Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

opuchlizna/ obrzęki/ zatrzymywanie wody w organizmie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anik
Junior
Junior


Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 25

PostWysłany: Czw Maj 01, 2008 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!!!
Postanowiłam napisać o swoim problemie opuchlizny twarzy, która jest dość spuchnięta, jestem na 12 mg medrolu połówka z 16 i 1 czwórka co dzień po za tym biorę leki moczopędne 1 tabl verospironu i półtorej dawki furosemidu fakt spożywam jedzenie z sola nie mam diety mam tez chora watrobą i mam brzuszek może nie tak z nadwagi jak z opuchnięcia lekarka mnie widziała dała mi skierowanie na badania i podejrzewała cukierzyce bo powiedziałam, że jestem rano osłabiona sporo pije, zrobiłam prywatnie badanie cukru we krwi bo do końca wolnego weekendu miałabym różne myśli i dylemaat Pani doktor w przychodni dała mi skierowanie na krew na czczo ale postanowiłam zrobic krzywą cukrowa prywatnie okazało się że na czczo mam 53mg/dl, obciążenie 75 g glukozy po 1 ha to 66 po 2h 56 dla potwierdzenia analityk powtórzył badania czyli moje osłabienie nie wynika z cukrzycy pozostałe badania przede mna ale troche sie martwie ze mnie przybywa choć sie nie ważyłam co mi radzicie bo ja tak faktycznie to i nie mam lekarza z prawdziwego zdarzenia, co moze być powodem puchniecie twarzy najbardziej, doradzcie kochani mocno pozdrawiam Ania Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rosane
Junior
Junior


Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 11
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Czw Maj 01, 2008 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie w zasadzie to zanim zdiagnozowano tocznia...czyli 10 lat wstecz...miałam spuchnietą lewą łydke i tak mi już zostało. jest wyraźna różnica między obiema nogami, nie ukrywam, ze to dość dyskomfortowe.....ale jakoś daje rade Wink
A po wysiłku - nie wspomna o wysokich obcasikach..po prostu łydka pecznieje i jest twarda.
_________________
Żyj tak, żeby twoim znajomym zrobiło się nudno kiedy umrzesz

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
aniusia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 774
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Maj 01, 2008 8:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muszę powiedzieć, że ja też mam z tym problem. Głównie rano tak mam opuchniętą twarz, że nie mogę oczu otworzyć. Później stopniowo ta opuchlizna schodzi. 8 lat temu kiedy postawiono diagnozę i zaczęłam brać sterydy przytyłam 10 kg. Od pół roki chudnę a mimo to twarz, dłonie i nogi jednak puchną. Mówiłam o tym lekarzowi ale nie wiele się dowiedziałam bo jakoś omija ten temat. Biorę Tialorid na odwodnienie, może to za słabe?
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

anusia talorid jest słabszy ale nie jest tak agresywny jak inne leki odwadniajace, oszczedza szczegolnie elektrolity a wiec raczej go nie zmienaj,
ja ide do szpitala za kilka dni i mam nadzije ze zmienia mi sterydy , jestem opuchnieta od kilu miesiecy moja lekarka stwierdziła ze po prostu po latach sterydy bardziej powoduja opuchlizne i raczej powinno się je zmienic, u mnie juz nie działaja prawidłowo a wiec miedzy innymi bardzo puchnę ,, twarz jest bardzo spuchnieta , leki odwadnijace tutaj wiele nie zmienia a tylko spowoduja komplikacje w oragnizmie trzymaj się Tialoridu jest najbardziej bezpieczny , mozesz sprobowac brac go co drugi dzien po 2 tabl. zapytaj lekarza czy mozesz.
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
amalinger
Junior
Junior


Dołączył: 23 Kwi 2008
Posty: 22

PostWysłany: Pon Maj 05, 2008 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znam bardzo dobry sposob na opuchlizne, ktory mi pomogl. jesli jestes zainteresowana tym co mam do powiedzenia to wyslij wiadomowsc prywatna. chetnie podziele sie swoim doswiadczeniem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Sro Cze 10, 2009 9:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny a czy są jakieś zioła (w każdym bądź razie coś do picia), co zmniejszają opuchliznę tzn. zatrzymanie wody w organiźmie Question powiem, że nie wiem z czego to wynika u mnie... sterydy odpadają bo biorę 5mg (oprócz encortonu to jeszcze-lorista, enarenal, imuran). We czwartek pojechałam do dziadków i jak się obudziłam to już ze spuchniętymi oczami, i tak do dzisiaj chociaż dzisiaj już niedużo, ale za to wczoraj na wieczór stopy popuchły... w piątek ide badania robić i do prof. w poniedziałek, więc coś może się wyjaśni...
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Cze 10, 2009 2:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Angela idź do apteki i tam mają całe zestawy moczopędnych ziółek Smile czy to mieszanki do zaparzania, czy gotowe krople Very Happy

ja biorę takie coś http://www.domzdrowia.pl/42787,aqua-femin-50-tabletek.html

[/b]
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Sro Cze 10, 2009 3:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kuracja nie powinna trwać dłużej niż 3 tygodnie. Najlepiej przyjmować Aqua-Femin regularnie co 2 tygodnie w drugiej fazie cyklu miesięcznego.

kinga i jak go przyjmujesz Question raz dziennie przez 2 tygodnie codziennie?, a potem kiedy znów,trzeba robić jak długą przerwę, czy to zależy od tego jakie są objawy??
Szkoda, że to tabletki. Nie miałam problemów z żołądkiem, ale jak biore swoje leki to wystrzegam się brania jakby to powiedzieć ,,zbędnych" tabletek, jak jest możliwość to szukam w formie herbatki, saszetek itp.
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.


