Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Opieka medyczna u nas i w innych krajach
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasia 72
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 1686
Skąd: Toruń

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 10:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te wszystkie sprawy z ubezpieczeniem mamy załatwione,mam swój NIN.
Ale jakby przyszło szukać pomocy lekarskiej.....bez znajomości języka Confused ......wstyd tak jakoś.
A sam Londyn......ja nie mogę się tam odnaleźć.

Zobaczymy co wyjdzie z naszego wyjazdu. Question

Jagula z Twoich wrażeń u lekarza wynika,że bylo ok. Najważniejsze jest rzeczowe podejście. Oby się Tobą zajęli i dobrze zdjagnozowali...bo to połowa sukcesu.
U mnie też tak było,Sjogren czy toczen....a stanęło na tym,ze jedno i drugie. Sad
_________________
(...)"Gdziekolwiek ziemia jest snem nie przebudzonym jeszcze,
uwierzyć trzeba w kształt i kochać senny pozór,
na wietrze budować mgłę i w pół nie urywać snu.
Gdziekolwiek ziemia jest snem,tam trzeba dośnić do końca."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Czw Cze 07, 2007 8:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiu, jak będziesz miała dostęp do internetu to tak jakbyśmy wszyscy tam byli z Tobą Laughing więc nie ma się co martwić...
Ja tam jednak marze tylko o sjogrenie Wink choć najważniejsze żeby w końcu wiedzieć "co to"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kasia 72
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 1686
Skąd: Toruń

PostWysłany: Czw Cze 07, 2007 10:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O rany bez internetu to chyba bym się zatęskniła za Wami. Muszę mobilizować męża o internet.
Przeprowadził się teraz do innej dzielnicy i sami ze sobą mamy tylko kontakt telefoniczny.A tak......prawie cale popoludnie i wieczór "wisieliśmy" na skype......no i dzieciaki mogły go widzieć przez kamerkę.
[/b]
_________________
(...)"Gdziekolwiek ziemia jest snem nie przebudzonym jeszcze,
uwierzyć trzeba w kształt i kochać senny pozór,
na wietrze budować mgłę i w pół nie urywać snu.
Gdziekolwiek ziemia jest snem,tam trzeba dośnić do końca."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mandalena
Junior
Junior


Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 16
Skąd: Jelenia Góra/ Haga

PostWysłany: Czw Gru 03, 2009 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witajcie!
Mieszkam na Cyprze 3,5 roku i 2 lata temu wszystko się zaczęło. Na początku nie miałam ubezpieczenia bo niestety tutaj migaja się od tego strasznie i to niestety jest bardzo częste Sad
W każdym razie gdy zaczęłam chorować i znalazłam się w szpitalu nikogo nie obchodziło moje ubezpieczenie, ratowali moje zycie wszystkimi mozliwymi sposobami. Rachunek rósł oczywiście.
W szpitalu spędziłam pierw 2 tygodnie z czego tydzień na intensywnej, opieka jest wspaniała, dbaja i są naprawdę serdeczni i pomocni. Bardzo duży procent stanowia mężczyźni- pielęgniarze.
Potem byłam w szpitlu 3 dni,czego nie pamiętam, a potem 2 miesiace, zostałam przewieziona do innego miasta w śpiączce i tam 4 nefrologów stawało na głowie aby przywrócic mnie do życia. Było naprawdę tragiznie bo nerki odmówiły posłuszeństwa i pracowały za mnie maszyny. Po 2 tygodniach juz przytomna znalazłam się na oddziale nefrologicznym, a tam jak w domu!
Pielegniarki bardzo miłe i troskliwe. Gdy przyleciała do mnie mama o 4 w nocy weszła z moim mężem na odział aby się przywitać a pielęgniarki nie miały nic przeciw tak samo jak i ochrona.
Lekarze dbali o mnie tak bardzo gdyż trochę wcześniej przede mną była 17 letnia córka jednego z lekarzy z toczniem i nie udało im się jej uratować...
Wracając do ubezpieczenia. Mąż ma ubezpieczenie i dostaliśmy kartę medyczną. Taką ma każdy kto tu mieszka. Karta ta sprawila cuda, mianowicie rachunek za moje leczenie 20.000 euro zostal anulowany
bo dostaliśmy ubezpieczenie i kartę!
Karta ta upoważnia do zupełnie bezplatnego leczenia, badań i lekarstw.
Cieszę się, że jestem leczona tutaj, a moi lekarze są dla mnie aniołami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Gru 03, 2009 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystkie leki są darmowe?
czy jest takie coś jak lekarz pierwszego kontaktu, jak w Polsce, czy też jakieś różnice są na tym poziomie?
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mandalena
Junior
Junior


Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 16
Skąd: Jelenia Góra/ Haga

PostWysłany: Czw Gru 03, 2009 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak wszystkie leki są darmowe, łącznie ze szczepionkami. Zostałam zaszczepiona teraz na grypę sezonową i pneumokoki a kilka dni temu na świńską grypę.

