Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Niepokój po diagnozie.
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
monika27
Junior
Junior


Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 25
Skąd: łódź

PostWysłany: Sob Lip 08, 2006 10:19 am    Temat postu: Niepokój po diagnozie. Odpowiedz z cytatem

Mam na imię monika i właśnie wczoraj wykryto u mnie tocznia - właściwie z kryteriów podstawowych mam tylko 2 tj. przeciwciała i leukopenię ale jest jak jest. koleżanka z pracy powiedziała, że nie mogę miec dzieci, zresztą z tą chorobą nie żyje się długo....czy to prawda ? pomóżcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Sob Lip 08, 2006 10:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam w naszym gronie
tatkie przekonania iz nie zyje sie z ta choroba dlugo sa bardzo stare. mozyc pieknej strosci mimo choroby. teraz jest corasz to wiecej sposobow ze by tocznia ze tak powiem uspic.
pisz jesli bedziesz chciala cos wiedziec ale nie zapominaj o netykiecie i o wyszukiwarce Smile
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lip 08, 2006 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj monika,
po pierwsze opieprz zdrowo "koleżankę" bo bredni ci naopowiadała strasznych, a najlepiej unikaj takich "dobrze poinformowaych" jednostek, bo szkoda nerwów i zdrowia na słuchanie bzdur Hary

Po pierwsze - możesz rodzić niemal bez przeszkód, potrzebna jest kontrola lekarska przez całą ciążę, ale szanse na zdrowe dziecko masz naprawdę duże. wiele naszych forumowiczek urodziło i wiodą teraz szczęśliwe żywoty Matek-Polek Wink więc spokojnie, bo zapewniam cię że toczeń nie jest przeszkodą nie do przebycia dla macierzyństwa.

Po drugie - będziesz żyć długo, chyba że wpadniesz pod tramwaj, bo toczeń cię na miejscu nie zabije Wink "koleżanka" swoje info ma baardzo przestarzałe, a więc zupełnie nieprawdziwe. Toczeń to choroba przewlekła, tylko w ekstremalnych przypadkach śmiertelna - nierozpoznana bądż z nagłymi komplikacjami może zakończyć się źle, natomiast leczona i kontrolowana pozwoli ci spędzić kolejne dziesięciolecia na cieszeniu się światem - czego ci życzę Very Happy

Podsumowując - witaj wśród nas, ochłoń po diagnozie, z czasem nabierzesz dystansu do choroby i do tego przez co przechodzisz, choć wiemy że nie jest ci teraz łatwo. Toczeń to nie koniec świata, ani nie koniec twoich marzeń, musisz powli przywyknąć do myśli że jesteś chora i choroba narzuca ci pewne ograniczenia. Wszystko sobie w końcu poukładasz, my ci pomożemy jak umiemy, więc pytaj, czytaj, nie krępuj się być przestraszona i zagubiona, wszyscy przez taki etap kiedyś przechodziliśmy.

dużo infomacji znajdziesz dzięki naszej Wyszukiwarce, teraz tylko przykłady z głównych kierunków twoich zainteresowań:
Ciąża i toczeń
Rokowania i przeżywalność

oprócz wymienionych, znajdziesz wiele wątków o ciąży, łącznie ze zdjęciami dzieciaczków ktore przyszły na świat naszym forumowiczkom, a więc najlepszy dowód na to że "życzliwa koleżanka" pierniczyła głupoty. nie daj się wpędzić w depresje.
trzymaj się

PS. Czytając atykuły naukowe pamiętaj, że oprate są na statystykach i czasami mówią o wszystkich możliwych przypadkach jakie kiedykolwiek zanotowano, więc trzeba mieć pewien dystans, by nie utożsamiać się ze wszystkimi czarnymi scenariuszami jakie mogą być tam zarysowane!

