Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

opuchlizna/ obrzęki/ zatrzymywanie wody w organizmie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Nie Lip 01, 2012 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciepłe kąpiele na obrzęki? to niezbyt dobry pomysł

bolą łydki, bo są spuchnięte

poczytaj wątek od początku

rób zimne/ chłodne okłady
możesz kupić sobie w aptece żel typu lioton 1000 (są tańsze i polskie odpowiedniki z identycznym składem)
możesz kupić spray acerin cool fresh
nogi w górze kiedy się da
jak musisz siedzieć, to ćwicz nogi
chodź często
noś dobre obuwie
unikaj skarpetek z mocnymi ściągaczami i obcisłych ubrań
zrób badanie ogólne moczu

a od kiedy masz te obrzęki?
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mmilena
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 163

PostWysłany: Nie Lip 01, 2012 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zimne okłady probowałam ale mało pomogły, lepiej ciepłe, dosyć duzo chodze mam taka prace. Badanie moczu robie doscy czesto, kiedys miałam w nim białko, powtorze badania. Opuchniecia mam juz od roku, tylko kiedys były rzadziej teraz od poł roku nie ma tygodnia zeby mi cos nie spuchło. Zapomniałam napisac ze puchna mi tez rece tj od łokci do gore i tez bola, jednak najczesciej mam opuchniete uda. Nie nosze obcislych ubran ani skarpetek , buty mam na plaskim obcasie. Martwi mnie te opuchniecia, szczegolnie ze lekarz nie zna ich przyczyny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka87
Junior
Junior


Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 13
Skąd: suchy las

PostWysłany: Pon Lip 02, 2012 5:27 pm    Temat postu: , Odpowiedz z cytatem

jak lekarz nie wie , czy nie umie powiedziec od czego tak siedzieje proponuje skonsultowac sie z innym lekarzem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mmilena
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 163

PostWysłany: Pon Lip 02, 2012 5:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłam juz w tej sprawie u ortopedy, reumatologa, lekarza rodzinnego, hematologa, nie wiem do kogo mam jeszcze isc, macie jakies propozycje?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ankanow62
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 2773
Skąd: RP

PostWysłany: Pon Lip 02, 2012 5:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agnieszka a to zle jesli lekarz proponuje konsultacje??wolalabys zeby był pewien ze tylko jego diagnoza jest najlepsza??hmmmm...w tej sytuacji to nic nie rozumiem,po prostu rece opadaja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mmilena
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 163

PostWysłany: Pon Lip 02, 2012 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tez nic nie rozumiem.. ortopeda wysłał mnie do reumatologa, reumatolog do hematologa, ten z powrotem do reumatologa i tyle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ankanow62
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 2773
Skąd: RP

PostWysłany: Pon Lip 02, 2012 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mmilena a moze obaj nie widza nic zlego w twoich wynikach?jesli to te ktore wczoraj pokazalas na forum to istotnie te delikatne przesuniecia moga byc w granicach bledu laboratoryjnego...z tego co mowilas leczysz sie w wyspecjalizowanych osrodkach ,tak?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Lip 02, 2012 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mmilena byc moze ty widzisz ze nogi są spuchnięte bo siebie znasz, ale lekarze ktorzy na codzien widza obrzęki czasem tak ogromne ze trudno to opisac nie widzę potrzeby zeby to leczyc. bo są zbyt małe

czasem warto się wstrzymac jesli wyniki nie są złe bo leki to tez nie cukierki poprawiają jedno a pogorszą coś innego
to błędne koło
dlatego jesli nie widzą potrzeby tego leczyc to uwierz im ,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mmilena
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 163

PostWysłany: Pon Lip 02, 2012 9:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
.z tego co mowilas leczysz sie w wyspecjalizowanych osrodkach ,tak?
tak lecze sie w warszawie, jak pisałam, ale tam również spotkalam dwóch lekarzy którzy twierdzili ze nie mam zadnej choroby (mimo objawów i roznych wynikow), dopiero trzecia i czwarta lekarka zajela sie mna i postawiła mi diagnoze.
Ja naprawde na sile nie szukam sobie choroby moze to tak wyglada, ale chciałabym wiedziec skad mam te opuchniecia i Bole( czy one rowneiz moga byc bez przyczyny?) to naprawde czasem bardzo boli.
J estem taka uparta bo tak jak pisalam przy chorobie krwi na poczatku miałam von willebranda, potem nie wiedziano co mi jest, a potem dopiero wyszła mi ta tromobocytopia, stad moja nieufnośc i dociekliwosc..
Cytat:
milena byc moze ty widzisz ze nogi są spuchnięte bo siebie znasz, ale lekarze ktorzy na codzien widza obrzęki czasem tak ogromne ze trudno to opisac nie widzę potrzeby zeby to leczyc. bo są zbyt maeł
masz racje jak bylam na wizycie to nogi akurat nie bolały, a jak bolało to była sobota, niedziela, albo pozny wieczor, albo lekarz nie przyjmuje. wiem ze musze czekac i obserwowac.moze kiedys to sie wyjasni, tylko ze to czekanie jest straszne..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziarenko
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 2042