Co do lekarza rodzinnego, okaże się jutro o mam zamiar iść do szpitala bo coś mnie dopada przeziębienie. Napisze jak to jest jutro bo do tj pory byłam tylko u nefrologa i ginekologa.
A na SOR też nie trzeba nawet ubezpieczenia, przyjmowany jest każdy bez wzgledu na to skąd jest i czy ma ubezpieczenie. A obsługa jest szybka i naprawdę się człowiekiem interesują.


Jestem już po pierwszej wizycie u internisty.
Nie jestesmy przypisywani do tzw. lekarza rodzinnego.
Weszłam do szpitala, w rejestracji dostałam numerek i prosto pod gabinet. Nie czeka się długo pod drzwiami bo przyjmuje kilku internistów w jednym czasie.
Pani dr wysłuchała mnie, przeczytała listę moich leków ( też była zdziwiona tym antybiotykiem, ale nie podważała opinii ordynatora nefrologii).
Zmierzyła mi temperaturę, ciśnienie, obejrzała gardło pod lampką i osłuchała płuca. Okazało się, że nic mi się nie dzieje, dostałam wit.C do ssania i jeśli będzie taka potrzeba to mam brać Panadol.

Dalej podtrzymuję zdanie, że służba zdrowia na tej małej wysepce jest godna naśladowania. A zwłaszcza system, który nie zmusza ludzi do wydawania fortuny na leki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pon Lip 09, 2012 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Postanowilam odswiezyc watek..

Minelo sporo czasu i nastapily pewne zmiany, tak jak wszedzie....
Opieka medyczna w Szokocji jest chyba najlepsza na "wyspach" a z pewnoscia wprowadzono kozystne zmiany Smile
Wczesniej za leki placilo sie okolo £4, niezaleznie od tego jakie i ile, teraz za jakiekolwiek leki przepisane przez lekarza nie placimy!
Oprocz lekow darmowe sa nawet np. skarpety uciskowe itp.
Poniewaz moja sytuacja ulegla zmianie, nie pracuje juz na pelen etetat czego efektem sa obnizone dochody mam prawo do darmowych srodkow opatrunkowych, darmowych dojazdow do lekarza itp. ( Z tego akurat nie kozystam, bo zwyczajnie moge te koszty pokryc sama, ale taka mozliwosc jest)
Jezeli chodzi o lekarzy , to tak jak wszedzie mozna trafic na "wymarzonego" lub tego ktory chcialby poprostu odbebnic co swoje, choc pacjenci traktowani sa ZAWSZE z szacunkiem i grzecznie.
Moja corka ma teraz 14 lat i jestem bardzo zadowolona np. ze szczepien ( oczywiscie darmowych) na raka szyjki macicy...
Wszystkie kraje dotknal kryzys ale cieszy mnie fakt, ze w Szkocji pacjenci tego nie odczuwaja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
e-ta
Kadet
Kadet


Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 46

PostWysłany: Wto Lip 10, 2012 4:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewela to naprawde super warunki az zazdrosze.
Ja mieszkam za polska zachodnia granica i coz moge powiedziec na temat opieki zdrowotnej --- bywa roznie Rolling Eyes zaleznie na kogo sie trafi.
Kilka lat leczylam sie w klinice leczenia nieplotnosci i kilka lat w plecy Evil or Very Mad a jak zaproponowali mi IVF( w 50% finansowane przez kase chorych a i tak musialabym kolo 3000 E wylozyc) i sie nie zdecydowalam i chcialam na koniec ksero kompletu badan i przebiegu leczenia to dopiero mnie z buta potraktowali c Evil or Very Mad

Objawy tocznia tj. motylek a takze swiatlowstret mialam juz kilka lat temu ale dermatolog stwierdzil ze mam poprostu bardzo wrazliwa skore i wychodzi mi rumien przy zdenerowaniu czy sloncu i wietrze.

