Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Analiza pierwiastków śladowych z włosów?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agnesis
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 227
Skąd: wyspa Man

PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 3:34 pm    Temat postu: Analiza pierwiastków śladowych z włosów? Odpowiedz z cytatem

Co o tym myślicie?
Znalazłam w internecie, a wcześniej o tym słyszałam: coś takiego jak analiza pierwiastów śladowych zrobiona nie z krwi jak np. mamy robione elektrolity, ale właśnie z włosów...
link: http://www.biomol.pl/pl/analiza.php
http://www.biomol.pl/pl/laboratorium.php?id_l=2

Zastanawiam się nad tym, bo wiemy że w każdej chorobie właśniwa dieta może przynieść poprawę.

Zainteresowało mnie to bo, oprócz wyniku, jakich pierwiastów jest tyle, co trzeba, a jakich jest niedobór w organizmie, przysłaliby opis przemiany materii i w związku z tym sugerowaną dietę...

Co o tym myślicie?
Bo tanie to nie jest: 170 zł - analiza. O ich suplementy mi nie chodzi, bo raczej pomyślałam o uzupełnieniu dietą, tabletek już nie chcę! Może jak zmienię dietę, to będzie remisja?!? Jako wspomaganie klasycznego leczenia...?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 4:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moje zdanie poznasz czytając stary wątek, w którym co prawda momentami mnie ponosiło Rolling Eyes , ale generalnie zdanie mam ciągle takie samo.
ZDECYDOWANIE NIE! ściema, wielki kit, brednie Exclamation
oj, znów mnie ponisoło Embarassed Wink

moje posty są gdzieś w połowie tej strony, przewiń więc w dół
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Agnesis
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 227
Skąd: wyspa Man

PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 4:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczytałam.
No cóż Sad Tyle pozostało z euforii sprzed kilku godzin Sad
Ale dobrze wiedzieć, bo chyba staję się coraz bardziej naiwna Sad
Całe szczęście, że mam kogo zapytać. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 4:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej, to tylko moje zdanie, oparte jedynie na wieściach z netu, nie jest to wiedza sprawdzona praktycznie, więc jak masz za dużo kasy, to czemu nie Neutral
ja po prostu nie wieżę w medycynę alternatywną 8)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobnie jak Nenya /witaj!!! jak miło! Smile / podchode sceptycznie do takich rewelacji medycyny alternatywnej. aczkolwiek moja znajoma robila sobie badanie włosa. Ma kłopoty,juz długi czas z zajsciem w ciąze. Była u różnych specjalistów,setki badań,leków. Od hormonów,no cóż,była delikatnie mówiąc jak pączuszek. W końcu,juz zupełnie zdesperowana trafiła do pani doktor lecząca mi.in.metodami niekonwencjalnymi. Po wykonaniu badania włosa,miała ustalona dietę. Po jakimś czasie schudła,a raczej wrócila,prawie,do poprzedniej wagi. Mało tego-zaszła w ciążę.Mozecie sobie wyobrazic jej radość,krótka,niestety,bo miała poronienie. Teraz nadal stosuje sie do zaleceń lekarki. Z jakim skutkiem-zobaczymy. Myślę,ze wiele zdziałało tutaj jej pozytywne nastawienie i wiara w to,że będą efekty takiej kuracji.
Chociaż-kto wie?
Pozdrawiam.
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 7:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agnesis ...juz to tutaj przerabialiśmy i jak napisały moje poprzedniczki NIE....... a czemu przy okazji pogadamy ....ale dziewczyny maja racje całkowitą i dokładnie o to wyczyszczone kieszenie , portmonetka .a badnie moge zobic ci sama.... Wink taiki sam efekt .a może lepszy .
zresztą , patrząc na twoje włosy to masz je tak gęste ze według nich powinnas byc najzdrowsza na świecie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Olga
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 155

PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 11:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://analizawlosa.com.pl/analiza.html#co%20odzwierc#co%20odzwierc

http://www.arytmia.medserwis.pl/?p=4097,245,10
http://www.pfm.pl/u235/navi/200108
http://drmichalak.pl/data/analizawlosa.htm

"Analiza pierwiastkowa włosa jest niezmiernie cenną metodą badania stanu organizmu. Najważniejsze parametry, które można tą metodą ocenić to:

- Typ przemiany materii. Można wyróżnić 2 główne typy: szybki i wolny. Pomiędzy nimi są typy pośrednie. W zależności od typu przemiany materii dobiera się odpowiednią proporcję białek tłuszczów i węglowodanów w diecie oraz zwraca uwagę, jakie produkty spożywcze powinny być bardziej zaznaczone, a jakie mniej.

