Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

leczenie/konsultacja za granicą

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Nie Mar 05, 2006 2:36 am    Temat postu: leczenie/konsultacja za granicą Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś leczył się za granicą? Albo konsultował? Potwierdzał diagnozę?

Ostatnio zmieniony przez Agnieszka14 dnia Sob Sie 21, 2010 2:04 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Nie Mar 05, 2006 9:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się nie leczyłam za granicą nigdy, ale mamy koleżanka leczy się w Anglii (ma sklerodermię). Ta angielska pani profesor wprowadziła ją w remisję, w której jest już z 5 lat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Nie Mar 05, 2006 3:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co wiem to edyta leczy sie w ameryce. tam mieszka i sie leczy.
tylko nie wiem co sie z nia stalo ze do nas nie zaglada nawet na gg jej nie ma.
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Pon Mar 06, 2006 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agnieszko ja właściwie od samego początku od kiedy toczeń został rozpoznany byłam intensywnie leczona sterydami i chemioterapią /był rok 1984/i też przy kazdym zaostrzeniu miałam podnioszone sterydy do dużych dawek/60 mg Solupredu...100 imuranu lub endoxanu/..przy najmniejszym zaostrzeniu momentalnie dawki sa windowane ...a odkąd choruję tj/22lata nigdy leczenia nie miałam przerwanego w okresie remisji byłam chociaż na małej dawce ale zawsze...być może ten sposób pozwala mi być w dłuższych remisjach a nawet jeśli następuje zaostrzenie to nie jest ono tak bardzo dokuczliwe...może to i sposób ale też indywidualna reakcja każdego organizmu.....intensywne leczenie w moim przypadku jest dość skuteczne...choć wiadomo że skutki uboczne takiego leczenia też nie są bagatelne...ale co za coś....pozdrawiam i trzymaj sie ciepło nie poddawaj będzie dobrze.. Smile Smile
wiem że w kanadzie i usa leczenie tocznia jest podobne ale sposoby i dawkowanie zależy od kliniki zresztą tak jak u nas... Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 228
Skąd: Sławków-Ruda Śląska

PostWysłany: Pon Mar 06, 2006 6:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałam zagraniczną „przygodę" z leczeniem. W 1999 na wycieczce szkolnej do Francji wylądowałam w szpitalu. Byłam wtedy nieprzytomna i nieświadoma. Spędziłam tam chyba jakis tydzień zanim mama mogła załatwić wszytskie formalności i mnie odebrać. W tym czasie podawali mi jakieś leki ale napeno nie był to encorton. W każdym razie wiem ,że ich leczenie było nie tylko skutecznbiejsze ale i nie miało takich skytków ubocznych. Powiecie pewnie jak ona może to po tygodniu stwierdzić? Otóz moge bo we francuskim szpitalu w ciągu tygodnia bez opuchlizny po ogromnej dawce sterydów doprowadzili mnie do „stanu uzywalności". Polscy lekarze w moim przypadku potrzebowali dwa miesiące...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
maka
Junior
Junior


Dołączył: 09 Maj 2005
Posty: 18
Skąd: Frankfurt nad Menem

PostWysłany: Wto Mar 14, 2006 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja lecze sie we Frankfurcie nad Menem i przyznac musze,ze dopiero po kilku miesiacach od rozpoznania zaczelam byc zadowolona z leczenia.Od roku czuje sie bardzo dobrze i gdyby nie to,ze codziennie jeszcze biore prednizolon(2,5mg) i wapno juz dawno zapomnialabym,ze jestem chora. Watpie czy ma to jakis zwiazek z miejscem leczenia,poprostu czesto konsultuje sie z moim lekarzem,raz na 4-6tyg.robie badania i powoli zmniejszam dawke leku.Moj lekarz twierdzi,ze lepiej dluzej brac niska dawke,niz odstawic lek i wrocic do szpitala.
Roznica miedzy lekarzami polskimi a niemieckimi jest taka,ze W Polsce jakos tak bardziej milo obchodza sie z pacjentem,a tu jak w fabryce jeden pacjent po drugim.

pozdrawiam
maka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Sro Mar 15, 2006 4:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maka, a na co chorujesz? Na tocznia?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maka
Junior
Junior


Dołączył: 09 Maj 2005
Posty: 18
Skąd: Frankfurt nad Menem

PostWysłany: Sro Mar 15, 2006 4:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak,a czemu pytasz?Stawiano mi juz rozne diagnozy ale i tak ostatecznie wszystko wskazywalo na tocznia i przy tej diagnozie pozostalo.

pozdrawiam
maka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Sro Mar 15, 2006 5:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mojej mamy znajoma leczylam sie w ameryce... mialam wieloletnia remisje az do 3 tygodni wczesniej Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Sro Mar 15, 2006 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maka napisał:
Tak,a czemu pytasz?Stawiano mi juz rozne diagnozy ale i tak ostatecznie wszystko wskazywalo na tocznia i przy tej diagnozie pozostalo.

pozdrawiam
maka


Zastanawiałam się po prostu... 2,5mg sterydów to malutka dawka jak na tocznia. Bardzo się cieszę, że dobrze się czujesz Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group