Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak założyc forum

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Sprawy Techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
denim85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 487

PostWysłany: Czw Cze 12, 2014 4:35 pm    Temat postu: Jak założyc forum Odpowiedz z cytatem

Witam mam pytanie jak mozna założyć takie forum albo podobne, bo ja jestem na forym takayasu ale jest ono bardzo słabe mozna pisac ale jest to wszystko w jednym ciągu bez podziąlu ba tematy niema mozliwosci wysłania wiadomości prywatnej troche to nam zaczyna przeszkadzać i moja prośba może wiecie jak się zabrac za stworzenie forum
_________________
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej na miotle!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Czw Cze 12, 2014 5:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystko zależy z jakiego serwera chcesz korzystać

są takie miejsca w necie gdzie możesz założyć forum, za darmo, gdzie nie płacisz za domenę i serwer a właściciel serwera umieszcza tam reklamy dzięki którym opłaca się jemu udostępnić miejsce bezpłatnie. Minusem takiego forum jest zazwyczaj słaby skrypt, z wieloma ograniczeniami ale na początek może wystarczyć, zawsze można potem próbować się przenieść na inny serwer (płatny)

kolejna opcja to zakupić domenę (często są w promocji) i postawić ją na jakimś serwerze, niestety często płatnym, chyba że ktoś po znajomości udostępni ci miejsce na serwerze. Zazwyczaj za serwer płaci się raz lub dwa razy do roku, za domenę też przeważnie raz na rok, koszty zależą od tego co chcesz mieć w pakiecie. Zaletą jest to, że sama wybierasz sobie skrypt do forum, np taki jak tu (darmowy), inne darmowe z wieloma możliwościowymi technicznymi, lub bardziej wypasione płatne (ale na zwykłe forum szkoda bulić sporo kasy za skrypt średnio co pół roku)

jak już masz miejsce na serwerze, wgrywasz skrypt w bazie... i tutaj przydałaby ci się osoba która ogarnia to technicznie, można samemu się nauczyć. Jak korzystasz z darmowych prostych for, tam zapewniają pomoc techniczną Smile

Abi to miejsce jest darmowe dzięki uprzejmości administratora- normalnie za to się płaci, to że korzystamy za darmo , to juz inna sprawa / m
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Cze 12, 2014 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

denim poczytaj sobie tutaj http://www.przemo.org/phpBB2/

Monika zgadza się, to że nic nie płacimy nie oznacza, że jest darmowe. Forum mamy dzięki wielkiej uprzejmości Piotra Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Czw Cze 12, 2014 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika mi chodzi o coś zupełnie innego, o bezpłatne miejsce na serwerze, są takie specjalne dla małych for głownie startujących, to jest opcja nr jeden w moim poście powyżej

To forum ma prywatny serwer i płatną domenę. zupełnie coś innego, miejsce udostępnił Piotr, to jest opcja nr dwa z wymienionych przeze mnie.


edit:

Denim może to ci się przyda http://peb.pl/hosting/21522-lista-darmowych-serwerow-www.html
albo zwyczajnie wpisz 'bezpłatne miejsce na serwerze' , także wyskoczą różne miejsca

a jeżeli chcesz tak jak tutaj (na toczen.pl), to musisz albo poszukać osoby która bezpłatnie udostępni ci miejsce na serwerze albo płacić za niego sama ew licząc na zrzutkę zorganizowaną przez użytkowników. Skrypt który podała ci Kinga jest taki jak tutaj, choć ja zdecydowanie polecam http://www.smf.pl/ także darmowy skrypti ma wiele możliwości, sama się nad nim zastanawiałam

przykładowo forum na którym 'władam' (inne forum), serwer kosztuje ok 100zł na rok, i ok 120zł domena na rok, za każdym razem robimy zrzutę - resztę dopłaca właściciel, a w tym roku domenę opłacił jeden z userów - weteranów. To jeden z przykładów.
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
darekuu9
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 2024