- Typ metaboliczny tarczycy. Mówi nam o zapotrzebowaniu na kalorie oraz białko, o typie reakcji na stres, o większym zapotrzebowaniu na niektóre mikroelementy.

- Typ metaboliczny nadnerczy. Mówi nam o typie reakcji na stres, zapotrzebowaniu na sól, większym zapotrzebowaniu na niektóre mikroelementy.

- Typ metaboliczny hormonów płciowych. Istotny jest szczególnie u kobiet z zaburzeniami miesiączkowania, niemożnością zajścia w ciążę, biorących leki antykoncepcyjne oraz inne leki hormonalne.

- Obecność przewlekłego stanu zapalnego. Istnieją przewlekłe choroby o podłożu infekcyjnym, które oprócz złego samopoczucia nie dają innych specyficznych objawów (np. borelioza, choroby pasożytnicze). Stan zapalny, który im towarzyszy jest niewykrywalny w badaniach podstawowych krwi.

- Zatrucie metalami ciężkimi. Obecność zwiększonych ilości ołowiu, kadmu czy rtęci może świadczyć o toksycznym pochodzeniu niektórych objawów chorobowych.

- Niedobory mikroelementów. Mogą wynikać one z braku ich w diecie, z nieprawidłowego ich wchłaniania, nadmiernego wydalania bądź wypierania z organizmu przez inne konkurujące pierwiastki. Możliwe jest celowane uzupełnianie mikroelementów oraz przywracanie właściwej proporcji między nimi


Pierwiastki, które występują w organizmie można podzielić na kilka grup:

1. Podstawowe:

węgiel (C), wodór (H), tlen (O), azot (N), siarka (S)

Są one budulcem cukrów cukrów, tłuszczy i białek

2. Makrominerały:

sód (Na), potas (K), wapń (Ca), magnez (Mg), fosfor (P), chlor(Cl)

Podstawowe sole rozpuszczone we krwi i w komórkach. Tworzywo dla kości. Ponadto fosfor jest podstawowym przenośnikiem energii. Wapń i magnez są niezbędnymi składnikami wielu enzymów. Wapń jest ważnym przekaźnikiem informacji w komórkach.

3. Mikroelementy (według ilości w organizmie, na 70kg) :

cynk (Zn), żelazo (Fe) ok. 1-4g

miedź(Cu) ok. 100-400mg

jod(J), selen(Se) ,molibden (Mo), mangan (Mn) ok. 10-40mg

bor(B), bar(Ba), chrom (Cr), lit (Li),

nikiel (Ni), stront (Sr), wanad (V) ok. 1-4mg

Odgrywają ważną rolę jako składniki wielu enzymów. Ich niedobór, bądź zaburzenie wzajemnej proporcji powodują różne dolegliwości.



4. Pierwiastki toksyczne:

rtęć (Hg), ołów (Pb), kadm (Cd), Glin (Al), Arsen (As)

Nawet w niedużych ilościach mogą dawać objawy zatrucia organizmu."