Za 3 tygodnie mam wizyte w klinice reumatologii i immunologii i mam nadzieje ze trafie na kompetentnego specjaliste.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Sro Lip 11, 2012 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

e-ta..
Bede trzymac kciuki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Lip 11, 2012 4:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam nadzieję że ze uda ci się wszystko poukładać pomyslnie
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
e-ta
Kadet
Kadet


Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 46

PostWysłany: Wto Lip 17, 2012 5:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewela Monika dziekuje, dam znac po wizycie co i jak Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2012 12:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeehhhhhhhhhhhhhhhhhh..

moze nie do konca w odpowiednim miejscu..ale innego nie widze.. a o rentach w toczniu, to jakos mnie, ze wzgledu na odleglosc , nie dotyczy..

Zdradzilam ksiazke, sprzatanie i posiedzialam na tutejszym forum dla lupusikow..
rece i cyce opadaja!... Sprawa rent wyglada jeszcze -chyba- gorzej niz u Was.. Shocked
zabieraja, nic nie mowia- informuja tylko GP ( Shocked )... formularze i formularze, odwolania, odmowy - bez ogladnia itp.
...jak tak poczytalam to juz mi sie odechcialo...

jak przyjdzie dzien kiedy swiatelko w tunelu zgasnie (i loze nawet niepomoze Mr. Green )..to tylko dobrego "gana" sobie kupic !!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aria
Kadet
Kadet


Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 30

PostWysłany: Nie Cze 01, 2014 6:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak już mnie tu przekierowano to może tez się wypowiem.
Mieszkam w Uk od 2,5 roku i po przyjeździe tutaj po 3 miesiącach dostałam silnego nawrotu choroby. Pierwszy atak miałam w Polsce około 6 lat temu, ale wtedy mnie nie zdiagnozowano poprawnie.

Diagnoza:
1.W Polsce uznano, że mam Zespół Siogrena i coś jeszcze... na pewno coś z Zespołem Nakładania ale Tocznia nie mam na pewno. Pierwsze dolegliwości to przedłużające się przeziebienie i wyjałowienie organizmu antybiotykami. W sumie Zapalenie Rdzenia Kręgowego. Szpital potem w domu leczenie sterydami i przeciwmalarykami.

2.W UK - reaktywne ostre zapalenie statwów, podejżenie RZS po pół roku powtórzone badania i wyeleiminowanie RZS, Kłebuszkowe Zapalenie Nerek i dodatkowe badania wskazały na Tocznia.

Wizyty i badania:
1. W Polsce prawie od razu kładą do szpitala, gdzie wykonują większość badań. Ja byłam w bardzo cięzkim stanie, ale wiem, ze gdybym była w dużo mniejszym, też by mnie połozyli.
Na pierwszą wizytę (po za szpitalem) do reumatologa czekałam około 4 miesięcy.
Badania na przeciwciała robione tylko raz. Gdy poprosiłam o powtórzenie po roku powiedziano mi abym zrobiła na własny koszt.
Badania krwi robiłam sama co 2 miesiące, żadnych inncyh badań nie miałam. Nawet nie wiedziałam, ze mam cokolwiek kontrolowac poza krwią.

2. W UK, do szpitala kładą jak już naprawdę jest tragicznie. Mówi się, że dopóki możesz samemu pójść do toalety i przyżądzić sobie posiłek to cię nie położą. Chyba, że to kardiologia. Przez 5 miesięcy nie mogłam się prawie ruszyć z łóżka i leżałam w domu. Inna sprawa, że trochę nie wiedzieliśmy jak sobie tu poradzić z tym systemem i że być może ten szpital dałoby radę załatwić co by przyspieszyło lepsze samopoczucie. A tak Tramal pozwalał mi się chociaż przespać po 2-3 h.
Na 1 wizytę reumatologa czekałam 3 miesiące
Na 1 wizytę nefrologa ok 2-3 tyg
Z badaniami jest lepiej. wszytskie zapewnione. Systematyczna kontrola Usg , RTG, EKG, MRI, TK. Badania krwi ogólne, specjalistyczne. Przy Methotreksacie badania krwi co 2 tygodnie przez pół roku. Teraz mam rzadziej co 4 tygodnie. Przeciwciała co 4-5 miesięcy, wcześniej co 2-3 miesiące. Gęstość kości, Vit D3 itd.

Leki i ubezpieczenie
1. W Polsce byałam osobą pracującą więc miałam ubezpieczenie, na leki na receptę znizki. Brałam tam encorton i antymalaryk więc płaciłam może z 7 zł miesięcznie. Było tanio. Nie wiem jak jest jak się bierze coś poważniejszego, myślę, że ceny też sa poważniejsze. Ale ja wtedy akurat kosztów nie odczułam w ogóle.

