylko stopniowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dominika
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 224
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Pon Lip 10, 2006 8:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Itunia - no to wszystko rozumiem Very Happy fajnie mieć dentystę w rodzinie Wink
byłam ostatnio w sobotę na wizycie - niestety kolejne leczenie kanałowe Crying or Very sad najgorsze, że często robią się dziury pod plombą, na zewnatrz wszystko wydaje się w porządku. Obawiam się ze mogę mieć więcej takich "tajniaków" Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Pon Lip 10, 2006 8:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dominika to nie sa zadni tajniacy tylko moim zdaniem sa to torbiele. zeby sie psuja od srodka albo bola mimo pieknego wygladu z zewnatrz. zapytaj dentysty o torbiele
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
dominika
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 224
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Pon Lip 10, 2006 8:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm, ale ten ząb mnie tylko troszkę bolał, zrobiłam rtg na wszelki wypadek, żeby niepotrzebnie nie rozwiercać (szyjki odsłonięte też dają ból zęba) no i niestety dziura pod plombą. na rtg chyba było by widac torbiel?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pon Lip 10, 2006 8:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uuuu, Dominika - współczuję. Ja co prawda nie miałam nigdy leczenia kanałowego, ale słyszałam, że jest straszne Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Pon Lip 10, 2006 9:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dominika ja sie na tym nie znam. wydaje mi sie ze bylo by widac. moze zly lekarz moze ja sie nie znam. niewiem. ale jak sa plomby to zab sie chyba sam psuc nie powinnien.

itunia ja mialam juz kanalowe. mnie to nie bolalo bo mialam znieczulenie. potem przez pare godzin po znieczuleniu troche czulam ale zeby jakos strasznie to nie.
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pon Lip 10, 2006 9:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałam leczone tylko zęby mleczne. W stałych nie mam ani jednej dziurki (odpukać!). Leczenie wspominam bardzo niemiło mimo, że robiła je moja mama. Bałam się strzykawek i nie dawałam sobie zrobić znieczulenia. Zęby były borowane więc 'na żywca' Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dominika
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 224
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Pon Lip 10, 2006 2:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gusia, moze przez jakieś szczelinki? to mi się dzieje nie po raz pierwszy. sama zapytam na następnej wizycie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group