Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Interakcje leków
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kkk13
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 08 Sie 2014
Posty: 111

PostWysłany: Pon Paź 13, 2014 7:11 pm    Temat postu: Interakcje leków Odpowiedz z cytatem

Pomyślałam, że może się przydać taki temat (jeżeli gdzieś jest to przepraszam).
Już kilka razy natknęłam się na sytuację, że nie wiedziałam czy mogę brać jakieś tabletki razem, albo czy silniejsze leki, które przepisali mi specjaliści (oddzielnie) nie wejdą w jakąś interakcję.

Dlatego polecam Wam stronkę Ministerstwa Zdrowia BIL - Interakcje leków - wpisuje się nazwę leku, wybiera firmę, dawkę i wyskakuje bardzo czytelne zestawienie.

http://bil.aptek.pl/servlet/interakcje/list?who=doctor

Zaznaczam, że nie chodzi mi o wyręczanie lekarzy Wink ale sama wielokrotnie miałam leki i zapomniałam lekarzowi powiedzieć o innych, albo zastanawiałam się czy mogę zwykły Ibuprom wziąć (o dziwo często wchodzi w interakcje). Ostatnio nie zaczęłam brać leku właśnie dlatego, że zapomniałam powiedzieć lekarzowi o innym (takim słabym) więc sprawdziłam a tu wyskoczyła mi "interakcja bardzo istotna". Więc czekam na wizytę Smile

Może komuś się przyda Very Happy
_________________
„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie" Mahatma Gandhi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
joe alex
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 419
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Pon Paź 13, 2014 7:40 pm    Temat postu: Re: Interakcje leków Odpowiedz z cytatem

Fajna strona. Już sprawdziłam swoje...
_________________
Jeśli kochasz, czas zawsze odnajdziesz nie mając ani jednej chwili.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Liluu
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 2463
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Pon Paź 13, 2014 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajny pomysł z ta stronką.
Dzięki Kkk Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
denim85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 487

PostWysłany: Pon Paź 13, 2014 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja powiem tak jak masz na rp 4 leki to co najmniej 2 wchodzą ze soba w interakcje Wink Jak w aptece mają właczone wykrywanie interakcji to prawie przy każdej rp im wyskakuje interakcja . Czasami sa to interakcje specjalnie utworzona np w celu wywołania wiekszego działania p/nadcisnieniowego. A czasami po prostu się inaczej nie da.
_________________
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej na miotle!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kkk13
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 08 Sie 2014
Posty: 111

PostWysłany: Pon Paź 13, 2014 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usunięte
_________________
„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie" Mahatma Gandhi


Ostatnio zmieniony przez kkk13 dnia Wto Paź 14, 2014 1:39 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Paź 14, 2014 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
wystarczyło zamienić substancje czynną z paracetamolu na ibuprofen

nie wiem, czy wiesz, ale...
osoby z SLE nie powinny używać ibuprofenu
a osoby z problemami nerkowymi nie mogą stosować wszystkich NLPZ
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
denim85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 487

PostWysłany: Wto Paź 14, 2014 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kkk13 napisał:


Ja od pół roku sprawdzam i nawet jak miałam 10 leków to mi nie wyskakiwały interakcje.


To prosze wymień kilka z tych leków. Bo wszystkie kombinacje jakie wpisuję w stronę przez ciebie podaną to zawsze jest interakcja. Np metformax, bisokard, indapen czy metex, encorton oczywiscie mam na mysli interakcje (bez wnikania czy to zwiąkszenie działania, czy zwiększenie toksycznosci)


Kinga w sumie to by wyjaśniało dlaczego ja od 2 lat mam objawy zatrucia po każdym NLPZ (jedna dział. nerka) a lekarze mówią że to niemożliwe hihi

A mnie sie przypomniało że jak ktoś nieże 75 np acard albo polocard to nie powinien brać ibuprofenu , ostatnie badania wskazują że najlepiej diclofenac,
_________________
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej na miotle!


