Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Blok serca
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasia 72
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 1686
Skąd: Toruń

PostWysłany: Czw Sie 17, 2006 9:26 pm    Temat postu: Blok serca Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z Was słyszał może o wystąpieniu bloku serca u dziecka w wieku ok. 10 lat.
Kiedyś coś mi się na ten temat rzuciło w oczy i nie mogę sobie przypomnieć gdzie o tym czytałam.
U mojego 11 letniego syna zaczęły się jakieś problemy z serduchem, stwierdzono niedomykalność zastawki trójdzielnej i pocieszono mnie ,że z tego dzieci wyrastają . Ostatnia wizyta u kardiologa trochę mnie przybiła..... szmery,zbyt wolny rytm serca ,jakiś mały blok.
Co jest???
Mam złe przeczucia i obawiam się,że to może mieć związek z moim toczniem.Geny?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
małgorzatka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Maj 2004
Posty: 1249
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Czw Sie 17, 2006 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Kasiu-właśnie wysłałam Ci wiadomość e-mailem Smile
Nie wiem jak ma się toczeń do bloku serca, ale nie martw się, dzieci naprawdę wyrastają z różnych sercowych historii Smile Życzę zdrówka dla Twojego synka i Ciebie-no i małej oczywiście Smile Smile i czekam na odp Smile
_________________
małgorzatka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 17, 2006 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli dobrze poszukać w wyszukiwarkach, można znaleźć wiele informacji. Odnośnie kardiochirurgii dziecięcej podam chociaz np. to, może wystarczy:

Informacje Kardiochirurgia Dziecięca - Kraków - UJ - kilka artykułów.

Wrodzone wady serca - jest coś o toczniu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Sie 17, 2006 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiu moj syn w wieku 6 lat zacząl regularnie leczyć się na serce, pocieszano mnie wtedy że w wieku dojrzewania wszystko może się uspokoić, i faktycznie tak się stało, teraz co pól roku chodzi na wizyty ale to taka profilaktyka, jest dobrze więc być moze i u synka też tak będzie
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasia 72
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 1686
Skąd: Toruń

PostWysłany: Czw Sie 17, 2006 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sama się pocieszam,że musi być dobrze...ale wiadomo myśli po głowie chodzą różne
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sie 18, 2006 10:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj kasia,
o bloku serca czytałaś u nas pewnie w wątkach o toczniu noworodkowym, to jedna z komplikacji które mogą dotknąć dziecko matki chorej na tocznia, ale ma to miejsce tylko o maluchów, bo to wina przeciwciał które matka przekazuje dziecku w trakcie ciąży, znikają one następnie w ciągu kilku miesięcy, może jednak dojść o uszkodzenia serca...
nie wydaje mi się żeby tak było w waszym przypadku, 10 latek na pewno nie ma już "twoich" przeciwciał, co nie wyklucza możliwości że ma "swoje", bo krewni mogą mieć np. ANA i nigdy nie zachorować na nic autoimmunologicznego, albo może się rozwnąć jakaś forma choroby auto-. to nie są choroby dziedziczne sesnu stricto, ale genetyka odgrywa w nich niepodważalna rolę, więc dla świętego spokoju oznaczyłabym chociaż ANA, żeby się upewnić, że nie dzieje się nic o takim podłożu.

pogadaj z lekarzem czy nie wiedzi takiej konieczności, wiedząc że masz tocznia. i że toczeń może dawać objawy kardiologiczne...

do poczytania:
Geny i dziedziczenie SLE
Toczen u dziecka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kasia 72
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 1686
Skąd: Toruń

PostWysłany: Pią Sie 18, 2006 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Własnie tego się obawiam,że może nas znowu dotknąć jakaś kolagenoza i ....muszę mieć rękę na pulsie.
Karol często narzeka też na bóle pod kolanami(kojarzące się z bólami wzrostowymi) , aczkolwiek kiedy te bóle występują w ciągu dnia to już podobno powód do niepokoju.
W przyszłym tygodniu mamy zapis ekg metodą Holtera i wtedy zobaczymy jak to wygląda.
Kiedyś pytałam mojej lekarki prowadzącej,czy chłopcom zrobić badanie przeciwciał...no i stwierdziła,że jeśli nic się nie dzieje to dać sobie spokój.....ale w takiej sytuacji myślę,że muszę to zrobić.
Moja córcia,która ma już 11 miesięcy urodziła się z moimi przeciwciałami,tzn. Ro/SS-A i La/SS-B i po 5 m-cach je "zgubiła".
Przy czym nie miała żadnych zmian skórnych i z serduszkiem też wszystko było ok.
Pani reumatolog z Bydgoszczy,cudowna zresztą lekarka dr.Kobusińska powiedziała nam ,że w okresie dojrzewania jednak trzeba mieć dziecko na oku i bacznie obserwować .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sie 18, 2006 1:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo słusznie, lepiej dmuchać na zimne, przy zachowaniu oczywiście umiaru i spokoju, bo to mogą być "normalne" sprawy dla takiego wieku, ale lepiej wykluczyć to co się automatycznie kojarzy i mieć spokój.
trzymajcie się.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dominika
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 224
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Sob Sie 19, 2006 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Kasiu Very Happy
o serduchu Ci nic nie powiem, bo nie wiem, ale faktycznie lepiej zrobić przeciwciała, szczególnie, że jednak coś się dzieje.
co do kolan, to mój siostrzeniec (13 lat) ma bóle i w ciągu dnia też i lekarz stwierdził, że to się zdarza własnie w takim wieku i to trzeba przeczekać (jego tata miał podobne objawy w dzieciństwie). Nie pamiętam jednostki chorobowej, ale jutro wypytam siostrę, to Ci napiszę.

