Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Walka z bólem
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pią Wrz 28, 2007 5:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co kojarzę, kofeina zwiększa działanie przeciwbólowe paracetamolu, a zatem może tutaj chodzić o dobranie odpowiednich proporcji. Te ciężko ustalić łykając np. 2 tabletki przeciwbólowe /paracetamol/ popijając to filiżanką kawy chociażby.
Natomiast tabletki paracetamol+kofeina podaje się w mniejszej dawce niż te "zwykłe".

Ciekawostka, to ciekawostka, a co... Może dla szczurów była to dawka zabójcza... kto ich tam wie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Wrz 28, 2007 6:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi nie chodzi o popijanie
czasem trzeba regularnie łykać przeciwbólowe w moim przypadku to tylko paracetamol, który obniża ciśnienie u mnie
ratuję się kawą
i to takie kółko
może w tabletkach te proporcje są wyważone
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Wrz 28, 2007 6:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kinga parcetamol obniza cisnienie krwi ? przeciez jest tyle innych srodkow a na dłuższa mete jest bardzo szkodliwy
Cytat:
Przede wszystkim nie powinni go przyjmować ludzie z uszkodzoną wątrobą oraz nerkami. Nie zaleca się go także tym, u których obserwuje się reakcje uczuleniowe na ten środek (np. skórne zmiany),
Cytat:
Paracetamol a inne leki

Warto wiedzieć, jakie jest wzajemne oddziaływanie paracetamolu i innych leków. Sam paracetamol potęguje działanie leków przeciwzakrzepowych (kumaryny, indandiolu). Z kolei kofeina nasila działanie paracetamolu, a salicylamidy wydłużają czas jego wydalania.

Niewielka ilość paracetamolu ulega w wątrobie przemianie w toksyczne substancje. Proces ten nie ma znaczenia przy stosowaniu niewielkich dawek leczniczych, jednakże może być szczególnie silny w przypadku podawania go z lekami, które ułatwiają powstawanie szkodliwych związków w wątrobie. Niepożądane interakcje z niektórymi środkami ma paracetamol podczas stosowania go razem z rifampicyną, fenobarbitalem (luminalem) i alkoholem etylowym. Wzmagają one aktywność enzymów wątrobowych, które przekształcają paracetamol w toksyczne substancje, co może spowodować martwicze uszkodzenie wątroby. Podobnie dzieje się, gdy podaje się go razem z niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi osobom z niewydolnością nerek paracetamol może nasilać u nich tę chorobę.

to zabojswto dla chorych nerek
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Wrz 28, 2007 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie obniża
a ja mogę tyko paracetamol brać i tramal, bo nie są NLPZ dla nerkowców
tramal mi nie pomaga
a poza tym ograniczam się z p/bólowymi-biorę tylko gdy już wytrzymać nie mogę, a najczęściej jest to noc (ale nie każda)
no i ograniczenia ruchowe, żeby nie bolało Confused
wiem że na dłuższą metą jest szkodliwy, ale...czasem trzeba
kiedyś brałam regularnie paracetamol z kodeiną, ale zmieniłam tryb życia na spokojniejszy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zuzka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Cze 2005
Posty: 894

PostWysłany: Sob Wrz 29, 2007 10:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już pisałam na temat walki z bólem - poczytajcie sobie o medolighcie - zapytajcie lekarza, to światło czerwone, z tego aparatu natychmiast likwiduje ból - nie wszyscy z Was macie przeciwskazania do światłoterapii czy też padaczkę - tu jest tylko zakres światła czerwonego i bliskiej podczerwieni. Nie rozumiem, po co sie tak męczyć i truć tabletkami. jesli można inaczej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 12:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ketonal , tramal
a tak jak napisała Zuzka jednak nie każdy może
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Gonia
Kadet
Kadet


Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 39
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 1:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może odbiegnę od wszystkich farmakologicznych sposobów zwalczania bólu i podzielę się swoją naturalną metodą...
Najważniejsza jest psychika i wpływ na własną świadomość, którą trzeba czasami oszukać Mr. Green Jak mnie ból złapie w nocy to przytulam się mocno do swojego narzeczonego (może to być ulubiony pluszowy miś) i powtarzam sobie że to tylko zły sen, że wcale mnie tak bardzo nie boli i nie dam się mu pokonać.....I zawsze jest dobry dzień kiedy otwieram szczęśliwie oczy Love
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 10:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samo myślenie nie działa przeciwbólowo, ale odciąga uwagę od tego - tak jakby
jeśli się skupiamy na bólu, to odczuwamy go silniej
wg mnie chodzi o to, żeby odwrócić naszą uwagę: zamiast płakać i wyklinać, skupić się na każdym oddechu no i myśleć o czymś przyjemnym
to pomaga przetrwać
i tak nic nie pozostaje, jeśli leki p/bólowe nie pomagają, bądź nie można nam brać ich za dużo/ lub stosować tych skutecznych
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewa k
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 125
Skąd: usa