W latach 90 słyszałam i czytałam o analizach włosów- w Polsce były wówczas wykonywane jedynie w Warszawie jeśli się nie mylę w Klinice Dermatologicznej przy Koszykowej. Oczywiście badanie było już wtedy ... drogie.
Moim zdaniem nie jest to medycyna niekonwencjonalna- włos jest również tkanką ludzką, która ma określony skład i jego analiza pewnie służy do określenia stanu niedoboru bądź nadmiaru pierwiastków.
Zastanawiałam się kilka lat temu nad wykonaniem tego badania po stwierdzeniu iż odpady pogalwaniczne zostały zakopane w ziemi rolnika, na której powstało pastwisko a my kupowaliśmy mleko właśnie od krów wypasanych na tym pastwisku.. Z doniesień prasowych i wyników ekspertyz nieciekawie wynikało, iż to co zakopane przenikało do gleby i wód gruntowych, a dalej do łańcucha pokarmowego...
Do badania nie doszło, bo córka chorowała i kaska szła na leki a nawet był jej notoryczny brak Wink
Sądzę że jeśli badanie ma służyć w określonym celu i znajduje uzasadnienie logiczne- chociażby przyspieszenie diagnostyki- to czemu nie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Maj 26, 2006 6:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja znów po swojemu Laughing
analiza włosa w celu wykrycia zatrucia metalami cięzkimi - TAK,
analiza włosa w celu ustalenia niedoboru pierwiatków, "metabolizmu", ustalenia sposobu żywienia a więc sprzedania odpowiednich suplementów skołowanwemu klientowi - NIE Exclamation

analiza włosa to nie jest metoda diagnostyczna medycyny konwencjonalnej, stosowana do rozpoznania jakiejkolwiek choroby bądź braków w organizmie.
czy ktoś z nas miał takie badania w szpitalu? analizę włosa pod kątem rozpoznania "typu przemiany materii" prowadzą wyłącznie laboratoria komercyjne, medycyna konwencjonalna, owszem oznacza np. elektrolity i różne pierwiatki - Fe, Na, K, Ca, ale w surowicy!

dlaczego nie we włosie? zacytuje sama siebie, gdyby komuś nie chiało się kliknąć na poprzedni mój odnośnik:

Cytat:
analiza włosa - ma ona wąskie specjalistyczne zastosowanie do ustalania obecności poszczególnych metali ciężkich w organizmie, ale nie do tzw. analizy multiskładnikowej z której da się wyinterpretować braki witaminowe i mineralne w organizmie!
Pomijając to że włosy poddawane są równym wpływom środowiskowym "zewnętrznym": szampony, farby, kosmetyki, obecność minerałów zależy też od koloru, płci, wieku osoby, szerokości geograficznej, klimatu w jakiej ona żyje a nawet od pory roku. nie ma norm określających zawartości poszczególnych mineraów we włosie ludzkim, nie ma technicznych możliwości rozróżnienia czy składnik pochodzi z akumulacji w organizmie, czy z zewnątrz. w dodatku dla większości minerałów brak jest korelacji między rzeczywistym poziomem w organizmie (krew mocz, tkanki) a stężeniami we włosie (np. w przypadku cynku mimo niedoborów w organizmie, włosy mogą wykazywac nadmiar tego składnika).
To wszystko wyczytałam na stronie dr Barretta, który jeszcze w latach 80-tych w stanach wysłał próbki włosów zdrowej nastolatki do kilkunastu komercyjnych lab. do analizy włosów i otrzymał zupełnie rózne wyniki, co więcej wyniki uzyskane z jednego laboratorium badającego jedną i tą samą próbkę ale opisaną inaczej, były odmienne.
dostał też diametralnie inne zalecenia żywieniowe, za to wszyscy chcieli sprzedąć mu niezbędne i ratujące życie suplementy...


Dr Barret opisuje bardziej obszernie to zagadnienie i praktyki stosowane przez firmy wykonujące takie pseudodiagnostyki oraz posunięcia rządu w celu ograniczenia takiej działalności. To byly lata 80 i 90 w USA, jak zwykle co padło tam u nas z opóźnieniem ale święci triumfy Rolling Eyes
Polecam lekturę:
Commercial Hair Analysis: A Cardinal Sign of Quackery

czyli podsumowując mój punkt widzenia - analiza włosa czemu nie, ale pod warunkiem że nie spodziewamy się po niej diagnozy i rozpoznania na co chorujemy i nie interesuje nas zakup zestawu suplementów który zostanie nam zaoferowany wraz z wynikami badania Very Happy
ale jeśli np. podejrzewamy że mąż podtruwa nas arszenikiem lub sąsiad wylewa zawartość akumulatorów do naszej studni to każda placówka medyczna na pewno bardzo wiarygodnie określi poziom arsenu, ołowiu czy rtęci nie tylko we włosie, ale we krwi i tkankach.
tak więc analiza włosa, czemu nie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Olga
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 155