2. UK - ubezpieczenie ma sie od początku zaraz po rejestracji w urzędzie i przychodni i uzyskaniu Numeru Indentyfikacji Ubezpieczenia.
Leki - drogo. Tutaj każdy lek kosztuje tyle samo ok. 8 funtów. Jak się przeliczyło ile tych recept w miesiącu wykupowałam to wychodziło czasem 50-70 funtów miesięcznie. Są różne znizki, ale nie łapałam się na żadną. Rozwiązaniem była karta apteczna z przedpłatą. Do wyboru była 3 lub 12 miesięczna. Na 3 miesiące - koszt 30 funtów, na 12 miesięcy - 105 funtów. Obecnie ubiegam się już o 3 kartę i to mnie ratuje. Kupując taka kartę wszystkie leki na recepcie są bezpłatne. Nie wazne co na tej recepcie jest. Bez zniżek to bankructwo.

Chorobowe i praca
1. W PL, wiadomo - zwolnienie, potem ZUS. Chyba 80% wypłaty się dostaje? Nie wiem, poprawcie jak by co. Potem wróciłam do pracy.

2. W UK, nie ważne ile zarabiasz, każdy dostaje taką samą stawkę tygodniowo przez pół roku ok, 98 funtów. Stawka akurat na jedznie. Ogólnie finansowo znacznie gorzej niż w PL. Po pół roku zasiłek chorobowy się skończył i odmówiono mi dalszego wypłacania. Musiałabym się ubiegac o albo rentę, albo dopłatę do niskich dochodów, albo uzyskanie statusy niepełnosprawnego. Do żadnej z tych grup się nie kwalifikowałam więc zostałam bez dochodu. Mąż pracuje i mnie utrzymuje jako pasożyta. Smile

Ogólne wrażenia
W PL było dobrze, chciaż ten brak badań i kontroli pewnie mi nie pomógł. Lekarz w UK sądzi, że mój nawrót choroby był spowodowany szczególnie przez brak lecznia po pierwszym ataku i braku kontroli. A choroba postępowała. Jest to możliwe, bo ja nie czułam się dobrze przez tamte lata a wyniki krwi tez były cały czas kiepskie. Tutaj mam wrażenie, że jestem lepiej prowadzona, częste wizyty, badania.
W Uk mam wrażenie że jest duzo gorszy system opieki finansowej, ale może nie wiem jak jest w PL do końca. Ale sam fakt, że nie jestem niepełnosprawna a nie mogę pracować w większości zawodów czyli, że nie jestem osobą w 100% zdolną do pracy, czyli do tej grupy też nie należę, zastanawaia mnie co ze sobą zrobić. A może czegoś nie wiem? Jesli ktoś ma podobne doświadczenia to bardzo proszę o inf na ten temat. Opinia mojego lekarza - skupić się na leczeniu i zdrowym zyciu, wyciszeniu się a kariera i "życie" (w sensie pełania życia) zostawić na potem. No może i racja- chociaż jak już człowiek ma ten lepszy dzień czy dwa to chciłaby cos więcej niż wsuwać sałatę. Smile[/u]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Nie Cze 01, 2014 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aria w Twoja wypowiedz wkradl sie pewien blad. UK ma zroznicowane prawa, miedzy innymi jesli chodzi o pomoc spoleczna lub np. odplatnosc za leki, czas oczekiwania na wizytę u specjalisty i mase, mase innych.
W sklad UK , Zjednoczonego Krolestwa, wchodzi Anglia, Walia, Szkocja i Irlandia Polnocna. Sa one, poczesci autonomiczne i obowiazujace w nich prawa sa odmienne.
Warto sprecyzowac, o ktorej czesci UK piszesz.
Ja np. mieszkam w Szkocji i leki mam za darmo-tak jak kazdy zamieszkujacy tu czlowiek.
Istnieja roznego rodzaju systemy pomocy w znalezieniu pracy zgodnej z mozliwosciami, kursy itp.
Moglabym napisac bardziej szczegolowo ale nie wiem gdzie dokladnie zamieszkujesz. (Jesli pisalas w innych watkach to ta informacja mi umknela).

