Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

opuchlizna/ obrzęki/ zatrzymywanie wody w organizmie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Wto Mar 04, 2008 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszędzie najlepszy jest umiar tzw. złoty środek
i w jedzeniu i całkiem w życiu Wink
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
aniusia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 774
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Mar 04, 2008 10:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Troszkę soli może być, to nie zaszkodzi. Wiadomo, że tak całkiem bez soli się nie da. Nie da się też tak od razu przestać solić. Niektóre potrawy bez soli są zupełnie nie zjadliwe i już. Laughing
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Sro Mar 05, 2008 4:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda. Moja nefrolog powiedziała nawet, że symbolicznie można coś posolić. Ja wybrałam pomidory, bo bez soli nie mają kompletnie smaku (jak dla mnie Rolling Eyes)...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
edison77
Kadet
Kadet


Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 39
Skąd: podkarpacie

PostWysłany: Sro Mar 12, 2008 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cukru nie używam nie pamiętam od kiedy... chyba od zawsze. natomiast bez soli nie umiem się obyć. staram się teraz nie przesadzać, ale jak widać nie bardzo mi to wychodzi. dalej puchnę strasznie, coraz to gorzej ... to 24mg metypredu mi nie służy... katastrofa jednym słowem, a tu o zmniejszeniu na razie nie ma mowy, bo byłam u mojego reumatologa w ubiegłym tygodniu. szkoda mówić. a ma jeszcze pytanie nie związane z tematem... czy komuś na takich dawkach sterydów zaczęły się powikłania hormonalne tzn. u kobiet, czy zauważalne gołym okiem były w ciągu zaledwie dwóch miesięcy zmiany np. w wyglądzie zewnętrznym dotyczące jakiegoś delikatnego zarostu męskiego?
_________________
nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Mar 13, 2008 1:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak, to możliwe i często, że przy sterydach rosną "piękne" czarne włosy-szczególnie na łapach Confused
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pią Mar 14, 2008 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Edison, nie będę oryginalna, ale poradzę Ci coś - musisz zrezygnować z soli! Tak jak cukrzyk musi uważać na cukier... Opuchlizna to też część naszej choroby i nie można jej lekceważyć. Trzeba robić wszystko, by z soli zrezygnować. Jest tyle ziół... Naprawdę można się obyć bez soli. Mi też było trudno, ale po jakimś czasie organizm naprawdę się od niej odzwyczai i dopiero wtedy poczujesz prawdziwy smak potraw, który często psuje właśnie sól. Poświęć się dla swojego zdrowia i wyglądu - podziękują Ci Very Happy

Co do tego 'zarostu', to nie doświadczyłam tego. Mam dość bujną ciemną czuprynę i ciemną oprawę oczu, ale skórę zawsze miałam jasną i włoski na ciele są prakrycznie niewidoczne - jak u jasnej blondynki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
olusiam03
Gość





PostWysłany: Pią Mar 28, 2008 4:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
mam takie pytanko bo mam coś takiego że mam spuchnietą część łydki ale nie całą tylko ciut wyżej niż kostka (podejrzewam że od stawu skokowego to nie pochodzi) i napewno nie jest od skarpetek. Zastanawiem się czy to jest normalne czy pochodzi od choroby i czy powiedzieć lekarzowi czy na to nie zwracać uwagi. Z góry dziękuję
Powrót do góry
kasiulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 282
Skąd: woj.śląskie

PostWysłany: Pią Mar 28, 2008 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olusiam, jak leczysz sie u nefrologa, to powinen sam sprawdzac twoje kostki, czy spuchnięte nie są. A jak nie robie tego albo leczysz sie u innego specjalisty to zawsze możesz powiedzieć, że coś Cie niepokoi... Mnie w sumie nie puchną ale jak założe 1 z moich par skarpetek to wieczorem mam takiewgniecenie w tym miejscu Rolling Eyes Wiec to ewidentnie wina skarptek
Edison Włoski b. ciemnieją po sterydach, Neoralu- najczęściej tam gdzie byśmy nie chcięli Sad A co do soli to najlepiej spróbuj tak jak ja: np jeśli do gotowania ziemniaków, warzyw dodajesz 1 łyżke ssoli to przez tydzien, moze miesiać sól 1/4 mniej. poczuć nie powinnas- a na zdrowie Ci wyjdzie. Jak się przyzwyczaisz- zmniejszaj dalej. Ja do zera nie byłam w stanie zejść (poza tym nie było potrzeby) ale i tak sporo ograniczyłam (to też jakiś sukces) A np. ziemniaki gotowane w koszulkach (wyszorowanych) mają znacznie bardziej wyrazisty smak (=bardziej słone) tradycyjny sposób. I uwaga na przyprawy typu wegeta- niektórzy myślą że to nie sól Shocked
_________________
"Życia nie można wybrać, ale można z niego coś zrobić" <Peter Lippert>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pią Mar 28, 2008 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olu, każdą opuchliznę radziłabym pokazać lekarzowi. Strzeżonego Pan Bóg strzeże...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
olusiam03
Gość





PostWysłany: Pią Mar 28, 2008 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki, ja sie u nefrologa nie leczę, a w sumie na to zwrócił mi uwage brat,ale jak pójdę na następną wizytę to powiem lekarzowi. Smile
Powrót do góry
kasiulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 282
Skąd: woj.śląskie

PostWysłany: Sro Kwi 02, 2008 9:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O kurcze... Sporo:( Idź czym prędzej do nefrologa- to nie wygląda zbyt dobrze
_________________
"Życia nie można wybrać, ale można z niego coś zrobić" <Peter Lippert>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Sro Kwi 02, 2008 9:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pij mleko
mleko działa moczopednie
wypij tak przez trzy dni po 2 l mleka
ja miałam takie zalecenie od lekarza
pomagało
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Sro Kwi 02, 2008 12:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój rekord opuchlizny to 6kg/l. Poradziłam sobie dzięki zmniejszeniu przez lekarza sterydów i Furosemidowi (lek moczopędny).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia n
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 364

PostWysłany: Sro Kwi 02, 2008 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jak bym nie brała furosemidu to przypuszczam ze wywołałabym wilka z lasu bo od razu przybiera mi masa ciała a to wszystko to woda ktora sama nie chce tak szybko zejsc... teraz szkola, zajeta troszke jestem, ale ciekawi mnie by spróbować nie brac tej tabletki z dwa tygodnie i isc na badanie moczu ale boje sie ze pozniej nie dam sobie rady...
_________________
monia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Czw Kwi 03, 2008 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MoiLolita napisał:
hmm...Itunia,ale Ty mialas bialkomocz..?tak.?


No rzeczywiście, co prawda był niewielki, ale zawsze...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 5 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group