Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witam wszystkich - Anula
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anula27
Kadet
Kadet


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 42
Skąd: wroclaw

PostWysłany: Pon Wrz 18, 2006 8:38 pm    Temat postu: Witam wszystkich - Anula Odpowiedz z cytatem

Nie Wiem od czego zaczac?Moze od tego ,ze na tym forum jestem od niedawna i zdazylam poznac tylko Nenye,Roberta i Agatke,ktorych serdecznie pozdrawiam!Chcialabym poznac troszke wiecej osob,jesli oczywiscie chcecie?Mam duza potrzebe porozmawiania z kims!Jesli ktos czytal moje posty to wie ze podejrzewaja u mnie syndrom Sjogrena?Codziennie przegladam to forum ,czytam rozne tematy i jestem przerazona!Czekam na wyniki ANA 2 i nie mam juz sily dluzej czekac!Tyle pytan...?Tyle niepewnosci...?Czy to ta choroba?A moze z toczniem?Tydzien temu zalamalam sie !Od paru dni jestem na antydepresantach!nie umiem normalnie zyc!... i ten strach!
_________________
Anula
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pon Wrz 18, 2006 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej!
Ależ co stoi na przeszkodzie? Wink Może spróbuj nie zadręczac się aż tak bardzo chorobą. Cierpliwie czekaj na wyniki i konkretne diagnozy. Wiem, łatwo nie jest. Nie stresuj się. Nie masz się czego bać. Jak sądzę lekarze wzięli się do roboty, prawda? Więc wszystko teraz powinno być pod kontrolą. Zatem wrzuć coś od siebie chociażby do Rozmów NieKontrolowanych... Zrelaksuj się. Mamy tam najczęściej odwiedzane wątki, np. filmowy, albo muzyczny. Może to Cię "odnowi"? Będzie dobrze! Trzymaj się. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pon Wrz 18, 2006 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczekiwanie na diagnozę rzeczywiście jest ciężkie, ale ważne, że lekarze coś robią, szukają. Nie czytaj za dużo o chorobach. Jak to mówi moja pani doktor - najlepiej mieć zaufanego, dobrego lekarza i za dużo nie czytać. Jeżeli te antydepresanty mają Ci pomóc i rzeczywiście ich potrzebujesz, powinnaś je przyjmować przez jakiś czas. Choroba to nie wyrok! Z naszymi chorobami da się żyć normalnie i to bez większych ograniczeń. Wszystko będzie dobrze, zobaczysz! Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dominika
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 224
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Pon Wrz 18, 2006 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anula, nie mam takiej wiedzy jak wiele osób na tym forum, ale i tak służę pomocą i jak tylko chcesz zagadac to wal śmiało. Moje gg to 2318789, choć niestety nie bywam zbyt często.
Co do diagnozy - najgorsze jest oczekiwanie i niepewność, co się dzieje, ale najważniejsze, że juz lekarze szukają i są na dobrej drodze. Jesli się czujesz fatalnie, to dobrze że bierzesz leki, musi minąc trochę czasu, zanim się oswoisz z diagnozą i zrozumiesz, że z chorobą tez można normalnie żyć. Dla mnie wiadomość o toczniu była jak obuch w głowę, w dodatku byłam w ciązy i dowiedziałam się, że dziecko może miec blok serca (ale nie musi). Bardzo mi pomogło to forum i szukanie wiadomości na temat tocznia. Nie taki diabeł straszny. Trzymaj się dzielnie i gorąco pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
paulina_87
Gość





PostWysłany: Pon Wrz 18, 2006 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam Cię serdecznie Smile
Powrót do góry
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pon Wrz 18, 2006 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

He, Dominiko, może nie masz takiej wiedzy jak my, ale z pewnością my nie mamy takiej wiedzy, jak Twoja Cool Od tego mamy porady i doświadczenia Laughing Każdemu z osobna należą się podziękowania za wkład w rozwój forum i wsparcie udzielone kolejnym użytkownikom. No i Anula nie musi się martwić tym, że jest sama Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dominika
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 224
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Pon Wrz 18, 2006 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robercie, z pewnością coś tam wiem, ale szczerze mówiąc w kwestiach stricte medycznych nie dorastam niektórym do pięt, wcale nie mówię, aby się podlizać, tylko jest to stwierdzenie faktu, są tu osoby (wiadomo które Wink ), które wytrwale wertują, szukają po necie wszelkich informacji i nowości, ja niestety nie mam na to czasu i tyle zacięcia, albo może pasji poszukiwawczej? Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pon Wrz 18, 2006 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, wiem, Nenya jest wielka i to nie ulega wątpliwości. Nie na darmo została obdarowana tytułem GURU i na dodatek ma poświęconą sobie emotkę: Nenya Laughing


PS. Ważne, że dobry humor i mimo wszystko optymizm jest jednym z filarów naszego grona. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dominika
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 224
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Pon Wrz 18, 2006 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hi hi skromniś - Ciebie też zaliczam do wspomnianych wyżej przeze mnie osób Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pon Wrz 18, 2006 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eee, ja to tylko skromny człowiek jestem. Taki sobie wkład w rozwój. Raczej w cieniu pozostaję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Wrz 19, 2006 7:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam i ja Very Happy
serdecznie pozdrawiam Buziak
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Elka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Wrz 2006
Posty: 231
Skąd: woj.łódzkie

PostWysłany: Wto Wrz 19, 2006 7:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj,
wiem, że nie jest łatwo, ale tutaj jest prościej....tę wiedzę jaką maja Ci wszyscy toczniowcy na pewno przeleją by Ci pomóc. jesli chcesz chętnie porozmawiam .....moje gg 4993242. jak dostałam diagnozę to czułam się jakbym dostała wyrok;) teraz to wyzwanie....koljne... i z takim nastawiniem jest lepiej...pozdrawiam
_________________
....bo po zimie zawsze jest wiosna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Wto Wrz 19, 2006 7:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam i ja bardzo serdecznie i cieplutko.... Buziak
wiem najorsze jest oczekiwanie na diadnoze ale to nie wyrok ....z choroba można normlnie zyc i funkcjonować Mnie jak postawiono pierwsza diadnoze (twardzine) to nic nierozumiałam ( miałam 13 lat) po kilku latach stwierdono że jestem mieszancem i szczerze mówiąc mając 16 lat nic mnie to nieobchodziło i nie interesowałam się wkoncu czułam się dobrze i miałam to wszystko w ....nosie..po kilku latach zaczełam sobie dopiero zdawac sprawę ...z choroby ale i tak wiem ze można z nia zyc ...i funkcjonować 3m sie i niepoddawaj Buziak
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
_karolcia_
Junior
Junior


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 6
Skąd: Lublin

PostWysłany: Wto Wrz 19, 2006 8:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I ja się przyłączę...WITAJ i uwierz, że nie można się załamywać, każdy jest w stanie powalczyć ja jestem tego przykładem Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Wto Wrz 19, 2006 9:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Anula!! Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group