Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Toczen a tetniak mozgu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iwonka1
Junior
Junior


Dołączył: 11 Gru 2005
Posty: 29

PostWysłany: Pią Mar 24, 2006 1:02 pm    Temat postu: Toczen a tetniak mozgu Odpowiedz z cytatem

witam,czy ktos ma jakies informacje na temat mozliwosci powstania tetnaka mozgu w toczniu..?przed 5 laty mialam NMR i nic nie wykryto teraz w KT glowy znaleziono maly tetniak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Mar 24, 2006 6:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iwonka, znalazłam w necie, że choroby tkanki łącznej (w tym toczeń wymieniony jest imiennie) mogą zwiększać ryzyko rozwoju tętniaka mózgu - osłabienie ścianek tętnic.
ale tych czynników jest znacznie więcej, a niektóre niestety także towarzyszą chorobie podstawowej:
nadciśnienie, wysoki choresterol, miażdżyca, cukrzyca, nadwaga, historia udarów w rodzinie, palenie tytoniu, nadużywanie alkoholu.

Rozbrajanie tętniaka
Lupus and Cerebral Aneurysms
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
iwonka1
Junior
Junior


Dołączył: 11 Gru 2005
Posty: 29

PostWysłany: Pią Mar 24, 2006 7:36 pm    Temat postu: dziekuje Odpowiedz z cytatem

Nenya bardzo dziekuje za informacje..teraz decyzja juz nalezy tylko do mnie............
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Mar 24, 2006 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze trochę ze stron Neurochirurgii:
Tętniaki mózgu

trzymaj się, moja ciocia żyje po pęknięciu tętniaka i operacji - prawie bez szans była, a jednak!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
iwonka1
Junior
Junior


Dołączył: 11 Gru 2005
Posty: 29

PostWysłany: Pią Mar 24, 2006 7:53 pm    Temat postu: ok Odpowiedz z cytatem

jeszcze raz dziekuje Nenya..widac mam zapisane w swoim losie ciagla walke...a juz mialam nadzieje ze nic gorszego niz toczen nie moze mnie spotkac Diabel
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Mar 24, 2006 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małe tętniaki tylko sie obserwuje, natomiast juz wieksze trzeba usunąc.....w klinice na neurochirurgii to wręcz rutyna......
więc jak piszesz jest mały trzeba go obserwować , niektóre bowiem moga wcale nie rosnąc......a inne rosną w szybkim tempie....dobrze że jest mały wiec na razie jest niezle... możliwe ze sobie będzie , nie robiąc szkód i przez lata zostanie w takim stanie.....
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Mar 24, 2006 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika ma rację, popatrz też na to z innej strony, gdyby nie toczeń i systematyczne badania, być może tętniak rowijałby się i tak, a mógby w końcu strzelić i wtedy dopiero by było!
teraz wiesz, że jakiś maluch się wykluwa, cholera wie, może się zatrzyma, może nie jest zagrożeniem, ale zawsze masz szanse się z nim rozprawić pierwsza, to już coś.
jesteś krok do przodu.

spokojnie dowiedz się u lekarza jakie są opcje i co z tym teraz.
pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
iwonka1
Junior
Junior


Dołączył: 11 Gru 2005
Posty: 29

PostWysłany: Pią Mar 24, 2006 8:10 pm    Temat postu: hmmm Odpowiedz z cytatem

zastanawia mnie jedno..skoro nie bylo go przed piecioma laty a teraz jest to chyba znaczy ze rosnie...mimo to wole wierzyc ze nie rosnie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Mar 24, 2006 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm, skoro nie było go pięć lat temu, a teraz jest to znaczy to tylko - że się pojawił.
że nie rośnie dowiesz się za następne pięc lat Wink
czego ci życzę!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
klima245
Senior
Senior


Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 56
Skąd: gdynia

PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 10:33 pm    Temat postu: Re: Toczen a tetniak mozgu Odpowiedz z cytatem

iwonka1 napisał:
witam,czy ktos ma jakies informacje na temat mozliwosci powstania tetnaka mozgu w toczniu..?przed 5 laty mialam NMR i nic nie wykryto teraz w KT glowy znaleziono maly tetniak

czesc
w zeszlym roku pekl mi tetniak mozgu i wtedy tez wykryto ze mam tocznia, mowili ze prawdopodobnie gdyby nie ten toczen, ktorego moze mam od dawna, tetniak by nie pekl, teraz mam niedowlad lewostronny reki i ten cholerny toczen
no nic trudno sie mowi
zycie przed nami
pozdrawiam
_________________
agatka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group