Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

choroba mojej mamy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kalila
Junior
Junior


Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 17
Skąd: Borris

PostWysłany: Wto Mar 14, 2006 10:26 pm    Temat postu: choroba mojej mamy Odpowiedz z cytatem

Pisalam tu jakis czas temu o chorobie mojej mamy. Silna polineuropatia obwodowa o nieznanej przyczynie. W pewnym momencie ktorys z lekarzy wspomnial choroby immunologiczne i tak oto sie tu znalazlam kilka tygodni temu. Od tamtej pory bol neuropatyczny i mrowienie troche ustapily, ale pojawil sie szereg nowych dolegliwowsci: wypadanie wlosow, wysypka na policzkach, oslabienie, zwroty glowy, oczoplas, problemy zolodkowe, zimne dlonie i stopy, dreszcze. Za porada dziewczyn z okolic Szczecina mama zasiegnela porady pani doktor reumatolog Ostanek, ktora zlecila badania ANA, ANCA, aCL, aB2-GPI. Wczoraj wrocily wyniki, ktore Pani reumatolog okreslila jako bardzo dobre i stwierdzila, ze po prostu nie wie co dolega mojej mamie i co robic. Neurolog tez nic nie wie. Jutro wizyta u laryngologa. Ja juz nie wiem co robic. Za 5 tygodni wychodze za maz i modle sie by mama byla w stanie podrozowac i byc ze mna tego dnia! Czasu coraz mniej, a choroba nie ustepuje. Co robic?? Jak odroznic skutki uboczne lekow od symptomow choroby? Moze cala reszta tych nowych dolegliwosci to po prostu dzialanie niektorych lekow? Mama zazywa sterydy i karbamizepin oraz tramadol przeciwbolowo. Prosze o jakies wskazowki. Pozdrawiam goraco.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Mar 15, 2006 8:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hm, skoro sami lekarze nie wiedzą (nawet nasi sprawdzenie), obawiam się że tym bardziej my niewiele potrafimy pomóc...
wyniki badań wykluczyły chorobę o podłożu autoimmunologicznym, czyli jakby naszą działkę, a objawy o których piszesz mogą mieć tak dużo różnych przyczyn że to czysta zgadywanka, nie o to ci zapewne chodzi.
sterydy owszem mają wiele skutków ubocznych, ale ich działanie to sprawa indywidualna, ja nie miałam praktycznie żadnych widocznych - nawet jak była na 30 mg encortonu.
naprawdę nie wiem co ci napisać poza próbą podtrzymania was na duchu, zatem trzymajcie się, pozdrawiam i życzę jak najszybszego rozwikłania zagadki, albo lepiej - ustąpienia wszystkich objawów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Mar 15, 2006 10:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi sie .ze sterydy jesli trafione wyciszaja chorobe ..cokolwiek by to było....a skutki uboczne owszem jest ich wiele..ale to wystepuje pózniej....nie wydaje mi sie zeby to były sterydy......jesli mama zle sie czuje i jest jakby nieprzytomna to tak może byc po karbamizepinie .zwroty głowy i zwiazane z tym omdlenia rozbicie oszołomienie to uboczne dziełania leków z tej grupy....
Mnie próbowano leczyc amizepinem w poradni leczenia bólu.ale odstawiono go po paru dniach...ewnetualnie mozna zmniejszyc dawke....do połowy tabletki.powinno byc lepiej.jesli objawy nie ustąpia .....poproście lekarza o zmiane leku.....nie musi to byc akurat ten....lek ten jest zwiotczający ...mozna go zastąpic innym przychodnie leczenia bólu i neurolodzy lubia ten lek.ale nie znaczy ze musi on odpowiadac mamie.....moze uda sie tez zmienic tramalol na np. ketonal.nie ma takich objawów ubocznych....
powinno byc lepiej
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Pon Mar 20, 2006 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja czekam az przyjda wyniki mojej mamy czy nie ma ktorejs z kolagenoz... Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Pon Mar 20, 2006 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to zrobili jej wkoncu te badania? napisz mi prosze co i jak. bardzo sie martwie. jeszcze wam tego by brakowalo. trzymajcie sie.
pozdrowionka
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 3:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem jeszcze co i jak... moja mama sie o nie nie pyta...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group