Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

borelioza
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
narcyzia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Sie 2003
Posty: 212
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: Sro Sie 28, 2013 9:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak tak, tylko W-B, test Elisa jest do bani....tylko pytanie, czy chorujesz na toczeń i bierzesz sterydy? jesli tak to i Western Blott na niewiele sie zda. wynik moze wyjśc fałszywie ujemny nawet jesli borelioza grasuje...
_________________
Kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Izabela T
Super senior
Super senior


Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 98
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Sro Sie 28, 2013 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Narcyzia, choruje na toczeń od 5 lat, biorę sterydy ale lekarze przecież to wiedzą. Czyli wynik nie jest tak naprawdę w 100% prawdziwy, przez to że biorę sterydy??
To nie wiem czy zrobić te badania? tyle kasy może nie potrzebnie wydam...
Jutro idę do mojego reumatologa, ciekawe co on na to... Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
narcyzia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Sie 2003
Posty: 212
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: Sro Sie 28, 2013 4:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym zrobiła test W-B, zresztą w przyszłym tygodniu sama go musze zrobić....bo jestem po 3 tyg antybiotyków i chce sie upewnic....z tym testem to jest tak,że może wyjśc fałszywie ujemny ale z kolei jak wyjdzie dodatni to mamy pewność że borelioza jest i trzeba ja leczyć...dla nas toczniowców podobno najlepszy jest test z moczu LUAT, jest on robiony tylko w Bytomiu przez profesora Wielkoszyńskiego.
_________________
Kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Izabela T
Super senior
Super senior


Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 98
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Sro Wrz 25, 2013 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Narcyzia, wynik W-B wyszedł ujemny...
Pozdrawiam
Iza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Jagienka
Junior
Junior


Dołączył: 16 Sie 2004
Posty: 11
Skąd: Toronto

PostWysłany: Czw Paź 17, 2013 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam! Dawno mnie tu nie bylo... Moja diagnoze - Lupus, dostalam 20 lat temu i od tego czasu jestem zaszufladkowana do SLE. Od niedawna podejzewamy razem z mezem, ze ja moze wcale nie mam tocznia, tylko borelioze. Mieszkam w Kanadzie, wiec wydawaloby sie ze bedzie mi latwiej sie przebadac w tym kierunku, ale wcale tak nie jest. Lekarze nawet nie chcieli dac mi skierowania na badanie Western Blot, uwazajac, ze jesli test bedzie pozytywny, to i tak w moim przypadku sposob leczenia sie nie zmieni.
Sami zdecydowalismy wyslac moja krew do Kalifornii, i okazalo sie ze Wester Blot jest pozytywny, czyli bylam kiedys ugryziona przez kleszcza. Tutaj jednak nic nie moge z tym zrobic, nadal lykam cellcept, plaquenil, prednisone... W trakcie choroby, dolaczyly rowniez inne, jak Raynaud's Phenomenon oraz Vasculitis.
Moze ktos z Was ma podobny przypadek i mimo uplywu lat zdecydowal sie zmienic leczenie.
Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
Aureliusz
Junior
Junior


Dołączył: 24 Sty 2014
Posty: 1

PostWysłany: Sob Sty 25, 2014 11:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Jeszcze raz, podkreślam to zdanie - przewlekła, dająca objawy borelioza którą trzeba leczyć latami to MIT, bajka wymyślona przez oszustów którzy kroją kasę za "leczenie" tej przypadłości. Ci wszyscy leczący się latami bez poprawy zostali najzwyczajniej w świecie okłamani, mieli jedną z dosłownie setek czy nawet tysięcy ciężkich w diagnozie chorób dających podobne objawy. Albo objawy są wywołane bakteriami i te bakterie są zabijane antybiotykiem, więc jest poprawa, albo objawy są wywołane czymś kompletnie innym i wtedy poprawy nie ma. Trzecia możliwość nie istnieje."

