Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Opieka medyczna u nas i w innych krajach
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Sro Paź 15, 2014 5:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

camelmb napisał:
W związku z tym, że w wątku wypowiadają się (a więc również chyba czytają) osoby mieszkające dłużej za granicą tutaj zadam swoje pytanie.
Czy na zachodzie (chodzi mi w szczególności o Anglię) istnieje coś takiego jak medycyna pracy, badania okresowe i jeśli tak, to na ile są one poważne i mogą spowodować niedopuszczenie kogoś (mnie) do pracy.
Szczerze mówiąc gdy w Polsce do takich przystępuję, to po przejrzeniu moich wyników, wypisów itd. najpierw słyszę:
Cytat:
pan powinien iść na rentę, a nie do pracy

a później:
Cytat:
ale jak pan chce, to ja nie będę panu rzucała kłód pod nogi


Moje wątpliwości dotyczą tego, czy jeślibym chciał wyemigrować mając już zaklepaną pracę, to czy mimo tego nie narobiłbym sobie kłopotów...



Padaja pytania o stan zdrowia. Notowane jest to co w danym temacie powiemy. Jezeli sklamiemy a cos nam sie przydarzy lub wyjdzie na jaw ukrywanie faktow pracownik moze nas zwolnic. Czy spotkaja nas inne konsekwencje? Mozliwe ale sadze, ze np. mozemy utracic prawa do okresu wypowiedzania itp.
Mozna rowniez odmowic odpowiedzi ale wtedy pracodawca niekoniecznie nas zatrudni, prawda? Confused
Choroby przebiegaja roznie i mozna o nich wspomniec nie precyzujac dokladnie jaki maja na nas wplyw lub okreslic go delikatniej..
Sama zmienialam prace i korzystalam z porad prawnych. Poradzono mi mowic prawde, nie zatajac chorob... Rozmawiajac mialam na mysli moj "dobry dzien"- wystarczylo.
Warto miec na uwadze, ze tutaj troche inaczej patrza na pracownikow.
Mnie sie udalo prace zmienic, pomimo choroby/chorob.
Nikt na "dzien dobry" nie bedzie staral sie sprawdzic czy nadajesz sie do pracy.
Aby otrzymac status osoby niepelnosprawnej trzeba o takowy wystapic, Osoby niepelnosprawne tez pracuja, na specjalnych warunkach.
Jezeli pracownik bedzie przebywal dlugo/czesto na zwolnieniach, nie bedzie mogl wykonywac swoich obowiazkow to pracodawca moze go wyslac do lekarza zajmujacego sie "medycyna pracy". Lekarz moze zlecic badania, wyslac do specjalistow..
Jezeli podalismy wczesniej, ze jestesmy chorzy to mozemy jeszcze otrzymac pomoc aby utrzymac stanowisko, ze strony pracodawcy, panstwa. Jesli sklamalismy to chyba na nic juz liczyc nie mozna.
Pisalam tutaj o umowach bezposrednich. Wiem, ze agencje nie interesuja sie kwestia zdrowia zbytnio..

Troche chaosu w tym ale robie trzy rzeczy naraz.. Embarassed

Ps. Mieszkam w Szkocji i istnieja, byc moze w tej kwestii, pewne roznice jesli chodzi o Anglie.. Jesli tak to niewielkie.

Pozdrawiam.
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strona 7 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group