Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witam wszystkich Anecia - właśnie wróciłam z komisji o rentę
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Wrz 05, 2006 6:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej ! Klasyka , nie uniosłam się , i w sumie to dałam upust złości Wink w tym temacie jak słyszę słowo komisja lekarska, to we nie zaczyna się gotować w sumie uwierzę w kadą głupotę, bo wiem ze tam wszystko moze się zdarzyć, skad biorą sie tacy bezduszni i często bezczelni lekarze sama nie wiem, chyba ta funkcja przyciąga jak magnes , to żenujące jak potrafdią ponizyc chorego, i często ludzie ci nie odwołują się , a potem zyją w nędzy, zbyt chorzy, zeby pracowac, zbyt zdrowi aby dostać rentę , ani sie leczyć, ani zyc,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Wto Wrz 05, 2006 7:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!!!1
Mnie tez odebrano rete to było ponad 10 lat temu ..mój lekarz orzecznik nawet nieraczył mnie zbadać ...poprostuy zadawał pytania na które nalezy odpowiedzieć forma ankiety ..i stwierdził ze moge iśc do pracy z ze byłam na drudiej zdegradował mnie do 3 niepłatnej bo na leki mozna sobie zarobic..hmmmodwołałam się do sadu pracy i przyznano mi więc napewno warto walczyć ...ale wtedy trafiłam na lekarza który zna sie na chorobach..
więc nietrac nadzieji i walcz o swoje ..Powodzenia!!
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Wrz 05, 2006 8:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam Very Happy
mi dali rentę, bez wzywania na komisję-wystarczyło im tylko wcześniejsze orzeczenie o niepełnosprawności.
Ale wiem, jacy okropni są lekarze orzecznicy Evil or Very Mad walcz o swoje-życze dużo wytrwałości
pozdrawiam 3 maj się Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Anecia
Junior
Junior


Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5
Skąd: Ciechanów

PostWysłany: Sro Wrz 06, 2006 5:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może i trudno uwierzyć Ci w pajacyka.Hmmm, ja też się zdziwiłam, gdy kazał mi go zrobić. Powiedziałam, że bolą mnie stawy i mam trudności z poruszaniem się(w toczniu ból stawów jest normą). Nie krytykuję lekarza, tylko gdy zapytałam o cel tych ćwiczeń- pajacyk nie był jedynym- nie odpowiedział. Robiłam przysiad, dotykałam nosa z zamkniętymi oczami, "wkręcałam żarówki",chodziłam na piętach i palcach ,schylałam się w różne strony itp...
Nadal niewiem czemu miały służyć te ćwiczenia gimnastyczne, ale gdy tylko weszłam tam, ten przewodniczący powiedział,że komisja orzekła że jestem zdolna do pracy, a ja powiedziałm,że chciałam dołaczyć jeszcze kolejna karte informacyjną ze szpitala( miałam amputację szyjki macicy i jej części). O i tyle moich wyjaśnień jeśli mi nie wierzysz. Jestem psychologiem wojskowym i poważną osobą i konfabulowanie miałam za soba w wieku przedszkolnym.
To ich zabolało, że pracuję. Bo przewodnim pytaniem było-Ile zarabiam?, Ile pracuje?Ile wydaję na leki?
Pozdrawiam niedowiarków...
_________________
Aneta
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Wrz 06, 2006 6:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uwazali że jesli pracujesz masz pracować dalej i tyle, to bezczelnie pytać o zarobki na komisji w sprawie zdrowia, mnie tylko dano do zrozumienia ze jak przestanę pracować, to zmieni się całe moje zycie, ( jakbym tego nie wiedziała ) w tym wieku, stanę na marginesie zycia, cóz moja sprawa, i moja decyzja, czasmi mi żal , ale wiem że nie dałabym rady , w końcu byłabym bezrobotna, a potem chciała wyłudzić rentę, - bo przeciez nie miałabym dochodów ( tak potraktowano moją znajomą ) odwołuj się i walcz to dla twego dobra,
dotykanie palcem nosa to badnie neurologiczne, czyli próbowali połączyć neurologa z ortopedą i reumatologiem, brak słów Sad
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
klasyka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 408