PostWysłany: Pią Maj 26, 2006 12:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

komuś czyli mi Wink co nie oznacza, ze nie czytałam Very Happy
część odpadów pogalwanicznych zakopana była w okolicach Ząbkowic a część w okolicach mojego miejsca zamieszkania. Z tym, ze u nas prawomocny wyrok sądu nakazał usuniecie odpadów- wkopanych na pastwisku przy ujeciu wody pitnej, inną sprawą jest- czy zostały usuniete zgodnie z zaleceniami (lekka doza niepewnosci)
http://www.bip.wroclaw.pios.gov.pl/sprawozdania/sprawozdanie2004.pdf
http://www.euroglas.ng.pl/archiwum.php?rok=2003&numer=310&count=1
Stąd też wynikało moje zainteresowanie w tamtym czasie badaniem włosów. Szpitale, lekarze, w końcu 8 latka śpiaca po 20 godzin na dobę.. nie był to czas przyjemny a badania.. cóż standardowe. W koncu trafiłyśmy do lekarza którego zaciekawiły wyniki badań.
Nenya zgadzam się- w kwestii suplementy. Jeśli zlecono by suplementy po badaniu włosa- to następne badanie kontrolne wchłaniania i poziomu pierwiastków musiałoby, a przynajmniej powinno być takie samo, czyli znowu badanie włosa i znowu dobór składników diety... oblęd i napędzanie koniunktury sprzedaży, zastanawiajace jest.. sprzedaży czego? suplementu czy badania? Jest to całkiem logiczny system wyciagania kasy Wink Very Happy czyż nie Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Maj 26, 2006 12:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no widać, że w ogóle się zgadzamy Very Happy
profil akumulacji czy też długotrwałej ekspozycji organizmu na metale ciężkie i toksyczne oczywiście zaznaczy się wyraźnie w strukturze włosa, można wychwycić czas i natężenie ekspozycji (epizody wzmożonej kumulacji np. arsenu), i oczywiście takie badania prowadzą zarówno ośrodki medyczne jak i pewnie kryminalistyczne (za dużo Disovery Chanel Embarassed ), ale Agnesis w pierwszym poście wyraźnie pyta o stronę pseudomedyczną czyli właśnie zalecenia dietetyczne i suplementacyjne oparte na oznaczaniu mikro i makro elementów we włosach Shocked
to jest dla mnie kompletne nieporozumienie i naciąganie ludzi.

czyli chyba obie mamy podobne zdanie na tn temat 8)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Olga
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 155

PostWysłany: Pią Maj 26, 2006 12:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie Embarassed Very Happy wtrącenie moje lekko odbiegło od tematu Wink kiedy szukamy pomocy- metale cięzkie w moim przypadku- łapiemy się wszystkich możliwości. Wink Very Happy
Dieta... lekarze zalecają badania ... a kontrolnymi badaniami są zwykle badania na tym samym poziomie- czyli morfologia i kontrolna morfologia, badanie włosa= kontrolnemu badaniu włosa... Mam wątpliwosci nie tyle co do łykania suplementów, bo te również mozna kupić pod badania biochemiczne krwi, co do kontroli działania suplementów po wstępnych badaniach włosa... kontrola pewnie będzie dotyczyła włosów. ..
Każdy z nas ma swoje ulubione bądź sprawdzone uzupełniacze, u nas po długich próbach najskuteczniejszym preparatem z magnezem okazał się Asmag B, podawany w sporym odstępie czasowym (10- godzinnym) po wapnie, testami kontrolnymi był poziom magnezu i wapnia- badanie biochemiczne krwi (1x miesiac).
Dla mnie bardziej logiczne, pewniejsze i ze względów ekonomicznych uzasadnione jest badanie standardowe. Gdybym miała płacić za suplementy i określenie poziomu pierwiatków badaniami włosa nie starczyłoby pewnie na normalne jedzonko Wink a je bardzo lubię Very Happy Very Happy Wink i moje finanse również .. czasem:wink: Wink Very Happy

Nie wypada się nie zgodzić Wink Very Happy myślimy podobnie, nie można Ci Nenya odmówić logiki Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnesis
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 227
Skąd: wyspa Man

PostWysłany: Pią Maj 26, 2006 1:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No poczytałam, co o tym myślicie i Embarassed Embarassed Embarassed - już mam pierwsze miejsce jako najbardziej naiwny forumowicz... Wink

Ale chyba faktycznie robię się coraz bardziej naiwna...