trzymam kciuki za Twojego synka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kasia 72
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 1686
Skąd: Toruń

PostWysłany: Sob Sie 19, 2006 10:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Cię Dominiko!
Mam nadzieję,że wszystko się pozytywnie wyjaśni....ale po gabinetach lekarskich troszkę sobie pobiegamy.
Pozdrawiam Cię serdecznie i uściskaj swojego Tymka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Sie 20, 2006 9:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jsli mają to być wizyty u lekarzy , ktore rozwieją wątpliwości to oczywiście warto , mam nadzieję że tak będzie ,
moi obaj synowe w tym okresie skarzyli się na bole nóg, jednemu przeszło , drugi niestety ma podejrzenie tocznia ( na razie tylko podejrzenie ), mam nadzieję ze to się wyjasni oby pozytywnie
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasia 72
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 1686
Skąd: Toruń

PostWysłany: Sro Wrz 20, 2006 9:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam już wyniki niektórych badań...i muszę przyznać,że to trochę czarna magia.
Wizytę u kardiologa mamy dopiero 10 pazdziernika,czyli jeszcze sporo czasu. W badaniu holterowskim stwierdzone liczne pobudzenia spełniające kryteria nadkomorowych, jedna nocna bradykardia<40/min z maksymalnym odstępem R-R 2019 ms.Ponadto 20 tachykardii, 144 bradykardii....a tych nadkomorowych pobudzeń przedwczesnych aż 1768.
Badanie echokardiograficzne to masa wyliczę w procentach i centymetrach ....no i SITUS SOLITUS.
Najwazniejsze jest dla mnie to ,czy Karol może uprawiać sport i ....pływanie.Chodzi do klasy sportowej o profilu pływackim i PODOBNO lepiej byłoby,żeby nie ćwiczył wyczynowo.Właściwie to lekarka nie potrafiła się okreslić...no niby nie powinien...ale ona sama nie wie...może to lekarze od sportowców niech zadecydują....a mnie roznosi już ta niewiedza i bezradność.
Kochani,może ktoś z Was miał z tym doczynienia i wie o co chodzi.....bo to czekanie na rozmowę z lekarzem.......kurcze jak to długo trwa.
Chciałam zarejestrować młodego na wizytę w szpitalu dziecięcym.....hmm...w tym roku już nie ma rejestracji...proszę dzwonić na początku listopada to będziemy rejestrować na przyszły rok.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
dominika
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 224
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Sro Wrz 20, 2006 9:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Kasiu,
mogę Ci polecić stronkę o kardiologii, choć język na niej jest wysoce medyczny

http://www.kardiolog.pl/

a wprost do kardiologi dziecięcej trafisz [url=http://www.kardiolog.pl/mod/temat/444/kardiologia%20dziecięca.html]tędy[/url]

może coś tam znajdziesz,
a jak się miewa Oliwka? Wszystko dobrze?

Pozdrawiam serdecznie i trzymaj się dzielnie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kasia 72
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 1686
Skąd: Toruń

PostWysłany: Czw Wrz 21, 2006 2:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki Dominiko.
Oliwia w porządku ,,zgubiła,, moje przeciwciała. Podobno w okresie dojrzewania mogą jednak wystąpić jakieś zgrzyty.
Ale..........oczywiście.............ich nie będzie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Wrz 21, 2006 5:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na razie az do konsutacji z kardiologiem niech nie uprawia wyczyno sportu, coś się dzieje , serce jest w niezbyt dobrym stanie, trzeba tez spojrzeć na wynik przez pryzmat czasu kiedy miał aparat zakładam że normalne funkcjonował, trochę za dużo tych nadkomorowych skurczy, i zbyt duzo bardykardii , do 10 pażdzernika w sumie juz niedaleko, poczekaj, na razie go obserwuj , to nie jest wynik dla zaburzeń serca wzrostowych , jest niezbyt dobry, trzeba bedzie włączyć leki
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group