PS2. Twoja diagnoza to toczeń układowy czy skórny? coś się dzieje oprócz leukopenii? może w ogóle masz łagodną odmianę tocznia i nie ma co się zamartwiać...
toczeń ma całą skalę natężenia i objawów, czasami nie da się porównać dóch osób z tą chorobą, tak różnie to wygląda - jeszcze jeden powód żeby nie brać dosłownie wszystkiego co się o toczniu czyta czy słyszy Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
monika27
Junior
Junior


Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 25
Skąd: łódź

PostWysłany: Sob Lip 08, 2006 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję, wam bardzo dziewczyny.......na razie jestem bardzo przestraszona i nie wiem co myśleć. od "koleżanki" usłyszałam jeszcze, że na trudno mi będzie znaleźć sobie kogoś, bo kto by chciał "chorą'.... - nie brzmiało to tak dosłownie - ale zrozumiałam co ma na myśli.......mam nadzieję, że mimo wszystko będzie ok:). Proszę powiedzcie jeszcze coś o netykiecie - nie chciałabym popełnic jakiej gafy......pozdrawiam was serdecznie

jeszcze moje objawy: lekarz nie powiedział mi nic konkretnego: obserwacja pod kątem SCLE (nie wiem co to)...mam lekkie bóle mięśni, stan pogorączkowy - max 37 stopni, zmęczenie.Żadnych objawów skórnych. obecne przeciwciała Ro+ La+ i Ro+52, miano i tu też nie rozumiem bo 2 razy różne laboratoria i tak: 1:640 przy normie 1:80 i 1: 1280 przy normie 1:160.......Dostałam tylko arechin, ale boję się, że uszkodzi oczy.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lip 08, 2006 11:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok, tu jest nasza Netykieta, dla Juniorów jesteśmy wyrozumiali, a generalnie bardzo życzliwi, więc nic strasznego cię nie spotka nawet jak zdarzy ci się jakaś gafa Wink

wiesz co, twoja koleżanka coraz bardziej mi się podoba Rolling Eyes co za jędza Evil or Very Mad olej ją totalnie, bo chyba na takie życzliwe nie ma innej rady...

aaa co do facetów, echh co jakiś czas sobie na nich ponarzekamy, to nam się lepiej robi Laughing różnie to bywa, nie ma reguły, tak na prawdę to wszystko zalezy od ciebie.
nie da się uogólnić, że wszyscy faceci to świnie i nie dają rady z chorą kobietą wytrzymać, nawet tak nie myśl, bo zamykasz sobię drogę do szczęścia Wink
kiedyś podobała mi się ta dyskusja, może podniesie cię na duchu?
Wątek miłosny

O SCLE poczytasz tutaj:
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=947&highlight=scle
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1109&highlight=scle

O przeciwciałach i ich mianach:
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=957

O lekarstwach, w tym Arechinie:
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=856

Pilnuj kontroli okulistycznych i spokojnie łykaj arechina jet najłagodniejszym lekiem stosowanym w toczniu, jest skuteczna, a ryzyko problemów z oczami nie takie znów duże, trzeba jednak przetrzegać zaleceń i co jakis czas kontrolować wzrok.

A jak widzisz masz sporo do poczytania, ale spokojnie, powoli, nie na siłę, tylko tyle ile naprawdę chcesz! Powodzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
monika27
Junior
Junior


Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 25
Skąd: łódź

PostWysłany: Sob Lip 08, 2006 11:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Ci Nenya:))))) właśnie doszłam do wniosku, że kupię sobie jakiś krem z filtrem co najmniej 40.....i skończę robić to prawo jazdy i wyjadę na te wakacje do grecji (wykupione z koleżanką dużo wcześnie) choćbym po tym padłaSmile jeszcze raz bardzo Ci dziękuję!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lip 08, 2006 12:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ej monika, kup raczej filtr 60 i mimo wszystko nie leż plackiem na plaży, Grecja jest piękna, więc raczej bądź w ruchu to więcej zobaczysz Very Happy
ze słońcem nie ma żartów, zwłaszcza jeśli masz pciała Ro i La - chroń się profilaktycznie, szkoda zebyś tam faktycznie padła Wink

o działaniu słońca na toczniowców - to przeczytaj w pierwszej kolejniści:
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1465
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Lip 08, 2006 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj immienniczko , w swoim zyciu spotkałam sie z wieloma osobami tak zyczliwymi i zającymi nasz problem jak twoja koleżanka , to totalne bzdury i tyle, moze byc tak ze oprócz brania jakiegos leku zupelnie zapomnisz o chorobie więc nie ma sie co martwić,
jest nas tutaj duzo , dziewczyny młodsze i starsze , chodzą do szokły , studiują i konczą je z fantastycznymi wynikami , zjnadziesz je sama .
są tez młode mamusie , które podczas choroby urodziły jedno a nawet więcej dzieci , są osoby pracujące i realizujące się w swojej pracy
jest sporo osób z dłuzszym stażem chorobowym od twojego wieku Wink
nie taka choroba straszna ... zobaczysz ! mozna się do niej przyzwyczaić , mozna ją ugłaskac , czytaj na spokojnie i nie bierz sobie do serca dolegliwości innych , nigdy nie wiesz czy twoja choroba zaatakuje czy przejdziesz przez życie zupełnie lekko łatwo i przyjemnie Very Happy
nie sluchaj ludzi , którzy pretenduja do miana wszechwiedzących , tacy są najgorsi .. nic nie wiedza ale uważają się za wyrocznie
bedzie dobrze na pewno
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monika.kala
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 448

