Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Porażenie nerwów twarzy
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
euphoria
Junior
Junior


Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 10
Skąd: kraków

PostWysłany: Pią Maj 05, 2006 10:31 pm    Temat postu: Porażenie nerwów twarzy Odpowiedz z cytatem

mam pytanie nie wiem czy dobrze trafilam

dostalam porazenia nerwów twarzy
i zazywam encorton i zaczelam sie po nim zle czuc wiec przestalam jesc i nagle dzis
i nie wiem ale to co sie ze mna dzieje to cos strasznego boli mnie wszytko kazdy kawałek milimetr ciała
mecze sie jak tylko wstane
mam jakies zaburzenia psychiczne smieje sie bez powodu potem od razu płacze krzycze
mam pustke w głowie wesoło mi tak strasznie a potem wyje i nie moge sie uspokoic
aha no i dodam ze chodze na akupunkture ktora ma niby cofnac porazenie
nie wiecie jak bezpiecznie odstawic encorton?
_________________
euphoria
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
sEsZeLa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Paź 2005
Posty: 292
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Maj 05, 2006 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co na to lekarz? To on powinien o tym (odstawieniu) zadecydować
_________________
tym dam radę chorobie, że nic z niej sobie nie robię Very Happy [J.I.S]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Sob Maj 06, 2006 7:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samej nie wolno Ci odstawić Encortonu. Z niego trzeba schodzić powoli, do podtrzymujących dawek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Olga
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 155

PostWysłany: Sob Maj 06, 2006 7:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a może ten od akupunktury trafił w miejsce odpowiadające za samopoczucie? powiedz mu przed zabiegiem o samopoczuciu również... i co on na to??
Encortonu nie odstawiałabym również bez zgody lekarza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paulina_87
Gość





PostWysłany: Sob Maj 06, 2006 9:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

absolutnie nie wolno bez zgody lekarza odstawiać sterydów
no i nie wolno odstawić ich nagle bo to może nieść różne nieprzyjemne konsekwencje
skontaktuj sie z Twoim lekarzem prowadzącym
Powrót do góry
euphoria
Junior
Junior


Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 10
Skąd: kraków

PostWysłany: Sob Maj 06, 2006 9:48 am    Temat postu: Re: ratunku Odpowiedz z cytatem

to normalne ze po encortonie strasznie spuchnela mi twarz
_________________
euphoria
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Maj 06, 2006 10:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Normalne......zażywanie encortonu powoduje obrzeki na poczatku najbardziej widac to na twarzy.... nigdy samemu nie wolno odstawic encotronu.to nie cukierki czy witaminy.. te bole mogą oznaczac postęp choroby , ktora po encortonie miala się uspokoic
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
euphoria
Junior
Junior


Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 10
Skąd: kraków

PostWysłany: Sob Maj 06, 2006 10:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiem juz wiem twarz mam jak balonik ale mam nadzieje ze to zejdzie?



lekarz mi powiedzial ze juz go odstawiamy po mału juz schodzimy prawie do zera a ja sie boje ze jak przestane go brac to umre z bolu Sad
_________________
euphoria
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
moaz
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lip 2005
Posty: 204
Skąd: Mińsk Mazowiecki

PostWysłany: Sob Maj 06, 2006 12:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cześć, coś tutaj namotałaś, kiedy lekarz powiedział ci ze pomału bedziesz odstawiac encorton ?? czy mówiąc to lekarz wiedział ze sama odstawiłaś lek?? konieznie przyznaj sie ze sama przestalas brac encorton a jak sie bedziesz zle czuła to idz do jakiegoś naprawdę dobrego specjalisty niech ci zleci szereg badań.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
euphoria
Junior
Junior


Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 10
Skąd: kraków

PostWysłany: Sob Maj 06, 2006 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a wiec nie tak nie ze sama
smigam na akupunkture i lekarz mowił ze jezeli je sie encorton do 5 dni to mozna przerwac branie od tak wiec przestałam jesc i wczoraj zjechałam to co pisalam wyzej dzis lekarz inny neurolog kazał mi schodzic po malu i powiedział ze jak skoncze jakies 7dni bede nie do zycia bedzie mnie wszystko bolec itp itd
ja nie chce juz tego jesc i zastanawiam sie czemu jak przestalam jesc to tak bolało i czemu zachowywałam sie jak chora psychicznie


wogule zastanawiam sie po co mi ten encorton był do szczescia?
_________________
euphoria
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
klasyka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 408