Zażywam witaminy i zestawy z mikroelementami z apteki, ale mam wrażenie jakby wcale nie działały ( włosy wypadają garściami, popękana skóra, itp ), albo znowu dzieje się tak, jak w dzieciństwie, czyli przyswajanie w jelicie cienkim zerowe!!! Sad

Coś będę musiała wymyślić, co do zmiany diety, może dietetyk, nie wiem sama. Ręcę mi opadają... Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Olga
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 155

PostWysłany: Pią Maj 26, 2006 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agnesis jedyna rada, jesteś indywidualna i niepowtarzalna, musisz wsłuchać się w swój organizm, zwłaszcza w jego odpowiedzi. Przyswajalność chemicznie wyprodukowanych specyfików może nie dawać efektów z różnych powodów, czasem najprostsze rozwiazania nie są brane przez nas samych pod uwagę np. kojarzymy że cukier wzrośnie po snikersie... w sumie logiczne, ale... to cukry złożone są jego głównym składnikiem... a takie rodzynki, miodzik- cukry proste i nie obciążają tak organizmu podczas przeróbki i przyswajania, a i efekty szybsze Wink Very Happy
Jak nie wiem czym zadziałać sięgam po książeczkę "rośliny lecznicze i bogate w witaminy", czasem się uda, innym razem muszę coś z apteki łyknąć Wink Ostatnio całkiem skuteczna okazała się skrzypowita na problemy ze skórą i włosami, że o zmianie szamponów i środków kosmetycznych nie wspomnę Wink bo chyba od tego powinnam zacząć Wink
Człowiek po to jest by uczyć się siebie z błędmi pominiecia najprostszych rozwiązań Wink Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Maj 26, 2006 1:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spoko Agnesis, wszyscy staramy się znaleśc sposób żeby sobie poprawić stan zdrowia, nie ma w tym nic dziwnego ani niewłaściwego, trzeba szukać i próbować, a forum własnie po to jest żeby podpytać o opinie innych.
jelitowcy mają dodatkowo przechlapane, bo niedobory mikroelementów czy witamin, czy w ogóle sobstancji odżywczych nie wynikają z diety ubogiej w dane składniki, tylko z upośledzonego wchłaniania przez niesprawny przewód pokarmowy. czy w ogóle i jaką suplementację wtedy stosować, nie mam pojęcia, a gdybym miała to nie wiem czy starczyłoby mi odwagi na zalacanie jakiegoś preparatu komuś o innemu..
przewrażliwiona jestem w temacie zbytniej samopocy pacjentów, leczących się nawzajem, a poza gabinetem swojego lekarza Very Happy

tym bardziej że nawet z witaminami trzeba ostrożnie, bo przecież wszystko można przedawkować, trzeba po prostu się znać.
na włosy - ok. skrzyp, krzemionka, wiadomo ale ile, jak długo? nie wiem.
a może ci wypadają nie z niedoborów CzegośTam, tylko to klasyczne łysienie toczniowca? tylko że diagnozy nie masz, więc cholera wie...

jedyny bezpieczny dodatek żywieniowy jaki znam, a przy okazji korzystny dla autoagresywnych to kwasy tłuszczowe omega3 Confused ale znów ile i kiedy? hmm...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Agnesis
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 227
Skąd: wyspa Man

PostWysłany: Pią Maj 26, 2006 1:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki.
Właśnie kończę opakowanie skrzypowity, narazie brak efektów, chyba, że zadziała z opóźnieniem. Albo mam taki deficyt witaminek, że jeszcze nie uzupełniłam tym opakowaniem i potrzeba mi dużo więcej, że był jakiś ślad.
Co do przyswajalności takich specyfików to też wiadomo, że jest mniejsza niż naturalne witaminki w jedzonku, ale ja przez tę moją chorobę jelit niestety większości warzyw nie mogę jadać, a co za tym idzie, w ten sposób witaminek nie uzupełnię... Crying or Very sad

Muszę wyluzować i zaczekać, co będzie dalej - może nie wyłysieje jednak Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group