Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

po 1-ej wizycie u reumatologa

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafklim
Junior
Junior


Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 6

PostWysłany: Wto Lip 25, 2006 1:08 pm    Temat postu: po 1-ej wizycie u reumatologa Odpowiedz z cytatem

Witam poniwnie wszystkich forumowiczów, właśnie byłem na 1-ej wizycie u reumatologa. Powiedział że nie mam tocznia bo nie mam rumienia na polikach i nadwrażliwości na światło.
To że bolą mnie stawy kręgosłupa i nadgarstek to przypadek,
częste infekcje i zapalena skóry z rogowaceniem też,
Okresowy rumień na polikach w kształcie motylopodobnym to wg niego coś innego , wg pana doktora najbliżsi by mi o tym powiedzieli, gdybym miał rumień toczniowy- bo bardzo rzuca się w oczy.
Dodam że nie dostałem skierowania nawet na podstawowe badania.
Lekarz to dr nauk med. specjalista reumatolog ze spec. II stopnia - z Łowicza.
Nie wiem czy się cieszyć czy martwić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Wto Lip 25, 2006 1:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet nie ma czego komentować Confused Moja rada: nie martw się, ale z determinacją szukaj innego lekarza. Tytulatura to nie wszystko. Doświadczenie z podobnymi przypadkami się liczy. Też szukałem, podobnie jak wiele innych osób. Aż trafiłem na konkretnego człowieka i lekarza w jednej osobie. A jest "tylko" lek. med.. Zatem do dzieła i nie poddawaj się. Dla 100% pewności potrzebujesz serii koniecznych badań. Nie mnie jest oceniać kwalifikacje tego lekarza, a wszelkie Twoje sugestie nt. przeprowadzenia badań kierunkowych może odebrać różnie. Z tego co już wiem, niektórzy nie przyjmują takich sugestii spokojnie. Także powodzenia!

Ostatnio zmieniony przez Robert dnia Wto Lip 25, 2006 1:25 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Wto Lip 25, 2006 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Martwić, że nie udało Ci się za 1 razem trafić na lekarza 'z pomyślunkiem' Rolling Eyes Jak pisze Robert - szukaj dalej!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dominika
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 224
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Wto Lip 25, 2006 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powinni Ci jeszcze zlecic badania z krwi - ja przy diagnozie miałam badania na przeciwciała antykardiolipinowe, APS, ANA, anty ds DNA, poza tym CRP, składowe dopełniacza C3 i C4 i oczywiście szereg innych badań ogólnych.

wybierz sie jeszcze do innego lekarza, prywatnie te badania są drogie.
na stopnie lekarza nie zawsze trzeba patrzeć, bo czasem i profesor może byc ignorantem w niektórych dziedzinach medycyny.
toczeń wcale nie musi rzucac się w oczy, przeciez nie zawsze wystepuja objawy skórne, zdaje mi się, że równiez nadwrażliwość na światło nie zawsze musi wystepować.
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lip 25, 2006 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o masz, nic nowego...
mi przez 2 lata lekarz opowiadał, że musze zmienić buty, bo to przez nie mam spuchnięte stopy, a krwiste plamy na nich to "otarcia" Rolling Eyes
oczywiście to był lekarz pierwszego kontaktu, jak pokazałam to co mi akurat znów wyskoczyło juz "porządnemu" reumatologowi to po tygodniu leżałam już w szpitalu z podejrzeniem zapalenia naczyń...
fart do lekarza trzeba mieć.
ale Rafał, ty przeciez wiesz że coś ci dolega, prawda? nie wymyśliłej sobie tego, nie daj sobie wmówić że jesteś hipochondrykiem!
idź jeszcze gdzieś, niech chociaż zrobią ci podstawowe badania! przeciwciała np., przynajmniej będzie wiadomo czy to coś autoimmunologicznego.

PS. Wskocz jeszcze na stronę o ZZSK
http://free.of.pl/z/zzsk/about.php
bo te bóle kręgosłupa i dużych stawów, tak mi się skojarzyły, może znajdziesz też inne zbieżności, i więcej argumentów do wytargowania badań...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
rafklim
Junior
Junior


Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 6

PostWysłany: Wto Lip 25, 2006 1:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nenya napisał:
ale Rafał, ty przeciez wiesz że coś ci dolega, prawda? nie wymyśliłej sobie tego,
PS. Wskocz jeszcze na stronę o ZZSK
http://free.of.pl/z/zzsk/about.php
bo te bóle kręgosłupa i dżych stawów, tak mi się skojarzyły, może znajdziesz też inne zbieżności, i więcej argumentów do wytargowania badań...