PostWysłany: Czw Cze 12, 2014 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

denim85
Koszt nie jest taki straszny, ja płaciłem 12 zł na miesiąc, miałem skrypt phpbb3, jego instalacja była w rodzaju "kliknięcia w instaluj".
Tylko instalacja to nie wszystko, trzeba było jeszcze forum stworzyć, tj. działy itp.
_________________
Ostatnio każdego dnia rano staram się wstawać z nową nadzieją.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Cze 12, 2014 10:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

abisynka napisał:
Skrypt który podała ci Kinga jest taki jak tutaj, choć ja zdecydowanie polecam http://www.smf.pl/ także darmowy skrypti ma wiele możliwości, sama się nad nim zastanawiałam

No niestety, ale nie jest taki sam.
Jest dużo nowocześniejszy. A to jest gigantyczna różnica. Rolling Eyes
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Czw Cze 12, 2014 10:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tak zapomniałam że tutaj jest wersja z 2003, i z wieloma problemami tech pewnie w bazie , stąd pewnie problemy techniczne. Chodziło mi o phpBB jako rodzaj 'firmy', zresztą nawet najnowcześniejsza wersja phpBB jest o wiele uboższa od standardowego SMF, temu zdecydowanie polecam SMF - także darmowy skrypt. Choć każdy wybiera co woli.

Wojtek tworzenie działów, subforów itd to jest pestka, nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy, zatem Denim da sobie radę Smile
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
denim85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 487

PostWysłany: Pią Cze 13, 2014 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytam czytam musze nad tym usiąść jutro na spokojnie bo nie chce sie wkopać w jakieś zobowiązania finansowe zwłaszcza w nie wiadomo jakie kwoty zapomne zapłacić a potem mnie komornik zacznie ścigać
_________________
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej na miotle!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Pią Cze 13, 2014 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Denim bez obawy, komornik nie ścignie

jak zapomnisz zapłacić za domenę, masz ok 30 dni na uregulowanie tego, przypomną się wtedy.
Z serwerem tak samo, gdy zapomnisz zapłacić, właściciel serwera przypomni ci się.

Ja mam w panelach info do kiedy jest opłacone, przychodzą tam wiadomości o ew promocjach, kiedy trzeba ile zapłacić, ew dopłacić za transfer (gdyby miało się wybrane mniejsze pakiety). Także spokojnie.

Nasz boss co roku zapominał opłacić w terminie, i w najgorszym przypadku chwilowo wyłączano domenę, do czasu uregulowania opłaty. Jak nie opłacisz serwera to podobnie, wyłączą na chwilę.

Musisz sie liczyć z kosztami rzędu ok 100-120zł za domenę na rok, plus drugie tyle za serwer na rok - chyba że ktoś udostępni ci za darmo miejsce to jeden koszt odchodzi.
Załóżmy że roczny koszt za całość wynosi ok 250zł, i jeżeli nie chcesz sama ponosić tych kosztów, to np 1-2 mce wcześniej organizujesz na forum dobrowolną zrzutkę, przykładowo 5-10zł od osoby raz do roku - zrzuca sie ten kogo na to stać. myślę że większość ludzi jest wstanie zapłacić te 5-10zł raz w roku. U mnie w zazwyczaj w 6-9 osób się zrzuca, czasem więcej i wtedy wystarcza na całość z góry a nie tylko na pół roku.

Musisz wiedzieć tylko czy jesteś wstanie poświęcić trochę czasu na to, bo forum to odpowiedzialność, pilnowanie by wszystko działało bez problemów, głównie technicznych. Dobiera sie ludzi do pomocy (adminów i modów, ew redaktorów czy ekspertów) a reszta jakoś się toczy, ważne by panowała przyjazna atmosfera wszystko było przejrzyste, ludzie bez problemu znajdywali to czego szukają Smile
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Sprawy Techniczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group