Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Niskie ciśnienie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karolina7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 224
Skąd: zabrze

PostWysłany: Pią Maj 11, 2007 2:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewela a czy ekg cos wykazało ?? zycze ci powodzenia he Smile
_________________
zdrowie to nie wszystko ale wszystko bez zdrowia jest niczym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Ewela1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 443
Skąd: Szkocja

PostWysłany: Sob Maj 12, 2007 4:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wzcoraj nie pisałam co i jak bo... bo muiałam ochłonąć.. tak więc ekg nie było.. i .. nic nie było.. po raz kolejny czułam się jak u psychiatry na kozetce.. ty się wygadaj a ja posłucham.. Very Happy ... moze teraz jest w modzie łączenie tych dwóch specjalizji (reumatolog-psychiatra- nawet nieżle brzmi Very Happy ).. ale suma sumarum.. dał mi na koniec plik skierowań na kolejne badania krwi..
sadzę więc-choć pewna nigdy nie będę- iz poczynił pewne posunięcia w kierunku wyjasniającym.. być może zaniepokoiły go towarzyszace objawy tj. lekkie bóle i zawroty głowy oraz nudności....

tak więc jeśli za ok. 6 tygodni nie dotane zaproszenia na jakąs wizyte będzie oznaczało to że wzystko jest oki..

denerwuje mnie,ze nigdy niewiem jakie badani mi robiaa i na co.. Confused

pewnie w niewiedzy żyje sie lepiej.. Very Happy

pozdrawiam-ewela
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
barbara
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 117

PostWysłany: Wto Paź 16, 2007 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

też mam niskie ciśnienie. zawsze było ok. Od jakiechs 2 tyg mam niskie. zaczelo sie od feralnej nocy gdzie pod oczami pojawily sie dziwne mroczki pod oczami. gdy sie przebudzilam zdalam sobie sprawe ze jest mi slabo i ze zaraz odfrune, wiec wlozylam glowe miedzy nogi.....Bylam teraz w szpitalu, badania wszystkie ok. Serce zdrowe, pluca tez krew nienajgorsza. licho sie czuje chyba przez to cisnienie. w szpitalu mialam zakladany calodobowy cisnieniomierz. Wynik byl taki : cisnienie średnie dobowe- 111/68mm/Hg , Cisnienie srednie nocne- 102/56mm/Hg. Cisnieniomierz dobowy zarejestrowal tez raz niskie cisnienie 77/52 o 6 rano ktoregos tam dnia a najbardziej niskie minimalne mialam o 1.00 w nocy kiedy spalam Confused . wynik mjest takie ze jestem niskocisnieniowcem i taka juz jestem powiedziala pani doktor........ Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
edison77
Kadet
Kadet


Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 39
Skąd: podkarpacie

PostWysłany: Sro Paź 17, 2007 8:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie standard to 90/60, ale ja wypijam morze kawy... 3 dziennie i sypiam średnio ok 5 godzin na dobę. i szczerze mówiąc nie wiem co ci poradzić...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasia 72
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 1686
Skąd: Toruń

PostWysłany: Sro Paź 17, 2007 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie też niskie ciśnienie na porządku dziennym 8060 ale za to tętno ponad 100
_________________
(...)"Gdziekolwiek ziemia jest snem nie przebudzonym jeszcze,
uwierzyć trzeba w kształt i kochać senny pozór,
na wietrze budować mgłę i w pół nie urywać snu.
Gdziekolwiek ziemia jest snem,tam trzeba dośnić do końca."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Paź 18, 2007 10:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jedyny sposob to zimny prysznic rano oraz jak najwiecej ruchu, wtedy cisnienie wzrasta, a wypijanie kawy to pomyłka, kawa podnosi cisnienie na chwile a potem wraca ono do poprzedniego poziomu, a wiec kawa raczej odpada, a moze przyczyic się do wypłukania z organizmu magnezu i wapnia czyli tego czego nam bardzo potrzeba,
cisnienie 100/60 jest niskie ale z takim da się zyć, trzeba to zaakceptowac i tyle, są leki na podwyższenie cisnienia ale o tym musi zdecydowac lekarz barbarko u ciebie leki nie sa potrzebne jeszcze miescisz się w normach,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
katrin99
Senior
Senior


Dołączył: 29 Lis 2007
Posty: 65
Skąd: NIEMCY HANAU

PostWysłany: Nie Gru 02, 2007 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy hej!Ja natomiast nigdy nie mialam problemow z cisnieniem ale rok temu moje serducho tak zaczelo mi walic jak oszalale zaczelam brac propanolol pomoglo i puls byl nizszy ale przytylam i lekarz stwierdzil ze lepszy bedzie bisocard Idea i jest oki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Czw Gru 06, 2007 6:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ostatnio miewam bardzo niskie ciśnienie, ale Accupro i tak muszę brać, choć zmniejszone do 20mg, bo to ważne przy leczeniu nerek, przyjmuję je razem z Xartanem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
J K
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 124
Skąd: okolice Rzeszowa

PostWysłany: Pią Gru 07, 2007 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To u mnie identycznie Kasia jak u Ciebie, ale lekarz stwierdził, że to nie problem i nie proponował mi leków, a ja tez już nie chce łykać kolejnych puki to nie jest konieczne. Zresztą EKG jest OK.