PostWysłany: Sob Maj 06, 2006 7:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kochana,
biore sterydy ponad 10 lat, bywaly dni, kiedy przez wymioty nie przyswajalam lekow, co zdolalam polknac natychmiast zwracalam i NIGDY w przeciagu wielu lat nic mnie nie bolalo, gdy nie zazylam dziennej dawki...
Ktos kiedys mi powiedzial, ze trzeba wiele lat chorowac i polykac to swinstwo, by organizm zdolal sie uzaleznic i poprzez bol sygnalizowac jego brak. A Ty, jak dlugo zazywasz encorton? I na czym polega to, ze sie fatalnie czujesz? Czy jest to wylacznie bol? Nie staraj sie byc madrzejsza od lekarza i doszukiwac sie szczescia w podaniu encortonu. Jesli stan przez podaniem leku znacznie bardziej Tobie odpowiadal, to dlaczego w ogole zdecydowalas sie na leczenie?
W Twojej wypowiedzi brak jest spojnosci logicznej, wiele niedopowiedzen, a na koniec lekarz przyjmujacy w sobote Confused . Ufam, ze nie robisz sobie z Nas zartow, bylyby bardzo nie na miejscu.
pozdrawiam i zycze wielu dni bezbolesnych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
euphoria
Junior
Junior


Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 10
Skąd: kraków

PostWysłany: Sob Maj 06, 2006 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

napisałam na samym poczatku ze dostalam porazenia nerwów twarzy w długi weekend byłam w szpitalu dam lekarz zrobił mi badan tysiac i kazał szybko skontaktowac sie z prywatnym akupunkturzysta i przepisał mi encorton
na drugi dzien poszłam na akupunkture ale w sumie poprawy dalej nie ma nie zamykaja mi sie oczy nie zmarszcze czoła nie domkne ust mam wykrzywiona spuchnieta twarz
nie moge jesc i pic bo mi sie wszystko wylewa i nie ma innego lekarstwa niz kucie i zastrzyki
i akupunkturztysa kazał mi odstwaic encorton bo powiedział ze jak brałam krocej niz 5 dni to moge odstawic
wiec odstawiłam
i wczoraj bolało mnie wszystko kazdy milimetr ciała pociłam sie strasznie miałam goraczke miałam zmainy nastrojów płakalam i smielam sie naprzemian czulam sie jakby odlaczyl mi sie mozg nie moglam zdania sklecic
mama wtedy poleciała na falck jak wiecie co to i lekarka kazala jej natychmiast podac encorton znowu i schodzic po malu wczoraj zjadłam 2 poloweczki
i dzis czuje sie cudownie nic nie boli ale boje sie ze jak zejde do zera to zwariuje skad sie ten bol bierze jak ja jem dopiero 7 dzien i czy ten bol przejdzie chciałam sie dowiedziec a nie jaja sobie robie bo jak wiesz lub nie porazenie nerwów twarzy wcale nie jest przyjemne :/

i czy encorton mogl spowodowac to ze czułam sie jak warzywko wczoraj?
_________________
euphoria
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Maj 06, 2006 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wiesz czytam i coraz szerzej otwieram oczy....zupelnie sie pogubilam badania w dlugi wekend .....i to wszystko.....wyniki raz dwa.po 2 dniach piszesz post.ktory podrywa wszystkich na nogi.dzisaj w sobote znowu inny neurolog..połóweczki encortonu....( jakie ...10 mg...5 mg a moze 1 mg) akupunktura , kiedy zązylas to wszystko....juz nie bedę tego analizowac bo zupelnie sie pogubiłam ....tak dla wiadomosci mam kolezanke ciepriącą na nawroty zapalenia nerwu trójdzielnego .nikt nie musi mowic jak to wyglada......ale ona nie brala encortonu.sa leki neurologiczne ....a zdaignozowanie jej zajęło trochę czasu i raczej niemozliwe jest zeby w jakis dlugi weekend sie to udalo.przeciez laboratoria nie pracują .nie robi sie badań EEg..pomiarów snu nocnego EEg po nieprzespanej nocy...zwyczjnie brakloby czasu... wiec nie bede sie wypowiadac....może kto inny madrzejszy sie wypowie ..ja sorry ale nie pomoge.... to mnie przerasta
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
klasyka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 408