PostWysłany: Pon Lip 02, 2012 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mmilena napisał:

J estem taka uparta bo tak jak pisalam przy chorobie krwi na poczatku miałam von willebranda, potem nie wiedziano co mi jest, a potem dopiero wyszła mi ta tromobocytopia, stad moja nieufnośc i dociekliwosc..


Czy rozpoznanie choroby von Willebranda łączyło się z wprowadzeniem jakiegoś leczenia?
Czy zmiana rozpoznania wpłynęła na zmianę leczenia?


Moim zdaniem podstawą leczenia jest z a u f a n i e.
Skrajna nieufność wobec lekarzy i nadmierna dociekliwość są dla mnie przejawami hipochondrii.
Ja, czytając Twoje posty, odczuwam Twoją "dociekliwość" jako poszukiwanie w sobie chorób.

I odnoście obrzęku nóg - gdyby był niebezpieczny dla Twojego życia lub zdrowia, lekarze adekwatnie by zareagowali.
Skoro tak nie zrobili - to tylko obrzęk.


Nie piszę, by Cię zdenerwować, tylko by Ci pomóc.
Poczytaj książkę, wybierz się na długi spacer lub zrób cokolwiek innego, co nie jest myśleniem o chorobach i ich objawach.
Od takiego myślenia można naprawdę zwariować.

Ja, gdybym myślała o swoich dolegliwościach i chorobach analogicznie jak Ty, z pewnością nie byłabym w tym miejscu, w którym jestem.
Byłam sfrustrowaną dziewczyną na rencie bez marzeń.
Smutna to perspektywa.
_________________

rozjaśnia się we mnie
wyjaśnia jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ankanow62
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 2773
Skąd: RP

PostWysłany: Pon Lip 02, 2012 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mmilena napisał:
[quote, tylko ze to czekanie jest straszne..
bylas kiedys na oddziale neurologicznym lub onkologicznym?dziewczyno, to jest straszne........moze po prostu nabierz troche dystansu...albo dalej szukaj lekarza,Wroclaw to swietny ośrodek kliniczny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mmilena
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 163

PostWysłany: Wto Lip 03, 2012 9:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wroclaw to swietny ośrodek kliniczny


z tym sie nigdy nie zgodze, latwo tak mowic sie jak sie tutaj nie leczy.. mojemu znajomemu zdiagnozowali raka, podawali chemie, a Krakowie okazalo sie ze to choroba genetyczna, ktorej nie mozna leczyc chemia.. nie wierze wrocławskim lekarzom i tyle.. jeden odsyła do drugiego a najlepiej zebym sobie ze wszystkim do warszawy pojechała bo tam mnie zdiagnozowali..
byłam juz na neurologi, chirurgii, hematologii, gastrologii, laryngologii, wiem co to znaczy. nie jest hipochondrykiem, jakos dziwnie stwierdzono mi chorobe krwi wbrew tej hipochondru a trompocytopaia lecza inaczej niz von Willebranta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Lip 03, 2012 4:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy rozpoznanie choroby von Willebranda łączyło się z wprowadzeniem jakiegoś leczenia?
Czy zmiana rozpoznania wpłynęła na zmianę leczenia?

Ziarenko zadała ci proste pytania
nie odpowiadasz na nie
tak jak nie odpowiadasz na wiele innych pytan

twoje pytania zawsze dotyczą objawow ktore probujesz podciagnąć pod chorobę tkanki łacznej
a tak naprawdę nie ma u ciebie nic groznego przynajmniej na razie-
odpuśc i zyj
żyj pełnią zycia bo to zycie ucieka ci przez palce
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mmilena
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 163

PostWysłany: Wto Lip 03, 2012 5:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
trompocytopaia lecza inaczej niz von Willebranta.
_________________

odpowiedziałam jak widac ponizej, i na pytania zawsze odpowiadam, ale widze ze robicie wszystko zeby sie mnie pozbyc. takze do widzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ankanow62
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 2773
Skąd: RP

PostWysłany: Wto Lip 03, 2012 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to tak na pożegnanie zycze ci wiec takiej diagnozy jakiej oczekujesz...

Ostatnio zmieniony przez Ankanow62 dnia Wto Lip 03, 2012 9:17 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 8 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group