PostWysłany: Sob Lip 08, 2006 2:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc Imienniczko,
Witam na naszym forum
W mojej rodzinie ja i moja siostra mamy tocznia.Moja siostra juz 3 lata ja rok..A teraz dobra wiadomosc Moja siostra ma super wyniki i jest w 4 miesiacu ciazy.Narazie wszystko przebiega super.
Tutaj znajdziesz informacje z pierwszej reki i nie sluchaj jakis niedoinformowanych kolezanek.
Smaruj sie krem z filtrem 60 czapka z daszkiem lub ladny kapelusik i jazda.
Pozdrawiam Monika Kala
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moaz
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lip 2005
Posty: 204
Skąd: Mińsk Mazowiecki

PostWysłany: Sob Lip 08, 2006 3:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Moniko Razz Nenya już Ci wszystko napisała więc tylko przypomnę - uważaj na słońce!!

Pozdrawiam Krzyś.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
sEsZeLa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Paź 2005
Posty: 292
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Lip 08, 2006 3:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Monika Very Happy

ja też mam diagnoze SCLE, da się z tym całkiem fajnie żyć Wink , zapewniam Very Happy

jestem troche zaskoczona twoją diagnozą bo przy toczniu skórnym objawy widoczne są przede wszystkim na skórze Rolling Eyes a Tobie jak piszesz nic ze strony skóry nie dolega

a co do koleżanki to co to za toksyczna jędza Twisted Evil szkoda czasu na takie znajomości

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monika27
Junior
Junior


Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 25
Skąd: łódź

PostWysłany: Sob Lip 08, 2006 4:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję wam bardzo wszystkim za ciepłe słowa:) przez chwilę miałam wrażenie, ze zostałam sama z tym wszystkim, ale dzięki wam tak nie jest. czytałam wypowiedzi innych forumowiczów i uderzyło mnie to, że jacyś znajomi, przyjaciele odwracają się od nas lub nie chcą zrozumieć.....ciekawe jak będzie ze mną. Na razie mam wahania nastroju - raz jest dobrze, raz źle........pozdrawiam was wszystkich gorąco:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sob Lip 08, 2006 5:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Moniko! Jak widzisz jestem jednym z tych obgadanych przez kobiety facetem (na forum aktualnie - poza adminem) regularnie aktywnych jest tylko dwóch Laughing - niemniej - widać także, iż skoro piszę regularnie, to mogę z Wami wytrzymać. Mr. Green Nie jest źle. Po prostu daj sobie spokój z komentarzami, krytykantami itp. Twoja choroba jest sprawą pomiędzy Tobą a lekarzem. Ten, kto jest tolerancyjny nie odstawi Cię na bok. Parafrazując słowa pewnego utworu:

"Nie słuchaj krytyków,
Którzy kładą swoje myśli na półkę.
Jeśli chcesz dotrzeć do prawdy, którą zechcesz przyjąć
Musisz znaleźć ją sama". (KB/GB, 1996)

Pozdrawiam i powodzenia w dalszej terapii! Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Sob Lip 08, 2006 6:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej Smile
nie ma co sie az tak zadreczac choroba...
pamietaj ze zawsze jestesmy my... i kazdy jest tu przefantastyczny... wlasnie wrocilam ze spotkania u lidii na ktorym bylo super Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
lubesia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 272
Skąd: Wloclawek

PostWysłany: Sob Lip 08, 2006 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Very Happy......gdyby mi ktos tak nagadla o toczniu tak jak tobie to bym byla przerazona ale na szczescie Nenya ci wyjasnila juz wszystko po troszku i nie martw sie jak bedziesz kontrolowac stan zdrowia to bedzie dobrze i to ze jestes chora nie jest przeszkoda w znalezieniu swojej milosci trzymaj sie Very HappyVery HappyVery Happy
_________________
Jeśli nie możemy czynić tak, jakbyśmy chcieli, musimy czynić tak, jak możemy Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group