Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

opuchlizna/ obrzęki/ zatrzymywanie wody w organizmie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 6:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mi niestetyjuż nic nie pomaga -choć właściwie jedno...
jak leżę w szpitalu i wracam do domu- nogi mam jak kobieta, ja już wejdę w codzienność życia :dom , praca, nogi mam jak słonica Sad
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Rozterka
Kadet
Kadet


Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 37
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon Sty 07, 2008 5:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja pierwszyraz do lekarza trafiłam własnie z powodu puchnięcia nóg od stopy do łydek, nie mogłam zdjac butów w ciągu dnia bo bym ich z powrotem nie ubrała, dosłownie stopy wylewały się z nich , miałam tak latem i wczesna jesienią. Poszłam do lakarza : wyniku moczy były idealne, EKG tez dobre, morfologia dobra tylko wyszły podwyższone póby watrobowe, lekkie powiększenie i stłuszczenie watroby. Wcześniej nie brałam żadnych leków na nic.
Zaczęłam jesć 6 kasułek dziennie Essential Forte na regenerację wątroby plus 1 tabletkę silimarolu po 2 głównych posiłkach. Po jakiś czasie puchnięcia ustapiły , a aktualnie po ok. 1,5 roku wyniki watroby sa dobre.
Nie wiem czy te puchnięcia miały związek z wątrobą czy było to jedno niezalezne od drugiego. Tego lata nogi tez mi już nie puchły.
_________________
To, że czegos nie rozumiesz, nie znaczy ,że nie istnieje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sugar
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 288

PostWysłany: Sro Sty 09, 2008 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm a mi właśnie nic nie puchnie. Stawy bolą strasznie, a nie puchną wcale. Aż się pani reumatolog chyba tym trochę zdziwiła, jak jej to powiedziałam. Wszędzie czytam, że przy RZS puchną stawy, więc może to jednak nie RZS? A jeżeli nie, to co u diaska?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Sro Sty 09, 2008 1:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sugar- jest sporo odmian RZS, mnie np. tez bardzo bola stawy, kosci, szczegolnie bol nasila sie noca, a nie puchna - no za wyjatkiem śródstopia.
Reumatolog twierdzi, że to wcale nie jest normą, że pojawiaja sie obrzęki.Wyniki badania krwi potwierdziły diagnozę RZS.
Pozdrawiam, zyczę cierpliwosci. Smile
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Sugar
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 288

PostWysłany: Sro Sty 09, 2008 4:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm ok, tak tylko pytam, bo z rozmowy z moją lekarką odniosłam takie wrażenie, że jak nie puchnie, to możę nie rzs, ale może źle ją zrozumiałam. Była m ciekawa, czy ktoś też tak ma i co to może oznaczać. Dzięki za odpowiedź. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
edison77
Kadet
Kadet


Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 39
Skąd: podkarpacie

PostWysłany: Sro Lut 27, 2008 2:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szukałam czegoś o puchnięciu i znalazłam ten post. dziewczyny pomóżcie... jestem teraz na 24mg metypredu i mam tak strasznie spuchnieta twarz, że po prostu nie poznaje sie w lustrze. poza tym przytyłam sporo, ale to akurat mnie nie dziwi i nie martwi. niektórzy mówią, że po wlwkach sterydowych (solu-medrol) wrócili do wagi, a u mnie nic. chociaż wlewk miałam 4x500mg. poradźcie co robić z tą opuchlizną Crying or Very sad ???
_________________
nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Lut 27, 2008 3:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm okrągła buźka sterydowa Confused
mi zeszła dopiero po obniżeniu dawek
czy masz tylko spuchniętą buzię, czy też jakieś inne części ciała-np.obrzęki na nogach?
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Sro Lut 27, 2008 4:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz, przy opuchliźnie pomaga Furosemid (lek moczopędny). Jest on na receptę i tylko lekarz może go zalecić. Z 'domowych' środków moczopędnych polecam połączenie zielonej herbaty z jakimś owocem. Na mnie działa.

Przy Metypredzie miałam bardzo okrągłą buzię i po przyjmowaniu przez miesiąc Furosemidu co drugi dzień, weszło ze mnie 7kg. Potem miałam obniżone dawki i opuchlizna już nie wróciła.

Po Metypredzie wróciłam na Solupred i na nim nie miałam i nie mam żadnej opuchlizny. Po prostu to jest 'mój' steryd. Na nim czuję się i wyglądam najlepiej.

Oczywiście o takich rzeczach jak zero soli w diecie nie muszę przypominać...?


Ostatnio zmieniony przez Itunia dnia Sro Lut 27, 2008 5:23 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Lut 27, 2008 4:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ma obrzęki/opuchliznę także Furosemid brałam, ale na buźkę to nie działa
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lut 27, 2008 4:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie, mało prowdopodobne, żeby księżyc powrócił do nowiu po lekach moczopdnych, poza tym trzeba być bardzo ostrożnym z odwadnianiem, lepiej nie robic tego na własną rękę, bo można zaburzyć gospodarkę elektrolitową (potas wypadnie z moczem!)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Sro Lut 27, 2008 5:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne, leki moczopędne może zalecić tylko lekarz... Poziom elektrolitów nie ma się zbyt dobrze przy takiej terapii, to fakt...

Ostatnio zmieniony przez Itunia dnia Sro Lut 27, 2008 8:02 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sro Lut 27, 2008 6:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm, z tą solą bardzo mądre, tylko, że ja uwielbiam prażone pistacje i właśnie znowu wrąbałąm kolejną porcję... tyle, że nie tyję a raczej znowu schudłam...a wcale nie chciałam
_________________
Wspomnienia są jak światła i barwy - podświetlają i retuszują przykrości naszego życia.
Joseph Wittig
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Sro Lut 27, 2008 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ehhhhh, prawda jest taka, że sól nie jest wskazana w dużych ilościach nawet dla osób zdrowych. Max to bodajże 1/2 łyżeczki (!) dziennie. Ja z soli zrezygnowałam prawie całkowicie, ale jest jeden wyjątek - pomidor Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Karola-K51
Junior
Junior


Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 1

PostWysłany: Sro Lut 27, 2008 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MNie tez puchną rece i nogi. Jednak bardziej prawa strona, ponadto palce u rak mi sinieja. Zauwazyłam że objawy te sie nasilaja w cieple. :oops:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Sro Lut 27, 2008 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłam kiedyś na wizycie u profesora reumatologii i mówił, że bardzo często spotyka się z takim rodzajem opuchlizny u swoich pacjentek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 3 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group