PostWysłany: Sob Maj 06, 2006 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok, rozdzial z robieniem sobie zartow mamy juz za soba Smile
po 7 dniach zazywania lekow zaokraglila Ci sie twarz? To jakie Ty dawki bralas? zbyt duzych chyba jednak nie mialas przepisanych, skoro byly to "dwie poloweczki". Rozwazania nt. dwoch poloweczek miast jednej calej tabletki pozostawie bez komentarza. O ile mnie pamiec nie zawodzi, encorton definiuja dawki: 1, 5, 10 mg, wiec jak latwo mozna policzyc, najwyzsza dawka, to moze byc 20 mg/dobe. Nie jest to dawka mala, ale nie powinna w tak krotkim czasie doprowadzic do obrzekow, jesli stalo sie tak, jak opowiadasz i obrzek powstal, to doprawdy nie potrafie wytlumaczyc w jaki sposob to mozliwe Shocked
I jeszcze pare slow dla jasnosci:
zle sie czulas po podaniu lekow, zle sie czulas takze po ich odstawieniu. Mozna domniemywac, iz wina zatem nie lezy w encortonie... ale to tylko domysly, warto je skonfrontowac z wiedza lekarza.
I kim jest ten akupunkturzysta, skoro neguje decyzje lekarza? czy to tez lekarz, czy jedynie skromny(?) technik? Dociekam, bo nigdy nie korzystalam z akupunktury i kompletnie nie potrafie pojac, dlaczego ten ktos smie podwazac zdanie lekarza?!

Nadal uwazam, ze brak w tym wszystkim spojnosci i logiczego wytlumaczenia, ale to nie jest moja dziedzina, moge sie mylic. Postaraj sie sobie znalezc lekarza, ktory zechce Ciebie prowadzic, zna schorzenie i pozna Twoj organizm. Jest wielce prawdopodobne, ze przyniesie Ci to wiecej pozytku, niz kazdorazowo inny lekarz i decydent akupunkturzysta Evil or Very Mad
To tyle moich wywodow, zycze szybkiej i owocnej rehabilitacji


Ostatnio zmieniony przez klasyka dnia Sob Maj 06, 2006 9:44 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
foxil
Junior
Junior


Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 12
Skąd: Słupsk

PostWysłany: Sob Maj 06, 2006 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponieważ ja już prawie wszystko w życiu przerabiałam więc i paraliż nerwu twarzowego też niestety zaliczyłam. Zdaję sobie sprawę że ból jest nie do zniesienia ale niestety w tym przypadku należy słuchać bezwzględnie lekarza cokolwiek by mówił bo jeśli niewyleczysz tego do końca to szczerze ci powiem że prędzej czy później to wróci. A sterydy jak najbardziej powinnać brać bo działają przeciwzapalnie. Ja dodatkowo brałam Benfogammę To jest witamina b1 którą organizm szybciej przyswaja przy wszelkich neuropatiach i niesteredowe leki przeciwzapalne ( oczywiście wszystko przepisal mi lekarz) A na przyszłość możesz reagować silnym bólem po znieczuleniach podczas wizyty u dentysty. Ja bo wyleczeniu zęba przez trzy dni jestem na środkach przeciwbólowych, bo boli mnie choć sama nie wiem co, ale może akurat Tobie się fartnie i nie będziesz miała żadnych dolegliwości z tym związanych. Powodzenia!!!
A obrzęk twarzy to nie wina Encortonu, bo za krótko go bierzesz ale może być to reakcja na ból.Tak właśnie przebiega paraliż nerwu twarzowego..... Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group