źródło - xxxxxxxxxxxxxx.... (zmieniono przez moderatora- ewela.t)

Oszustów w internecie (niekiedy z dyplomami lekarskimi...) nie brakuje, więc trzy razy sprawdzajcie wszystko, co gdzieś przeczytacie. Tysiące osób zostało już "złapanych" na leczenie boreliozy i wydali mnóstwo kasy bez żadnej poprawy zdrowia - bo żadnej boreliozy nie mieli

W razie watpliwosci, prosze o kontakt autora tego postu na pm./ewela.t
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mamatrójki
Senior
Senior


Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 65
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Kwi 17, 2014 10:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, pisałam wczoraj w wątku z rumieniem. Tak się zastanawiam czy rumień w boreliozie jest zawsze wędrujący? czy to możliwe, żeby ten rumień na szyi to może być od powrotu boreliozy? Czy borelioza może"wrócić". Zaleczyłam boreliozę w 2010 , w 2011 robiłam badania kontrolne i wyszło 0 przeciwciał.... w międzyczasie zmieniłam neurologa i ona niechętnie wypowiada się o boreliozie - raczej skupia się na moich zawrotach głowy i neuropatii... może Wy mi pomożecie?
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/98bf62752455b593.html
_________________
Asia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Kwi 17, 2014 3:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałam rumien większy, raczej nie zmiesciłby się na szyji.
Mnie to nie wygląda ani na toczniowy ani od boleriozy .
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
barbarakaliska
Junior
Junior


Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 2

PostWysłany: Sro Cze 18, 2014 10:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika B napisał:
Ja miałam rumien większy, raczej nie zmiesciłby się na szyji.
Mnie to nie wygląda ani na toczniowy ani od boleriozy .


Monika, a byłaś u lekarza z tym? Smile
Tutaj też są jakieś przykłady rumienia związanego z boreliozą:
http://leczymysie.pl/borelioza-objawy-leczenie-przyczyny/

Jak to u Ciebie było? Może masz jakąś fotkę?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Cze 18, 2014 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fotki nie mam, u lekarza byłam , jak pojawił się rumien miałam akurat dzien pózniej zaplanowany pobyt w szpitalu. Byłam leczona .
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
barbarakaliska
Junior
Junior


Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 2

PostWysłany: Sro Cze 25, 2014 9:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika B napisał:
Fotki nie mam, u lekarza byłam , jak pojawił się rumien miałam akurat dzien pózniej zaplanowany pobyt w szpitalu. Byłam leczona .


Super, przynajmniej jesteś już zdrowa Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nabu
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 116

PostWysłany: Nie Lip 20, 2014 7:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usunięto

Ostatnio zmieniony przez nabu dnia Nie Gru 21, 2014 11:20 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ankanow62
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 2773
Skąd: RP

PostWysłany: Nie Lip 20, 2014 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nabu jest taka teoria ktora panuje u ludzi na prawde leczacych borelioze...istotnie ta teoria mowi o tym ze wyciag z pesek grejfruta rozbija cysty i wynik badania jest wiarygodniejszy
_________________
Animus aeger semper errat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zozo
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 11 Wrz 2012
Posty: 137

PostWysłany: Nie Lip 20, 2014 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pilam Citrosept przed zrobieniem testu LUAT chyba przez 14 dni oraz dodatkowo przyjmowalam Tinidazol i chyba Zinnat 7 dni i Azitrox 3 dni- tak zalecila neurolog. Watpie zeby to cos dawalo - LUAT wyszedl mi ujemny, WB robione bez wczesniejszego przyjmowania tego specyfiku w IgM zawsze ujemne, w IgG dodatnie.

Edit: to bylo ponad 2 lata temu, gdy nie bralam przewlekle zadnych lekow i nikt jeszcze nie wiedzial na co choruje. Bylam wtedy w czasie diagnostyki, wiele objawow pojawilo sie dopiero pozniej. Dzis nie zgodzilabym sie na taka prowokacje, tak samo jak nie zgodzilam sie na antybiotykoterapie wg ILADS i biorezonans tak silnie promowane przez jedna dr...


Ostatnio zmieniony przez zozo dnia Nie Lip 20, 2014 9:42 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nabu
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 116

PostWysłany: Nie Lip 20, 2014 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usunięto

Ostatnio zmieniony przez nabu dnia Nie Gru 21, 2014 11:19 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 8 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group