Ostatnio zmieniony przez angela dnia Sro Cze 10, 2009 3:05 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Cze 10, 2009 3:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja go biorę tak jak zalecają, czyli przez około 2 tygodnie, dwa przerwy no i oczywiście odpowiednio do cyklu miesiączkowego

a tak, jak mam duże obrzęki to zapasik Furosemidu jest w domu Cool
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 12:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W szpitalu wyszło, że baaaardzo dużo mam białka w DZM 4,4g. nigdy tyle nie miałam (przed tymi badaniami ok.2 tygodni wcześniej miałam 2,6) powoli rosło i po wadze widzę, że odkłada mi się nie wiem jak to nazwac woda czy coś- popuchnięte stopy, uda, prawdopodobnie ok 5 kg mam już tego w sobie- poprosiłam jak byłam w szpitalu coś na to a pani doktor powiedziała, że nie ma nic na te moje obrzęki, gdyż białko uciekające z moczem powoduje, że albumin jest mało w organiźmie i że puchną niektóre miejsca, jak nalegałam to dostałam furosemid 1 tabletkę i wysiusiałam 0,5kg ale nie zniknęła opuchlizna a jak mówiłam że może pobiorę przez jakiś czas to ona mówiła, że to nic nie da bo przez furosemid ucieka woda z naczyń a nie z tkanek i tyle... zostało na tym że czekamy jak cellCept zadziała, jak zacznie spadać białko w moczu to i opuchlizna zacznie spadać...
opowiedzicie czy też spotkałyście się z czymś takim Question nie ma żadnej możliwości na to aby zeszła opuchlizna Question powiedziała że można zastrzyk zrobić z albumin ale zejdzie opuchlizna na 2 doby i znów wróci...coraz ciężej mi jest z tym, tym bardziej, że chyba rośnie gromadzenie się tej wody, tak mi się zdaje Rolling Eyes
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 12:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja pierwsze o tym słyszę Rolling Eyes u nas na oddziale podają normalnie Furosemid przy obrzękach....zatrzymująca się woda jest niebezpieczna wszak Confused
ja też mam niskie albuminy i białko całkowite, a jak puchę to łykam furosemid, którego mam cały zapas w domu Smile oczywiście z umiarem, bo to silny lek i wypłukuje elektrolity z organizmu

czasem stosują u mnie na nefrologi leczenie kojarzone, np. furosemid i spironol...albo sam ten drugi--stosowałam go co dzień, bo wtedy dopiero zaczyna działać

no a powracając do głównego punktu: u nas niskie albuminy itp nie są przeszkodą do podania moczopędnych leków Rolling Eyes a jak woda zacznie zbierać się w brzuchu, czy płucach?.....trzeba interweniować wcześnie

dodam jeszcze, że po furosemidzie to siusim i siusiam Laughing w litrach Laughing

EDIT:
no i wszak leczenie idzie dwutorowo: dostajesz Cell Cept, by wszystko zaczęło działać normalnie, żeby zatrzymać chorobę; a moczopędny powinien iść obok, wspomagając i likwidując objawy

moja koleżanka brała furosemid przez kilka miesięcy; co drugi dzień jedną tabletkę
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 12:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale powiedz mi Kinguś...
Ona uzasadniła nie branie furosemidu tym, że wpływa na oddawanie moczu to fakt, ale zabiera wodę z naczyń a nie z tkanek i to błędne koło...
Zastanawiam się czy nie jechać do rodzinnej zaraz i poprosić o receptę na ten furosemid, jak myślisz...
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 12:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powiem tyle: mi obrzęki schodziły na jakiś czas, a o to przede wszystkim chodzi chyba....
od poprawy albumin i reszty mamy inne leki

to prawda, że obrzęki będą się nadal tworzyć, bo wiadomo... ale zatrzymująca się woda nie jest bezpieczna...

a i jeszcze znalazłam takie coś
Cytat:
Furosemid jest używany do wydalenia wody przez ostatnie dwa lub trzy dni przed zawodami. Jest szczególnie skuteczny, gdy chodzi o wodę podskórną, przez co “suchy” i “twardy” wygląd jest możliwy do osiągnięcia.

_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 5:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OOOO to chyba ten cytat tyczy się tkanek też Rolling Eyes
Byłam dzisiaj w poradni pojechałam szybko o 14 zastałam dr jeszcze i przepisała mi furosemid i powiedziała, że jedną tabletkę co 2 dzień, ale ja wzięłam jedną o 15 a o 18:30 drugą bo mało coś działa, wiem że może czasu potrzeba, ale jutro też planują wziąść 2 tabletki, tak żeby zeszła ta opuchlizna te 5 litry, a potem już po jednej co 2 dzień-mam nadzieje, że to coś pomoże Rolling Eyes
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Agnieszka87
Junior
Junior


Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 13
Skąd: suchy las

PostWysłany: Pon Maj 21, 2012 2:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Ostatnio byłam u lekarza reumatologa i powiedziala mi ze mam w sobie duzo wody a dokladniej "jestes wielka, ale to nie jest od jedzena tylko masz w sobie pelno wody" i wyslala mnie zebym zapisala sie do szpitalia reumatlogicznego, zawsze leczylam sie w nefrologicznym. nie wiem czy to co mowi ze to woda jest prawda, coprawda przytylam i tyje co jakis czas z 2-3 kilo co 2-3 tyg, nie jem wiecej ale nie wiem czy to mozliwe jak biore furosemid to oddaje tyle moczu ile wypilam +- 300-500ml. co myslicie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 6 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group