Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Toczeń indukowany lekami - czy na pewno
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nula
Kadet
Kadet


Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 42

PostWysłany: Sro Maj 17, 2006 8:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki. Czeka się z miesiąc, muszę się zapisać.
A co do sterydów, ja się ich nie boję Smile, tylko nie chciałabym ich brać bez diagnozy tak właściwie, zwłaszcza, że przy niektórych typach kolagenoz wcale się ich nie podaje.
Jeśli chodzi o postawienie diagnozy, zgadzam się w 100%, że chciałbym nareszcie wiedzieć. Mam różniste objawy mniej więcej od roku i nadal jestem w punkcie wyjścia. Obecnie jest jednak coraz gorzej mimo dobrych wyników tych podstawowych. Poza tym planujemy z mężem dziecko i tym bardziej muszę być pewna, żeby nie zaszkodzić ani dziecku ani sobie, a jeśli byłyby jakieś przeciwskazania, jak się do nich stosować. Mam już dosyć gdybania.
Pozdrowionka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Maj 17, 2006 9:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A co do sterydów, ja się ich nie boję

a to sorry, czasami ludzie mają niemal fobię nt sterydów, więc starałam się dać do zrozumienia, że to nie jest Czyste Zło Wink
widać niepotrzebnie, bo argument o diagnozie a potem leczeniu jest całkiem rozsądny.
Dla uspokojenia - sterydy można w pewnych dawkach brać nawet przez całą ciąże, parę dziewczyn ma maluchy tak pędzone Wink i są ok Very Happy
Oczywiście nie mam na celu promowania ani gloryfikacji sterydów, to silne leki, z wieloma skutkami ubocznymi, ale ciągle są pierwszym środkiem po jaki sięgają lekarze od naszych chorób, bo ciągle nie mają zbyt dużego wyboru..

Nie wahaj się iśc do szpitala, to naprawdę bardzo ułatwi i przyspieszy sprawę.
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nula
Kadet
Kadet


Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 42

PostWysłany: Sro Maj 17, 2006 11:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, nie waham się, wręcz przeciwnie - niech wreszcie coś wymyślą konkretnego. Na szczęście nie mam takich poglądów, jak moja babcia, że "w szpitalu ludzie umierają". Tak sobie to wbiła do głowy, że teraz prawie nie chodzi, bo nie chciała iść na operację nogi, a teraz jest za późno.
Badania zrobić trzeba i oby coś w nich wyszło, bo tych "modelowych" mam już dosyć. Cieszę się, że wykluczyły parę paskudztw, ale dobrze, żeby wykazały co to jest naprawdę, nawet jeśli to jakiś drobiazg.
Cieszę się, że nie jestem jedyną "hipochondryczką" i że Użytkownicy tego forum też często długo czekali na żmudną diagnozę, że to nie jest po prostu zaczerwienione gardło i katar, na podstawie czego bierze się Gripex i kładzie na 2 dni do łóżka, tylko trzeba swoje przejść.
Pozdrowionka dla tych, którzy już "wiedzą" i dla tych, którzy nadal czekają na "werdykt" (oby w zawieszeniu albo oodalony Smile).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nula
Kadet
Kadet


Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 42

PostWysłany: Pon Maj 22, 2006 12:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapisałam się na 29.06 na Szaserów. Czy ktoś z Was też się tam wybiera w tym terminie? Co możecie powiedzieć o tej Klinice. Jak długo się tam zazwyczaj przebywa na badaniach?
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Maj 22, 2006 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nigdy tam nie leżałam, a kojarzę tylko jedną osobę od nas która jest tam leczona, i w dodatku bardzo dobrze, bo wdrażają nowoczesne i kosztowne terapie, gdy inne zawiodły - mam na myśli Manię, której robiono przeszczep szpiku a potem podano Rituxan, z tego co zrozumiałam właśnie na Szaserów.
Więc wygląda że to b. dobre miejsce do leczenia, ale jak z diagnozowaniem to nie mam pojęcia. Może się ktoś jeszcze odezwie, tym czasem polcam wątek o skomplikowaym przypadku Mani, mam nadzieję że się nie obrazi Wink
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?p=12048&highlight=#12048
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group