Wiem, ze kiedys oplata ryczaltowa za leki, w Angli, wynosila 5 funtow bez znaczenia jaka ilosc leku masz przepisana. Jest to dosc istotne. (Za 350 tabletek rowniez placisz 5 , teraz, jak piszesz 8, funtów). Jak poczytalam ile dziewczyny wydaja na leki to wlos na glowie mi sie zjezyl. Zarobki tez sa inne wiec przeliczanie 1 do 1 jest niemiarodajne.

Istnieja portale spolecznosciowe tworzone przez polskich emigrantów. Tam mozesz uzyskac mase informacji w jezyku polskim.

Zauwazylam rowniez wiele stron urzedowych posiadających opcje zmiany jezyka na polski. W szkolach, urzedach, szpitalach sa rowniez dostępne ulotki w naszym ojczystym jezyku. Wydaje mi sie, ze pod tym wzgledem UK, jest bardzo przyjazne. Warto wspomniec o mozliwosci poproszenia o tlumacza, pracy ktorego koszt pokrywa panstwo....

Juz widze jak Polska otacza taka opieka obywateli innych panstw.

Podam Ci rowniez adres do forum poswieconemu toczniowi: www.lupusuk.org.uk (jestes juz na wyspach 2, 5 roku, wiec pewnie radzisz sobie z jezykiem niezgorzej). Polecam-beda potrafili odpowiedziec na Twoje pytania, pokierowac.

Pozdrawiam. Smile
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aria
Kadet
Kadet


Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 30

PostWysłany: Nie Cze 01, 2014 10:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki bardzo za sprostowania.
Mieszkam w Londynie czyli to jest Anglia, wcześniej mieszkałam w Ashford - to też Anglia. Oczekiwania na wizyty wyglądały podobnie.

Prawda to, że mieszkam tu już 2,5 roku, ale przyjechałam z językiem angielskim na poziomie zerowym (nawet nie umiałam się przedstwaić poprawnie) Embarassed , a potem półtora roku spędziłam w domu bez jakiegokolwiek kontaktu ze światem zewnętrznym poza lekarzami, więc mój angielski pozostawia wiele do życzenia, ale uczę się bardzo intesywnie obecnie i większość spraw załatwiam sama. Dlatego też mogłam wypisać pewne nieprawdy ogólne i za uwagi bardzo dziękuję.
Niestety co do pomocy rożnorakiej w moim wypadku to próbowałam już na różne sposoby. Mój mąż zarabia za duzo więc większość dopłat nam nie przysługuje aby uzyskać status disable muszę spełniać pewne warunki niepełnosprawności, których nie spełniam, choćby nie potrzebuję stałęj opieki, nie jestem niewidoma itd itp, złe samopoczucie i potencjalne stany zapalne po dłuższym spacerze są trudne do przwidzenia i jakoś urzędników nie przekonują. Do pracy potencjalnie też mogę iść i czasem chodzę, ale że nie daję rady pracować dłużej niż 4 h i codziennie to już insza inszość. Niestety mój angielski jest zbyt słaby na pracę w biurze. Nie mogę też ubiegac się o zaisłek na podstawie zapłaconych wcześniej przeze mnie podatków gdyż pracowałam tu tylko 3 miesiące gdy zachorowałam a teraźniejsze prace są tak mało płatne i tak mało robię godzin, że podatek w ogóle nie jest odprowadzany. Być może coś pominęłam, albo nie wiem, że coś mogę. Więc zajżę na te linki. Dziekuję bardzo.
Inna sprawa, że w sumie to nam starcza. Bardziej chodzi o to, że źle mi z tym, że nic nie wnoszę do związku. Byłam wychowana jako osoba dość niezależna, która sama zarabiała na siebie i cięzko mi się przestawić na gotowanie obiadków Smile.

Co do leków i cen. Być może masz rację, ze ta opłata jest za dany lek na recepcie. Teraz kupuję rzadziej leki a większą ilość i być może to by nie wychodziło już tak drogo. Jednak wcześniej miałam tak wiele różnych objawów i dolegliwości, że miałam nową receptę co 1-3 tygodnie i na każdej było 3-5 leków. Więc sumując wychodziło koszmarnie drogo. Ta opłata zrycztłtowana wzrosła z 5 do 7 coś tam. Dokładnie nie wiem, bo dawno nie kupowałam leków płatnych.
Mam nadzieję, ze sprostowałam swoje błędy. Jakby co to piszcie, to się poprawię Smile. Oczywiście pisałam o swoich doświadczeniach i oczywiście, każdy mógł trafić inaczej więc to są informacje z mojej subiektywnej strony.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group