Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

borelioza
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Wto Maj 19, 2009 10:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musisz mieć skierowanie od specjalisty chorób zakażnych i odzwierzęcych...
Co do rumienia-faktycznie masz rację-koledzy mojego taty-leśnicy b.często maja boreliozę,co wychodzi właśnie przy profilaktycznych badaniach. Confused Bez rumienia,itp.symptomów.Tylko tata mojej przyjaciółki miał objawy nueroboroeliotyczne-nałożyły sie z alzheimerem-koszmar-z rowera spadał,w nocy nie spał.Teraz juz jest lepiej.Przed laty miał wdrożoną antybiotykoterapie i był spokój-ale ,tak jak piszesz,to bomba z opóżnionym zapłonem. Skoro u leśników oznacza się p.ciała regularnie,to myśłę,ze w naszym przypadku tez powinno sie to robić.Problem tylko właśnie z wiarygodnościa wyników... Confused
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Maj 19, 2009 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehehe ja mam plana okłamać lekarzy, że 2 miechy temu ugryzł mnie kleszcz...i czy nie zrobią mi badań na boreliozę Cool Laughing Cool tak dla pewności...
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziarenko
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 2042

PostWysłany: Wto Maj 19, 2009 10:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy wiecie ile kosztuje badanie na boreliozę?

Ja nigdy nie miałam kleszcza, ale mieszkam blisko lasu i rzeki, i w mojej okolicy jest mnóstwo kleszczy.

Znalazłam odpowiedź na moje pytanie:
http://www.borelioza.info.pl/diagnostyka.html
_________________

rozjaśnia się we mnie
wyjaśnia jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lena_89
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 398
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Wto Maj 19, 2009 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Margaret74 napisał:
No tak.Ale powiedz mi Leno-czy rumień jest ograniczony w takim przypadku i umiejscawia się w okolicy ukąszenia kleszcza czy też obejmowac może swym zasięgiem całe duże powierzchnie ciała?

Niestety rumien nie musi pojawic sie w miejscu ukaszenia Rolling Eyes kleszcza mozna wyjac z nogi, a rumien moze pojawic sie na brzuchu-nazywa sie to rumieniem wedrujacym...

kinga jesli to klamstwo nie byloby klamstwem Wink to po 8 tygodniach jest duze prawdopodobienstwo, ze w razie choroby wynik wyjdzie dodatni, jesli bylby to wykonane metoda WB (bo Elisa jest podobno niewiarygodna, a lekarze zlecaja ja dlatego ze jest tania, w Klinice tez nie wierza temu badaniu i w razie pozytywnej Elisy zlacaja WB)...
Jednak z uplywem czasu szanse na pozytywny wynik maleja... Rolling Eyes
Alternatywa jest rt PCR, ale jest on dosc drogi, a jego ujemny wynik nie swiadczy o braku choroby, z uwagi na to ze bakterie boreliozy wola zyc sobie w tkankach niz we krwi Wink i moze ich po porstu nie byc w pobranej probce...

Dodatni WB lub PCR potwierdza borelioze i nie trzeba go powtarzac, w celu potwierdzenia autentycznosci wyniku...

Moje zdanie jest takie, ze nie warto robic badan tak tylko "profilaktycznie" bo zeby miec pewnosc, ze nie jestesmy chorzy musielibysmy w razie ujemnego wyniku powtarzac to badanie nawet do 5 razy...(ale to jest tylko moje zdanie i nie przekonuje do niego nikogo...)

Wiem, ze to wszystko jest starasznie zagmatwane, mi zrozumienie tego wszystkiego zajelo dobre kilka lat Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Maj 19, 2009 12:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie, to jest strasznie zagmatwane Laughing Rolling Eyes

trzeba się w tym sezonie bardzo pilnować więc; najbardziej martwię się, że braciszek może podłapać...co ma być to będzie....
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lyzia
Junior
Junior


Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 1

PostWysłany: Wto Paź 06, 2009 10:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lena_89 napisał:
kinga mysle ze sens robienia testow jest pod warunkiem, ze sa objawy sugerujace borelioze (znam osoby które leczyly się pomimo ujemnych wynikow co dla mnie jest troche nienormalne Rolling Eyes ).
Rumien wystepuje tylko w około 40% przypadkow zakazenia borelioza...

Margaret74 no wlasnie badania sa drogie i do tego nie dajace 100% pewnosci, czy w razie negatywnego wyniku nie jestesmy chorzy...
W Klinice w Katowicach badanie przeciwcial pod katem boreliozy jest testem wyknywanym w przypadku kazdego pacjenta z podejrzeniem kolagenozy.
No i przede wszystkim
Pojawienie się rumienia jest 100% dowodem na zakazenie borelioza i wtedy wszelkie testy sa zbedne...Wazne natomiast jest szybkie podanie antybiotyku.
Jeśli lekarz ignoruje pojawienie się rumienia tlumaczac ze to jest objaw obronny organizmu i nie ma się czym przejmowac, bo on sam zniknie to lepiej zaniechac kontakty z takim lekarzem, bo rumien owszem zniknie, ale czlowiek nosi w sobie „bombę zegarowa” która może wybuchnac nawet za kilkanascie lat, kiedy zapomnimy już o incydencie z kleszczem ...