PostWysłany: Sro Wrz 06, 2006 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podobnie jak "wkrecanie zarowek" i przechadzki na palcach i na pietach sa badaniem neurologicznym.
ale nie w tym rzecz, masz wyzsze wyksztalcenie, wiec mozesz wykonywac lekka(!) prace (przeszlam przez podobne pieklo, choc pajacyka nikt mnie robic nie kazal Wink ). sądzę, ze nikt nie kwestionowal Twoich dolegliwosci, skupili sie bowiem jedynie na mozliwosciach. ot to caly ZUS!
to tyle moich sugestii
za pozdrowienia dziekuje Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
veg8
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Mar 2005
Posty: 1631

PostWysłany: Czw Wrz 07, 2006 5:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witka .. Anecia

Przy zaostrzeniu starałem się o rente i na nic ..
ZUS jak to ZUS wiadomo .. odwoływałem się
odwołanie odrzucili ehh ..
szkoda tylko czasu i nerwów ..
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Czw Wrz 07, 2006 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłam dzisiaj złożyć wniosek o zasiłek pielęgnacyjny i usłyszałam od pani w okienku, że kwitnąco wyglądam. Na komisję chyba się nie pomaluję Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Czw Wrz 07, 2006 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

veg8 napisał:

Przy zaostrzeniu starałem się o rente i na nic ..
ZUS jak to ZUS wiadomo .. odwoływałem się
odwołanie odrzucili ehh ..
szkoda tylko czasu i nerwów ..

a według mnie nieszkoda nerwów i czasu mnie sie udało więc zawsze warto do stracenia niema nic a zyskac moze... Very Happy
Itunia napisał:
Byłam dzisiaj złożyć wniosek o zasiłek pielęgnacyjny i usłyszałam od pani w okienku, że kwitnąco wyglądam. Na komisję chyba się nie pomaluję
ja tez bede się starać o zasiłek ... u mnie pani w opiece miała problem z rozszyfrowaniem mojego opisu z sadu i niewie do której grupy zaliczyć całkowita niezdolnosc do pracy Laughing
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
moaz
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lip 2005
Posty: 204
Skąd: Mińsk Mazowiecki

PostWysłany: Czw Wrz 07, 2006 11:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja dostałem rente na 2 latka, już rok minął, ciekawe co bedzie za rok.. wiem jedno dużo będzie zależeć od komisji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sob Wrz 09, 2006 8:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co do zasiłku pielęgnacyjnego - w tym miesiącu była podwyższka Smile dostałam o 9 zł więcej Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sob Wrz 09, 2006 10:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
My prawie wszyscy wyglądamy na komisji kwitnąco.Większość z nas z nerwów/a komisja to nerwy/ dostaje rumieńcow.Wiekszość z nas dobrze wygląda/patrz sylwetka/No i nie wyglądamy jak łachmaniarze.Czyli jestesmy zdrowi zdaniem części lekarzy orzeczników.Nie dziwię się Monice chociaż ona ma już orzeczenie na stałe że sie denerwuje słysząc komisja bo tez mniała z nimi kłopoty.
Powodzenia wszystkim ktorzy mają przed sobą komisje.
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kicia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lip 2006
Posty: 876
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Czw Wrz 14, 2006 10:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam trochę późno, ale szczerze i serdecznie Laughing !!
Parę dni mnie nie było a forum kwitnie !!tyle nowych ludzi!!!super...pozdro Kicia
_________________
De gustibus non est disputandum...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Elka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Wrz 2006
Posty: 231
Skąd: woj.łódzkie

PostWysłany: Czw Wrz 14, 2006 11:09 am    Temat postu: cudowne ozdrwoeinia w zus Odpowiedz z cytatem

ZUS cudownym uzdrowicielem....heheheheh mój tato ma proteze dolnej kończyny......po 3 zawałach i skoliozę.....Zus oczywiście co zrobił...cudownie ozdrowił!!!!! gadać sie nie chce! trzymaj się kobieto i walcz! do upadłego bo nas te zusowskie ś...matoły zniszczą. powodzenia!
_________________
....bo po zimie zawsze jest wiosna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Nie Wrz 17, 2006 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Anecia, witaj Elka Smile

Ostatnio zmieniony przez Agnieszka14 dnia Sob Wrz 11, 2010 10:12 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group