Ostatnio zmieniony przez denim85 dnia Wto Paź 14, 2014 10:27 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Paź 14, 2014 10:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kkk13 no dokładnie jak pisze demin85 - jakie te leki brałaś (10), że nie wyskakiwała żadna interakcja?
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ri
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 251

PostWysłany: Wto Paź 14, 2014 10:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

denim85 napisał:
A mnie sie przypomniało że jak ktoś nieże 75 np acard albo polocard to nie powinien brać ibuprofenu , ostatnie badania wskazują że najlepiej diclofenac,


Dokładnie, zauważyłam w ulotce, że nie można łączyć substancji z tych leków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kkk13
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 08 Sie 2014
Posty: 111

PostWysłany: Wto Paź 14, 2014 10:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisałam, wyjaśniłam - tyle w tym temacie, jak ktoś ma problem to zawsze będzie miał. O moim leczeniu decydują lekarze. Ja tylko poleciłam stronkę. Nie chcecie to nie zaglądajcie. Ale ta dyskusja jest całkowicie jałowa[/i]
_________________
„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie" Mahatma Gandhi


Ostatnio zmieniony przez kkk13 dnia Wto Paź 14, 2014 1:37 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
denim85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 487

PostWysłany: Wto Paź 14, 2014 12:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wpisałam twoje leki i paracetamol i ibuprofen nie wchodzi z nimi w żadną interakcje za to atarax i diphergan mają istotną interakcje.

To jest opis do ostatniego cytatu bo z niego wynikało przynajmniej dla mnie że paracetamol jest metabolizowany w wątrobie a ibuprofen nie.
-Ibuprofen jest metabolizowany w wątrobie do 2 metabolitów. I wydalany w postaci nie zmienione lub w postaci nieczynnych metabolitów z moczem.
-Paracetamol metabolizowany w wątrobie głownie w 2 szlakach metabolicznych oraz przez cytochrom P450 (ok 4% leku) i tą drogą powstaje hepatotoksyczny metabolit który przy braniu dawek terapeutycznych szybko przestaje być toksyczny ale przy znacznym przedawkowaniu moze to być szkodliwe.jest wydalnny przez nerki.
_________________
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej na miotle!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
sewa
Kadet
Kadet


Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 33
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Paź 15, 2014 5:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kinga napisał:
Cytat:
wystarczyło zamienić substancje czynną z paracetamolu na ibuprofen

nie wiem, czy wiesz, ale...
osoby z SLE nie powinny używać ibuprofenu
a osoby z problemami nerkowymi nie mogą stosować wszystkich NLPZ

Hm, to dziwne, choruję na tocznia od 11 lat i zawsze jako lek przeciwbólowy zalecano mi właśnie Ibuprom...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Paź 15, 2014 6:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wez sobie przeczytaj to
http://bazalekow.mp.pl/leki/item.html?id=21512
szczegolnie częśc Kiedy zachować szczególną ostrożność- co dla mnie równa się z przeciwwskazaniem
Mnie lekarze od początku zabraniali brania tego leku.
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sewa
Kadet
Kadet


Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 33
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Paź 15, 2014 6:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika B napisał:
Wez sobie przeczytaj to
http://bazalekow.mp.pl/leki/item.html?id=21512
szczegolnie częśc Kiedy zachować szczególną ostrożność- co dla mnie równa się z przeciwwskazaniem
Mnie lekarze od początku zabraniali brania tego leku.

Dzięki, spytam o to reumatologa przy okazji następnej wizyty. Już głupieję trochę od tego wszystkiego... Wink Na razie więc Ibuprom pójdzie w odstawkę.
A Voltaren w tabletkach (diklofenak) ktoś z was brał jako lek przeciwbólowy ? Bo to też mi zalecano i ciekawa jestem w takim razie, czy też jest bezpieczny przy toczniu...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Paź 15, 2014 6:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem , to sporo osob ten lek brało. Lub okresowo bierze.
Moja reumatolog poleca Opokan , ale ten na receptę , on ma podwójną dawkę.
Szczerze mówiąc każdy z NLPZ nie jest na dłuższą metę dobry.
Czymś jednak trzeba ból łagodzić .
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group