witam odebrałam dziś wyniki mojego dziecka na bolerioze i mam wielki problem bo lekarz zalecił ponowne badania poniewaz wynik jest wątpliwy.bardzo sie denerwuje bo kolejne badanie ma miec dopiero za tydz a nie wiem czy tyle czekac.
wynik 5.57 INDEX
N:0.0-0.8 WYNIK UJEMNY
N:>1.1 WYNIK DODATNI
N: 0.8-1.1 WYNIK WĄTPLIWY
INTERPRETACJA:DODATNI

Jezeli mozecie to napiszcie mi co sadzicie o takim wyniku
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lena_89
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 398
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Wto Paź 06, 2009 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elisa przez wielu lekarzy uwazana jest za badanie niewiarygodne, jednak druga czesc nadal zleca badania ta metoda (glownie dlatego, ze jest najtansza).
W USA przeprowadzali kiedys badania nad przydatnoscia testow na borelioze i okazalo sie, ze Elisa dala rownie duzo wynikow falszywie ujemnych jak i dodatnich...

Ale w sumie niewiele z tego rozumiem Rolling Eyes piszesz ze lekarz zlecil ponowne badanie, gdyz wynik byl watpliwy, jednak z tego co napisalas wynika ze jest on dodatni...
Ja sadze, ze jesli macie fundusze to lepiej zrobic WB, jest o tyle lepszy, ze nie daje wynikow falszywie dodatnich (dodatnich pomimo braku choroby). Jednak jest to tylko sugestia i decyzja nalezy do Ciebie Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Nostalgia
Junior
Junior


Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 16
Skąd: ŁÓDŹ

PostWysłany: Sro Mar 17, 2010 11:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapraszam do poczytania ....
http://www.borelioza.org/artykuly/poradnik.pdf
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Pon Paź 04, 2010 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm, prawdopodobnie moja mama ma boreliozę
9wszystko na to wskazuje bynajmniej), dzisiaj się dowiedziałam o jej objawach, najgorsze jest to, że teraz jest w Niemczech i to przez najbliższe dwa miesiące Sad

Niestety szansa, że tam uda jej się dostać do lekarza jest nikła, natomiast rozumiem, że w Polsce powinna zgłosić się od razu do dermatologa, czy też internisty Question

Kurcze, dopiero zaczynam czytać więcej o tej chorobie i martwi mnie ten czas, który w jej przypadku działa kompletnie na niekorzyść Evil or Very Mad

Kocham moją mamę, ale ręce mi do niej opadają, bo jak można było będąc miesiąc w Polsce, bagatelizować następujące po sobie objawy, a powiedzieć nam o wszystkim tuż przed wyjazdem...

Gośka rozmawiała ze swoją dermatolożką i ona z opisu i wywiadu to właśnie wywnioskowała...
Oczywiście to wszystko trzeba będzie szczegółowo zbadać i potwierdzić Confused
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lena_89
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 398
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Pon Paź 04, 2010 7:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paproshka jak rozumiem Twoja mama miala rumien ?
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Paź 04, 2010 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paproshka mnie skierowali na oddział zakaźny z boreliozą, ale to było 10 lat temu, wtedy przez miesiąc podawali mi antybiotyk w kroplówce. Jak Twoja Mama nie może wrócić to może wytrzyma, te dwa miesiące na przeciwbólowych , ja do szpitala trafiłam po trzech miesiącach szukania co mi jest. Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Wto Paź 05, 2010 8:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lenko miała i to taki klasyczny przemieszczający się nieco, a ona nic nie powiedziała Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Planuje wrócić w listopadzie już i iść do lekarza, a co z tego wyjdzie, to się okaże Rolling Eyes

Boże, narobiła sobie tylko problemów, a najgorszych nie mówieniem o tym Confused
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Wto Paź 05, 2010 8:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spokojnie ,paproshka-to jest do opanowania,najważniejsze,że już zacznie działać Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Wto Paź 05, 2010 8:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem Margo, tylko ja dalej pojąć nie mogę, jak można takie rzeczy przemilczeć Question Shocked

Gocha jej wizytę u swojej doktorki załatwia, więc będzie dobrze Wink
Niestety mama to panikara i teraz trzeba dużo cierpliwości, by ją jakoś uspokoić...na odległość Rolling Eyes
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lena_89
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 398
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Wto Paź 05, 2010 11:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No w takim razie jesli miala rumien to testy diagnostyczne sa zbedne, ale wazne jest podjecie odpowiedniego leczenia.
Z reguly przy wczesnej boreliozie stosuje doxycykline w monoterapii i na ogół to wystarcza, jednak nie wiem jak dawno Twoja mame ugryzl ten kleszcz.
Z leczeniem boreliozy jest mały problem, bo polscy lekarze nie są przekonani co do skutecznosci amerykanskich wytycznych (ktore na podstawie badan twierdza, ze wysokie dawki antybiotykow pozwalaja na duzo wieksze prawdopodobienstwo wyleczenia) i leczenie przez nich stosowane czesto okazuje sie nieskuteczne. Oczywiście nie mozna miec im tego za zle, bo leczą zgodnie z wytycznymi obowiazujacymi w Polsce, jednak wiele osob po jakims czasie czuje sie znacznie gorzej i mało kto potrafi powiazac to z nawrotem boreliozy...
No i do tego oczywiscie dochodza koinfekcje odkleszczowe, ktore niestety wystepuja dosc czesto...

Ehh...temat boreliozy, tak jak i wielu innych chorob to temat rzeka Wink i moglabym tak pisac i pisac Rolling Eyes

Jesli masz pytania to pisz postaram sie odpowiedziec, jesli oczywiscie bede znala odpowiedz Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 2 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group