Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

próchnica, osteoporoza, ortodonta
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szarlotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 639
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Wto Sty 18, 2011 1:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo zainteresował mnie ten temat i żałuję, że nie trafiłam tu wczesniej:( Otóż problemy z zębami miałam od zawsze ale leczyłam je i dbałam więc tragedii nie było... Zaczęła się dopiero jakieś 4 lata temu- wizyt u mojej dentystki nie było końca-wydawanych tam pieniędzy tez:/ wyleczyłami 1 dziurkę to zaraz obok pojawiała się następna- zaniepokojona tą sytuacją usłyszałam, że "masz kochanie tak agresywną próchnicę"... no to skoro próchnica jest agresywna to ja też: i myłam zęby po każdym posiłku, płyny, nici -używałam wszystko co można było- i nic! 1,5 roku temu-do ślubu miałam wyleczone wszystkie zęby- elegancko- a teraz to jakaś masakra! aż wstydziłam się isc do dentysty-pomyśli, że jakiś flejtuch zaniedbany jestem;( ale przełamałam się- trafiłam najlepiej jak mogłam bo od razu padło pytanie "sterydy pani bierze? to wszystko jasne". I wytłumaczył mi to wszystko co jest w tym wątku. Teraz mam problem i pytanie do Was- zębów moich podobno nie ma sensu leczyć- i zaproponawał mi koronki- oczywiście na 6 ząbków u góry i 6 na dole= 12 zębów razy ok 1000zł Shocked ale jak sobie pomyśle, że będę miała białe, zdrowe, ładne ząbki i spokój na kilka lat to napradę wydałabym tyle kasy- czy ktoś z Was ma koronki? podobno przy naszych chorobach nie ma przeciwwskazań ale zawsze warto zapytać- czytałam mnóstwo opinii w necie ale głównie przestrzega się przed złym technikiem.. Itunia- masz mamę dentystkę-może ją podpytasz w moim imieniu, cio?Smile z góry dziękuję
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ivcia
Junior
Junior


Dołączył: 25 Wrz 2010
Posty: 3

PostWysłany: Pią Kwi 22, 2011 4:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert podał dane znane w USA od klkunastu lat..Tyle ,że lizaki przeciwpróchnicze są uzupełnieniem systemu leczniczego carifree i nie mozna ich stsować więcej jak 2 dziennie. Są też inne z zawartością xylitolu , których można użyć więcej. Próchnice leczy sie jak infekcję . W Polsce jest zaledwie kilka klinik z systemem cariscreen do wczesnego wykrywania próchnicy.i najczęściej współpracuja ze szkołami rodzenia. Innymi słowy twój problem(szarotka) polega na wyleczeniu ognisk aktywnych plus leczenie medyczne. Proste ciągle nawracajacy problem nie jest wynikiem plombowania etc jest wynikiem ciągłej infeckji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szarlotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 639
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Czw Mar 13, 2014 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odświeżam temat...

Cytat:
twój problem(szarotka) polega na wyleczeniu ognisk aktywnych plus leczenie medyczne.

Hmm- niestety nie- przyczyną okazała się b. zaawansowana osteoporoza.
Bardzo się cieszę, że zdecydowałam się na koronki i to dosłownie w ostatniej chwili. 10 lat sterydoterapii zrobiło swoje..
Tylne zęby musiałam usunąć- łamały się dosłownie na chlebie- masakra.

Słyszałam też opinie, że powinno się usunąć wszystkie zęby leczone kanałowo- bo to źródło bakterii, ognisko zapalne bardzo niewskazane w toczniu czy innych autoimmunologicznych.

Co do usuwania zębów- usuwałam u chirurga szczękowego (dentysta ze względu na osteoporozę podziękował). Zawsze na oddziale szpitalnym, zawsze zapobiegawczo antybiotyk.. Nigdy nie bolało, zawsze dobrze się goiło, nawet nie puchłam. Mam wrażenie, że chirurg zawsze wyrwie lepiej niż zwykły dentysta...
_________________
SZCZĘŚCIE TO NIC INNEGO JAK ZDROWIE I KIEPSKA PAMIĘĆ J.L.Wisniewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Czw Mar 13, 2014 9:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie to moge sie tylko pod Twoim postem Szarlotko podpisac. Very Happy ..

Moja zaufana pani stomatolog (po kilku probach ratowania zebow leczeniem kanalowym oraz po obserwacji skutkow tego leczenia) rowniez zalecila aby juz nie leczyc zebow w ten sposob bo mija sie to z celem-dosc szybko staja sie zrodlem stanu zapalnego i wymagaja kolejnej interwencji..
U mnie tez chirurg szczekowy sie klanial (oprocz osteoporozy, masywne, bardzo glebokosiegajace korzenie )..
Mialam to szczescie posiadania wspanialej pani stomatolog, ktora widziala we mnie pacjenta a nie portfel.
Z czasem sprobowalam u niej usunac jednego zeba, ze wzgledu na brak stresu czlowieka w jej lapkach. Wink Udalo sie cudownie. Od tej pory chodzilam tylko do niej-chirurg w pogotowiu.. Wink

Zdrowi ludzie tez maja problemy z zebami.
Wazne jest aby dbac o nie jak najlepiej, choc czasem i to okazuje sie za malo. Rechot
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Czw Mar 13, 2014 9:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To dałyście mi do myślenia.

Ja mam leczone ząbki ,fakt kilku już nie mam bo od razu stwierdziła że
szkoda pieniędzy ,na ząbki. Ale mam leczone też i kanałowo i normalnie ,ale na razie odpukać nic się nie dzieje . Oby,odpukać.

Ale przy następnej wizycie więcej dopytam.

Ewela ano racja Laughing
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Mar 13, 2014 12:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja zęby zostawiłam w gabinetach a raczej kasę za zęby- kazdy leczony po 3 razy i tak za jakis czas nadawał się tylko do usunięcia.
jestem na etapie- ( gdyby nie złamana ręka juz byłoby to za mną) pozbycia się wszystkich - wszystkich bez wyjątku.
nie dam się przekonać zeby coś zostało , bo to coś za kilka miesięcy bedzie tylko kłopotem.
minie 18 lat sterydów, plus zaawansowana osteoporoza , plus inne leki ,
zrobić to raz a dobrze.
załuję że nie zrobiłam tego 3 lata wczesniej kiedy jeszcze przyjmował nasz( bo cała rodzinka + rodzina brata) kochany pan doktor.
no coż nie spodziewałam się że pójdzie na emeryturę tak wczesnie , nic kogoś tam znalazłam- chyba sensowna babka - zobaczymy
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group