Zimny prysznic to strasznie drastyczna metoda "przyprowadzania sie do porządku", jak mogę to ucinam sobie drzemke, a że moge dość rzadko to cóż, nie pozostaje nic innego jak wziąć się w garść i działać, choćby na zwolnionych obrotach.
_________________
Joanna K

Odwaga jest cennym darem.
Bez niej trudno żyć i śmiać się.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
Olga
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 155

PostWysłany: Sob Gru 08, 2007 11:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również jestem "rodzinnym" niskociśnieniowcem, nawet trudno spodziewać się innego rezultatu z matki o niskim ciśnieniu i ojca o bardzo niskim Wink
Kawa faktycznie działa przez moment, kofeina ma to do siebie, ze szybko ucieka z organizmu, dłuzej działa teina i raczej nastawiajac sie na dłuższy dystans lepiej wypić silniejszą herbatkę Very Happy
Jednak z sennością to u mnie na opak, wiercę się i 5 godzin snu w zupełności mi starcza. No chyba że stawy kręcą... zmykam do łóżka i staram się "nie czuć". Wink w dodatku jestem leniwa i jak już mnie mocno złamie taszczę się po leki Wink
Koledzy w pracy lecą na dopalaczach, jakieś energetyzujące picie- nie wiem, nie próbowałam w życiu i chyba wolę nie eksperymentować. Czasem końcem tygodnia zażywam meteo, jedną tabletkę . Mnie pobudza, ale unikam.
Tragedią było picie czerwonej herbaty (spalacz tłuszczu) , obnizyła mi ciśnienie i byłam senna w dzień. Dziwne uczucie, doktor zaleciła odstawienie i poskutkowało. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aneczka
Junior
Junior


Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 12
Skąd: z południa kraju

PostWysłany: Sro Gru 12, 2007 12:02 pm    Temat postu: Ciśnienie Odpowiedz z cytatem

Ja mam zajete nerki i od ponad roku ciśnienie było strasznie wysokie (w porywach 200/160, na codzień przy lekach 160/120). Kilka dni temu mój nefrolog stwierdził,że zaryzykujemy Prinivil i zobaczymy co będzie się działo. Po nim ciśnienie spada mi do 90/60 i czuję się fatalnie, ale każe mi wytrwać tydzień żeby sprawdzić jak znoszą nerki Prinivil. Miałam już przeróżne leki na ciśnienie w przeróżnych dawkach i jak dotąd efekty były przeciętne. Niestety teraz też jestem średnio zadowolona, bo z tak niskim ciśnieniem nie daję rady funkcjonować (pewnie przyzwyczajeniu organizmu też robi swoje).
_________________
"W życiu piękne są tylko chwile..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Sro Gru 12, 2007 1:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aneczka jeśli tak źle się czujesz że masz trudności z normalnym funkcjonowaniem to poproś lekarkę by Ci lek zmieniła ale z drugiej strony on Ci pomaga ale bym powiedziała że zbytnio obniza Twoje ciśnienie może zmniejszć na początek dawkę byc moze nieco mniej wyrówna cisnienie spróbuj podzielić tabletkę i zobaczysz moze za jeden raz nie pogorszy sie ..albo najlepiej zapytaj specjalisty czy mozesz nieco dawke zmniejszyć wszak przy taki spadek cisnienia nie jest dobry a u Ciebie źle toolerowany..powodzenia...daj znać...czy cos pomaga jak nalezy.. Smile Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Gru 12, 2007 2:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aneczka pogadaj z lekarzem, może zostawi ten sam lek, tylko dawkę zmniejszy Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aneczka
Junior
Junior


Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 12
Skąd: z południa kraju

PostWysłany: Sro Gru 12, 2007 4:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzwoniłam dziś do nefrologa - kazała wytrzymać tydzień i zobaczymy jak nerki tolerują lek. Męczy mnie to ciągłe eksperymentowanie. Kardiolog też stwierdził,że bezpieczniejsze tak niskie od poprzedniego wysokiego. Chyba trzeba słuchać lekarzy.
_________________
"W życiu piękne są tylko chwile..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pią Gru 14, 2007 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy sprawach nefrologicznych niestety nie zawsze można zmniejszać dawki tych leków Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group