Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

witajcie - Joanna26
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Joanna26
Junior
Junior


Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 28

PostWysłany: Pią Wrz 08, 2006 10:31 am    Temat postu: witajcie - Joanna26 Odpowiedz z cytatem

Jestem nową na tym forum powiedzcie mi coś na temat tocznia bo to brzmi jak wyrok jestem załamana Sad
_________________
Aśka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
aneta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Lip 2005
Posty: 481
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Wrz 08, 2006 10:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

joasia, to takie pierwsze wrażenie - wiem po sobie (u mnie dodatkowo chodziło o dopieroco narodzoną córeczkę). Da sieżyć, funkcjonować nawet bawić sie. Poszperaj po forum, jest ogrom informacji, jakby co to wal śmiało pytaniami. Najwyżej odeślemy cie do odpowiednich postów. A tak serio to napewno Cię nie zostawimy samej sobie.

Uff. Zapomniałam dodać - witam serdecznie i czym chata bogata Wink
_________________
Chron bakterie! To jedyna kultura u niektorych ludzi

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Wrz 08, 2006 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Joanno,
obawiam się że nie da się "powiedzieć czegoś" o toczniu, bo my o tym już ze dwa lata gadamy, mamy masę informacji, jak ci to streścić - nie mam pojęcia Shocked
albo pytaj konkretnie, albo szukaj w dwóch kolejnych działach.
przede wszystkim spokojnie...

to choroba jak każda. przewlekła, ale do opanowania. zróźnicowana kosmicznie, czasami wręcz nieporównywalna między toczniowcami.
nie wiemy o tobie nic, ani o objawach, ani o leczeniu, więc jedyna generalizacja na tym etapie to - nie ma powodu do załamania, można żyć normalnie!

napisz coś więcej, to będzie nam łatwiej cię uspokoić Very Happy

PS. ogólne i wstępne info, łacznie z jedyną książku o toczniu w jęz. polskim znajdziesz tu:
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=816
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
moaz
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lip 2005
Posty: 204
Skąd: Mińsk Mazowiecki

PostWysłany: Pią Wrz 08, 2006 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Asiu, witam Cię gorąco na naszym pokładzie:) nie martw się, albo martw jak chcesz to i tak bez różnicy bo przecież i tak nic nie możemy zmienić. Ciesz się że masz wykrytą chorobe bo najbardziej człowiek się męczy jak choruje a lekarze go odsyłają z kwitkiem.

Pozdrawiam,
Krzysiek


"....Lubie sobie czasem pobrykać..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Wrz 08, 2006 11:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Joasiu.Pragne Cię uspokoić że większoąć forumowiczów normalnie funkcjonuje: uczą się ,pracują zakładają rodziny i mają dzieci.Czyli nie mozna patrzec na to aż tak czarno.Jest to bardzo uciążliwe ale można z tym żyć.W okresach remisji nieomal zapominać o chorobie.Ppoczytasz posty to sama się przekonasz że żyje się raz lepiej raz gorzej czyli normalne życie.Mamy swoje marzenia i osiągnięciaa niektórzy nawet wspaniałe.O wszystkim dowiesz się z lektury a jeżeli coś Ci nie daje spokoju to pytaj.
Serdecznie pozdrawiam
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pią Wrz 08, 2006 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Joasiu! Very Happy

Ja nie odebrałam diagnozy jako wyroku. Może dlatego, że miałam wtedy tylko 15 lat i wiedziałam tyle, ile powiedziała mi mama. Sama zaczęłam się interesować swoją chorobą niecały rok temu. Bardzo dużo dało mi nasze Forum. Z toczniem da się żyć bez większych niewygód (Bo czy chodzenie na badania czy unikanie słońca jest taką wielką niewygodą? Dla mnie nie jest...) i być bardzo szczęśliwym. Jestem tego żywym przykładem. Na co dzień praktycznie nie odczuwam swojej choroby. Przypomina mi o niej tylko te kilka tabletek, które biorę rano.

Jeżeli chcesz coś wiedzieć, po prostu pytaj Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Wrz 08, 2006 4:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Joasiu , zapweniam cię ze jeszcze pozyjesz , z tą chorobą zyje się długo , i w sumie nie umiera na tocznia Wink więc nie masz czego się bac, zapewniam cię że da się nie tylko zyć, ale mieć rodzinę, urodzić dzieci, ale wczesniej uczyć się , i pracować, prawie połowa z chorych pracuje i realizuje sie w pracy, żyje zupełnie normalnie, , raz jest lepiej raz gorzej , ale ogólnie , mozesz sobie odpuścic starach Very Happy
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
OLESIA
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 649
Skąd: Białogard

PostWysłany: Pią Wrz 08, 2006 5:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Joasiu-głowa do góry z tym da się żyć tylko musicie się zaprzyjaźnić zaakceptuj ją i siebie razem z nią a będziesz żyć 100 lat. Buziak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sob Wrz 09, 2006 8:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Joasiu Very Happy
z toczniem da się żyć normalnie, a tu spotkasz wspaniałych ludzi, którzy zawsze gotowi są pomóc, pogadać i pośmiać się Very Happy Very Happy Very Happy
pozdrawiam
3 maj się cieplutko i radośnie Buziak
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paulina_87
Gość





PostWysłany: Sob Wrz 09, 2006 9:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam i ja bardzo serdecznie Smile
Powrót do góry
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Nie Wrz 10, 2006 10:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam i ja cieplutko i serdecznie..;)spokojnie przecierzto nie wyrok z ta chorobą da się zyc ...tutaj znajdziesz wiele ....Pozdrawiam i do miłego..Smile
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dominika
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 224
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Nie Wrz 10, 2006 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Joanna, też byłam na początku przerażona, ale z biegiem czasu i coraz większej wiedzy na temat tocznia, przestał mnie przerażać, unikanie słońca to faktycznie uciązliwe, ale tylko przez miesiąc upalnego lata Cool Pozdrawiam i miłego forumowania Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kicia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lip 2006
Posty: 876
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Czw Wrz 14, 2006 10:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam i ja serdecznie!! Buziak Zachęcam do lektury na forum (stare posty innych userów, doniesienia medyczne, porady i archiwum) mi baaaardzo pomogły!!! Trzymaj się i pozdo Kicia Laughing
_________________
De gustibus non est disputandum...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Elka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Wrz 2006
Posty: 231
Skąd: woj.łódzkie

PostWysłany: Czw Wrz 14, 2006 11:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Koleżanko.....wyrok..heheheh no tak tez to odebrałam, obserwowałam poetm kilka miesięcy to forum i mieniłam zdanie...wyrok zamienił się w wyzwanie. uwierz mi to nie wyrok....żyjesz inaczej, ale widzisz tez inaczej i inne wartości dostrzegasz;) będzie dobrze!
_________________
....bo po zimie zawsze jest wiosna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Pią Wrz 15, 2006 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej,Joasiu! Glowa do góry!!!
Zobacz,wiekszość z nas,żeby nie powiedzieć wszystkie, to optymistki!
Zyczę Ci tego samego.
Pozdrawiam. Smile
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group