Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zabójczy mit Czarnobyla
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mar
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 09 Lut 2006
Posty: 134
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Mar 20, 2006 5:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wlasnie tak sie zastanawiam Razz czy rocznik Czarnobyla to ten w ktorym byl wybuch i w ktorym to bybly jush urodzone dzieci Razz czy moze ten co to kobiety zaszly w okresie "okolo wybuchowym: ( fajnie se to wykombinowalam RazzRazzRazz ) w ciaze i pozniej urodzily jush w 87 Razz bo teraz to mi qrde cwieka zabiles Razz
_________________
Pomimo wszystko...warto żyć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pon Mar 20, 2006 6:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że u nas nie ma 'dzieci Czarnobyla'. A jeżeli już, to chyba jednak rocznik '86, ale nie wiem... Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Mar 20, 2006 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieci Czarnobyla to w ogóle nigdzie nie ma Laughing
Czarnobyl to fenomenalna propaganda Confused

tak stwierdza raport Komitetu Naukowego ONZ ds. Skutków Promieniowania Atomowego (UNSCEAR), więc to nie jest zadna teoria spiskowa, kiedyś to już przyklejałam (w wątku o tym że nasze choroby to choroby popromienne Rolling Eyes ), ale prosze bardzo, jak dla mnie to fascynująca lektura:
Czarnobyl największy blef XX wieku
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Pon Mar 20, 2006 6:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez Agnieszka14 dnia Sob Sie 21, 2010 3:31 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pon Mar 20, 2006 6:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wow, ten artykuł jest niesamowity! Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Mar 20, 2006 6:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie, ja byłam w szoku po przeczytaniu (tam kilka stron jakby ktoś nie zauważył), brzmi wg mnie b.b.b wiarygodnie i redemonizuje cały ten Czarnobyl!
Czarnobyl obwiniany niemal za całe zło świata Rolling Eyes
guzik prawda Surprised
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pon Mar 20, 2006 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Haha! Ja ślepa jestem. Przeczytałam tylko pierwszą stronę. Czegoś mi brakowało... Już wiem, dlaczego Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Pon Mar 20, 2006 6:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w sumie to kolejne media... skąd mamy wiedzieć która wersja jest najprawdziwsza?...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Mar 20, 2006 6:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do mnie przemawia autorytet UNSCEAR, to nie są dziennikarze, to naukowcy - więc są bezinteresowni i niezależni, no zależni od ONZ, a ich raport leży u podstawy tego artykułu, polecam przeczytać wszystko do końca, daje do myślenia.

Cytat:
UNSCEAR – Komitet Naukowy Narodów Zjednoczonych ds. Skutków Promieniowania Atomowego – powstał w 1955 r. W 1973 r. zaproszono do niego Polskę. Członkami UNSCEAR jest 100 najwybitniejszych specjalistów w dziedzinie promieniowania atomowego z 21 państw. Są to między innymi: prof. Jean Maissin z Belgii, dr R.M. Chatterjee z Kanady, prof. Werner Burkart z Niemiec, prof. Yosuhito Sasaki z Japonii, prof. Lars-Erik Holm ze Szwecji, prof. Roger H. Clarke z Wielkiej Brytanii, Fred A. Metter z USA i prof. Leonid Ilyin z Rosji. W latach 1980–1982 przewodniczącym Komitetu był prof. Zbigniew Jaworowski, który do dzisiaj reprezentuje Polskę (jego zastępcą w UNSCEAR jest doc. Michał Waligórski). Raporty komitetu przedstawiane Zgromadzeniu Ogólnemu ONZ zawierają aktualny stan wiedzy we wszystkich dziedzinach badań radiacyjnych. Są one najbardziej obiektywnym źródłem wiedzy o narażeniu na promieniowanie jonizujące.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Pon Mar 20, 2006 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wierzę Ci na słowo, nie mogę się jakoś skupić nad tak długim tekstem Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pon Mar 20, 2006 7:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No... Przeczytałam całość. Jestem pod wrażeniem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mar
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 09 Lut 2006
Posty: 134
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Mar 20, 2006 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rewelacyjny artykul...ale ja tak naprawde nie wiem w co wierzyc...komu przyznac racje...bo tak naprawde to prawda zazwyczaj po srodku jest...pozdrawiam
_________________
Pomimo wszystko...warto żyć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Pon Mar 20, 2006 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście artykuł ciekawy. Ja, chociaż jestem przyrodnikiem, jestem też zwolenniczką energii atomowej. To co dzieje się w Niemczech z zaśmiecaniem krajobrazu przez elektrownie wiatrowe, wydaje mi sie dużo bradziej szkodliwe dla środwiska niż budowanie elektrowni jądrowych. Dziwię się natomiast Francuzom, do tej pory korzystali z bardzo taniej energii, czyżby przestało im się to podobać? To tylko tak na marginesie. Wink
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Kwi 12, 2006 11:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pozwoliłam sobie na wydzielenie kilku postów z wątku o wieku, bo nie bardzo tam pasowały, a dotyczyły bardzo ciekawego tematu i trochę ocierającego się o medycynę, więc stąd nowy wątek właśnie tutaj.

a w dziejszej Polityce jest kolejny bardzo istotny głos o Czarnobylu, wg mnie wiarygodny, polecam lekturę:

Rozmowa z prof. Zbigniewem Jaworowskim

a pod rozmową można znaleźć odnośniki do starszych artykułów na ten temat:
Promienie strachu
Psychokatastrofa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Kwi 12, 2006 11:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba 2 dni temu dyskutowalismy z synem o energii atomowej ...akurat przerabia to na studiach i sam zacząl opowiadac o tym czego dowiedział sie od profesorów i co sprawdzono dokladnie..mianowcie .bujda dokładna ..promieniownie nad Polska bylo nikłe ...a w reszcie krajów w dawkach dopuszczalnych., to co znajdowało sie nad Czrnobylem w okresie wybuchu to ...w normalnych warunkach na stałe jest w Nowym Jorku elektrownie atomowe, to oszdzędnośc niesamowita w .a wybuch nastąpil z powodu przeprowadzanych naukowych doswiadczen w ktorych schładzano reaktor i doprowadzono celowo do stopienia rdzenia i wybuchu....więc jako takiego zagrozenia nie bylo nigdy......po prostu chodzilo o ukrycie eksperymentów ......z bonią jądrową .w Czarnobylu mozna mieszkac i zyc...spokojnie..
Sa to wypowiedzi naukowcow z politechniki śląskiej..wśród nich sa sławy siatowej klasy do spraw energii atomowej.
podałam to czego dowiedziałam sie bezposrednio od niego ....nie czytalam jeszcze artukułu...sparwdze ....teraz...
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group