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 3:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

masz racje Kinga ,jak mnie boli ,a zoladek juz odmawia brania tabletek to skupiam sie ma oddychaniu i probuje zanalizowac ten bol ,czyli zawladnac psychika nad nim ,mozna sie tego wyuczyc .
Pierwszy raz w ten sposob walczyla z bolem po cesarce ,nie wzielam ani jednego zastrzyku p/bolowego, bo strasznie chcialam karmic ,a balam sie ,ze moze zaszkodzic dzidzi.
Kinga i inne kolezanki ,ktore sie tego nauczyly wiedza ,ze jest to mozliwe,a naprawde warto pocwiczyc-pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Wto Lut 12, 2008 9:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i co ja mam teraz powiedzieć ?
po tym upadku ani leki ani oddychanie nie pomaga, boli cały czas
a te sińce nie wim kiedy zginą , zmieniły tylko kolor
a krwiaczek czy się wchłonie?
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
taipan
Junior
Junior


Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 1

PostWysłany: Sob Kwi 26, 2008 9:07 pm    Temat postu: DE-KA uśmierzacz bólu Odpowiedz z cytatem

Jestem dystrybutorem urzadeni tłumiących ból- DE-KA Titan. Urządzenia te przeszły wszytkie testy kliniczne w Polsce, UE, i USA.Posiadają pierwszą klase medyczną. Ich skutecznośc jest potwierdzona klinicznie.Sam korzystam z tego urządzenia i jestem bardzo zadowolony, W skrócie mowiąc urządzenie działa jak środki przeciwbólowe, z tym że nie zatrówa organizmu i jego działanie jest nieszkodliwe dla organizmu pod zadnym względem prosze odwiedzić moje strony internetowe:
www.dekamed.xt.pl - polska strona
http://www.dekamed.de/ - angielska i niemiecka strona
Urządzenie jest również dostępne na allegro:
http://www.allegro.pl/item353918420_de_ka_titan_urzadzenie_tlumiace_bol.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Kwi 27, 2008 5:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wierze w takie urzadzenia moze nie wiesz ale bol w naszych chorobach jest stanem powszednim jesli lekrze nie potrafią pomoc, to jak ma takie coś pomoc,
jest to urzedzenie nieszkodlie ale nie wierzę tez aby było pomocne nikt mnie nie przekona
moze to dla zdrowego człowieka ktorego od czasu do czasu jak to bywa gdzies cos zaboli jest ok. ale nie dla nas ktorzy borykamy się z bolem na codzien , nie wierze ze jest cos co pomaga bo moja lekarka( klinicysta ) dawno by juz o tym wiedziała a jesli nic nie mowi to zwyczajnie nie działa, i raczej nikt mi nie wmowi ze ona jest w zmowie czy klanie ktory nie chce dobra pacjenta bo nie w tym przypadku ,w ktorych klinikach medycznych przeszło to urządzenie testy ?

mysle ze to urzadzenie nie działa tez na bole nowotworowe bo inaczej byłoby o nim głosno a pacjentom zamiast morfiny przepisywano by to urzadzenie ,i obsypano by je nagrodami a jakos cichutko o nim cichutko
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewa k
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 125
Skąd: usa

PostWysłany: Nie Kwi 27, 2008 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tez uwazam ,ze to nabijanie kasy innnym kosztem ludzi cierpiacych!!
Sa rozne bole ,bol stawow i bol glowy ,ktory przechodzi po jakims czasie i nie wraca.
ludzie nie wiedza jak to jest jak boli nonstop,
szkoda mi tylko tych ,ktorzy wydaja mase pieniedzy na kupno urzadzenia ,zamiast wydac te pieniadze pozytecznie
pozdrowienia

to tak jak pomaganie tzw;WILCZA KORA czy cos w tym stylu
"Pomaga na raka ,miesiaczke i porost wlosow"wszystko zdziala jedna tabletka .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pią Maj 16, 2008 5:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O migrenie słów trochę więcej niż kilka. Na www.termedia.pl Całkiem niezły artykuł.

Antoni Prusiński
Arrow Migrena – rozpoznanie i leczenie
Przewodnik Lekarza 2/2008

Zapraszam do lektury.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pon Paź 13, 2008 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arrow Ból: objaw czy przyczyna?

Cytat:
Ból towarzyszący zapaleniu stawów jest nie tylko jego objawem, lecz także istotnym czynnikiem powodującym rozwój schorzenia - udowodnili naukowcy z Uniwersytetu Rochester. Odkrycie może mieć niebagatelne znaczenie dla zrozumienia rozwoju tej choroby. (...)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group