Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

dzieci

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
oladudek
Junior
Junior


Dołączył: 23 Sie 2005
Posty: 21
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Nie Lip 16, 2006 6:24 pm    Temat postu: dzieci Odpowiedz z cytatem

Witam!
Mam 29 lat i choruje juz 16 lat, w wieku 26 urodziłam zdrowego syna w Klinice w Katowicach-Ligita. Obecnie jestem drugi raz w ciąży w 8 tygodniu i czuje sie dobrze. Wydaje mi sie że, jest to coś wspaniałego nosić pod sercem dziecko. Ja tez myslałam o adobcji ale stwierdziłam że spróbuje urodzic, jesli by sie niepowiodło to może wtedy bym sie zdecydowała na adobcje. Wieże że drugie tez bedzie zdrowe. A jesli chodzi o slerodermie to mam siostre chora na ta chorobe i też ma 3 dzieci zdrowych 16 chłopiec, 15 chłopiec, 6 dziwczynka. Pozdrawiam wszystkiem przyszłe mamy i zycze powodzenia.


Ola
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Lip 16, 2006 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olu cieszę sie ze tak ci się udało , w Ligocie jest dobry oddział ginekologiczno połozniczy , więc dobrze trafiłas .
przejrzyj forum jest tu duzo podobnych wątków możesz tam podzielić się swoimi radościami i problemami związanymi z macierzyństwem
pomocna tutaj bedzie opcja szukaj
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aneta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Lip 2005
Posty: 481
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lip 17, 2006 8:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moje gratulacje Very Happy . Ja mam dwojkę łobuzow, mateusz 4,5 lat i natalka 16 miesięcy. Tylko, że ja to jakaś inna dziwna historia 8)
_________________
Chron bakterie! To jedyna kultura u niektorych ludzi

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dominika
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 224
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Pon Lip 17, 2006 8:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gratuluję Very Happy bardzo ważne być dobrej myśli i widzę, że tego akurat Ci nie brakuje Wink ja mam rocznego Tymoteuszka i na pewno nie chcę, żeby został jedynakiem Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Lip 17, 2006 8:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

super Very Happy gratulacje Smile

ja nie mam żadnego - ale na co dzień opiekuję się 4 letnim braciszkiem Very Happy
jak zachorowałam (miałam 16 lat) lekarka od razu mi powiedziała, że nie będę mogła mieć własnych

pozdrawiam cieplutko Smile
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Lip 17, 2006 9:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie sluchaj lekarki , dowiedz się sama od innych lekarzy prawie kazda z nas to słyszala a jednak sama widzisz , dzieci sie rodzą zdrowe i bez specjalnych komplikcaji , więc nie ma zdenej pewności ze nie mozesz ich mieć , czytasz forum więc widzisz sama , zobacz ile jest szczęsliwych mam Exclamation maluchy urodziły się juz w czasie choroby , nie ma nic niemożliwego w naszej chorobie , nie daj sobie tego wmówic musisz miec dobrego ginekologa na okes ciązy i wybrac w maire sokojny okres w chorobie , bedziesz miała dzecko a może i wiecej .
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
OLESIA
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 649
Skąd: Białogard

PostWysłany: Pon Lip 17, 2006 1:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak zachorowałam miałam 15 lat teraz mam trochę więcej i ośmioletniego pyskatego synka wszystko można tylko oczywiście pod odpowiednią opieką lekarską
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Lip 17, 2006 1:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika Buziak dzięki za ciepłe słowa Very Happy w stosownym czasie poszukam dobrego lekarza Smile
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pon Lip 17, 2006 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne..dziewczyny mają racje...mnie też mówiono że niebede mogła mieć dzieci i co...mam dwoje wspaniachych zdrowych urwisów.... Córka ma 9 lat syn 8..Winki dają popalic ...Smile.choc ostatnio ...jakos grzecze były u Lidzi..... Laughing
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
oladudek
Junior
Junior


Dołączył: 23 Sie 2005
Posty: 21
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Wto Lip 18, 2006 9:15 pm    Temat postu: dzieci Odpowiedz z cytatem

witam ponownie!

Dzieki za ciepłe słowa, oczywiście martwie sie troche czy wszystko bedzie dobrze ale staram sie niedopuścic takiej mysli. Lekarze również odradzali mi zajścia w ciąże, ale podjełam to ryzyko i nieżałuje. Nawet po ciąży polepszyły mi sie wyniki. Całuje wszyskich pa Ola.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 228
Skąd: Sławków-Ruda Śląska

PostWysłany: Pon Lip 24, 2006 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika B napisał:
nie sluchaj lekarki , dowiedz się sama od innych lekarzy prawie kazda z nas to słyszala


Szczera prawda. JA na poczatku choroby usłyszałam „nie martw sie. Z toczniem mozna zyć, pracować, rodzic dzieci". Ale jak faktycznie zaczełam mówić na temat ciąży to=: „Nie. Trzebaby pomysleć o asopcji".
No i co zrobiłam? Zmieniałam lekarza. Teraz czuje sie fantastycznie. czasem zastanawiam sie, czy faktycznie siedziw we mnie jakiś „wilk"? Od prawie roku jestem czysta od cytostatyków, a wyniki nerek wręcz sie poprawiły. Nadciśnienie tylko troche spędza sen z powiek. Ale jak do wresnia utrzymam remisje ( a jestem tak zdterminowana, że na pewno Smile ) to lekarka pozwoli nam „działać" Smile Oczywiście, nie obiecywała że będzie dobrze. Nikt nam nie da takiej gwarancji. Ale czy i zdrowa kobieta może tego żądać? Wielkrotnie to mówiłam, trzeba walczyc o swoje marzenia. Bo one moga się spełnić. Ja wierzę, że jestem blisko spełnienia mojego ostatniego marzenia. Potem zaczne układac nową listę Smile
Pozdrawiam. I jeszcze jedno. Ja uważam, że kto nie zaryzykuje ten nigdy nie wygra!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group