Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problemy ze skórą i ich przyczyny /?/
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
folka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Cze 2012
Posty: 1458

PostWysłany: Sro Kwi 22, 2015 4:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To stan z dnia dzisiejszego. Wydaje mi się, że to, że nie pamiętam o natłuszczaniu, to jeden problem, a dwa, to niedokładne wycieranie rąk po umyciu. Łatwo się omija nadgarstek.
Tego nie smaruję antybiotykiem, na takie wystarcza mi natłuszczający krem (regularnie stosowany oczywiście, a nie jak sobie przypomnę od wielkiego święta, podkradam czasem Markowi robione w aptece lub s.o s. nivea). Ale gdyby mi się nie chciało goić, to bym takiej spróbowała. Maść z antybiotykiem pomogła mi na skaleczenie na stopie, konkretnie na paluchu, który aż spuchł wtedy (mimo że to malutka rana była).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Kwi 22, 2015 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny smarować , smarować ręce na okrągło- skóra jest wysuszona po sterydach dlatego tak łatwo o coś takiego jak u Folki. Zbyt cienka skora bardzo łatwo pęka i wtedy tworzą się bardzo długo niegojące się ranki .
Mnie skóra az boli jak krem czy maśc wsiąka w skórę.
Tak samo mam ze skorą całego ciała- jak smaruję balsamem to skora zaczyna boleć .
Folka mam podobne zmiany jak zapominam posmarować- po kazdym kontakcie z wodą trzeba skorę natłuścić .
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwus
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 2560
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Sro Kwi 22, 2015 5:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tez mi skóra na palcach pęka, dosyć głęboko i długo się goi. Boli przy dość mocno. W pracy gole suchą skórę mam niemiłosiernie i jak Monika mówi - smarować! Mi pomaga Elo-baza krem tłusty. Czasem na noc bawełniane rękawiczki zakładam i też jest lepiej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Kwi 22, 2015 6:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iwuś najpierw smaruję grubo kremem potem zakładam rękawiczki- tak spię przynajmniej raz w tygodniu.
Na kilka dni jest lepiej
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwus
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 2560
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Czw Kwi 23, 2015 5:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika - zgadza się, grubo krem i rękawiczki. Powinnam częściej, ale... Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
Strona 13 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group