Co do wymyślania sobie, to przecież nie wymyśle sobie zapalenia skóry z rogowaceniem bo to widać,
mogę wmówić sobie że mnie bolą stawy ale nie do tego stopnia że nie mogę czasami chodzić bez NLPZ, afty w jamie ustnej też są prawdziwe,
a co do ZZSK to reumatolog wykluczył bo mogłem zrobić skłon - potym jak go zrobiłem powiedział : no to jedą chorobę możemy już wykluczyć
okazało się że chodziło właśnie o ZZSK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lip 25, 2006 1:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mimo wszystko nie poddawaj się, szukaj przyczyny i domagaj się badań, wiesz że samo nie przejdzie i że nie masz omamów.
jak czasami lekarze zdają sie nam sugerować Rolling Eyes
bez konkretnych wyników badań w tej chwili niczego nie można wykluczyć, sam skłon czy ocena "na oko" to po prostu kpina!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
paulina_87
Gość





PostWysłany: Wto Lip 25, 2006 3:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak, badania to podstawa nawet jeśli się nie patrzy w kierunku konkretnej choroby więc szukaj lepszego lekarza a ten już będzie wiedział co zrobić
co to kurde za lekarz, który tak bagatelizuje... wrr
a rumień nie zawsze musi występować przy toczniu, to tylko tak jakby znak rozpoznawczy na pierwszy rzut oka Wink
Powrót do góry
klasyka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 408

PostWysłany: Wto Lip 25, 2006 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafale, mnie zdiagnozowano tocznia jak nieprzytomna dowieziono do kliniki (wyciagnij nauke i szukaj dobrego specjalisty)
wczesniej lekarz pierwszego kontaktu mial ambicje dojsc do tego co mi dolega, kierowal kolejno do dermatologa, kardiologa, neurologa, wreszcie hematologa, ale nawet wspolnie nic nie zdzialali

a kreatywny to on byl, kazal robic badania, wszak tylko podstawowe, wiec odkryl jedynie wysokie OB i maloplytkowosc ( >5 tys.)
nie zaniepokoil go, a w linii prostej nawet dermatologa, pozytywny wynik na kile (w klinice wykryto: falszywie dodatni)

a rumien na twarzy to mnie nigdy nie wystapil, choc tocznia mam od ponad 10 lat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Wto Lip 25, 2006 4:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie leczyli najpierw na zapalenie płuc, a tocznia podejrzewała tylko stażystka. Mimo wszystko, bardzo się cieszę, że u Ciebie tocznia wykluczyli.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Lip 25, 2006 5:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafał poszukaj lekarza , który mial do czynienia z toczniem, bo ten twój chyba liznął co nieco wiedzy ze starej ksiązki przed 10 lat...
szkoda mówić, i tacy ludzie leczą i uznają sie jeszcze za autorytetyt
komentarz niepotrzebny, musisz zacząc od nowa ,
trudno , znajdziesz w końcu kogos doświadocznego, a bark rumienia nie ma tu nic do rzeczy,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Sro Lip 26, 2006 7:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Rafał ...na tak kolejny super lekarz....jak juz wszyscy Ci powiedzieli ...badania musza byc zrobione i trzeba znaleźć lekarza co zna się na chorobach...po skłonie wykluczył ZZSK dobre sobie.....szkoda słów
Życze powodzenia w znalezieniu dobrego specjalisty....3m sie hej...
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ewela1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 443
Skąd: Szkocja

PostWysłany: Sro Lip 26, 2006 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

....... komentarza nie udzielę.... bo musiałabym złamać nietykietę... w punkcie mówiącym o nieuzywaniu brzydkich wyrazów... Evil or Very Mad Shocked Very Happy ..
trzymam za ciebie kciuki i mam nadzieje,że szybko znajdziesz dobrego lekarza...

ps... jest coś w tym,że lekarze oceniaja ..lubią oceniac.. na oko..... ale to nie jest zalezne od kraju... u mnie tez spotkało mnie cos podobnego.. i tez myśle,żeby spróbowac zmienić specjaliste.. byłam w polsce i wiem jak to powinno wyglądać....( oczywiście bylo to prywatnie) Very Happy

pozdrawiam-ewela
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group