Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zaćma
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Mar 28, 2007 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystko mozna zrobic prywatnie ale niestety trzeba miec kasę Sad zreszta jak na wszytko, ile wydajemy na dodtkowe badnia na leki, to tylko my wiemy sa to kolosane sumy nawet apteki bija się o nas, Wink jesteśmy dobrymi i stałymi klientami, wiec mają o co, przyciagają nas do siebie, promocajami , prezntami, punktami, zniżkami gdyby im sie to nie opłacało nie robili by tego

gosiek 83 dlaczego się boisz? nie ma czego , to naprawdę nic takiego, czy zaćma jest tak duża ze wymaga szybkiej operacji , jestes taka młoda, szybko oczy się popsuły,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Sro Mar 28, 2007 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lidka54 napisał:
Na prawe oko widzę słabo ,okulista chce mnie operować na zaćmę.Co Wy na to ?


moja mama tez miala operowane oczy bo miala na obydwu zacme. z tym ze doktorka zalatwila jej to blyskawicznie bo jej sie oczy psuly z dnia na dzien poza tym moja mama ublagala ja troche ze ona musi szybko zaczac widziec chocby na jedno oko bo jeszcze ja jestem chora. a tu nawet ani cos podpisac ani poczytac nic.
z tego co wiem to nie jest to wogule bolesne.
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Mar 29, 2007 8:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiscie że nie ! a robi sie to błyskawicznie na oko poswieca sie od 15- 20 minut, nie jest to tez obarczone ryzykiem , to zabieg laserowy , wiec nie tutaj olopotów z niegojącycmi sie ranami
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Czw Mar 29, 2007 11:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tym ze mama miala nie laserowy tylko wymiane soczewek. w momencie nawrotu chroby ze by byla jeszcze mozliwosc laserem.
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Mar 29, 2007 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cz mama miała wade wzroku i to dosyc mocną ? bo to jest wskazaniem do operacji, zreszta tez trwa ona krotko , Wink
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Czw Mar 29, 2007 3:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ma wade wzroku. tzn nosi okulary do czytania. a to ma jakies specjalne znaczeni do tego czy ma byc laserowo czy nie? jakie to ma znaczenie?
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Maj 09, 2007 5:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy przy zacmie bierzecie jakies leki na zatrzymanie tego procesu a tym samym oddalenie operacji ?
przeczytałam wszystko co było na forum ale chyba nikt nie mial kropli ?

od wczoraj mam przepisany Vitreolent krople do oczu, są to jodki sodu , potasu ,
lek ten pobudza metabolizm i przeciwdziała zmętnieniu ciała szklistego a co za tym idzie odwleka czas zmetniea całkowitego i upolsedzenia wzroku i odsuwa w czasie operację do tego oczywiscie mam szuczne łzy,( chociaz wydawało mi się ze nie sa mi potrzebne, bo nie mam Sojgena ) razem maja wpływac na jakość widzenia oraz spowalniać tworzenie się zaćmy a o to chyba nam chodzi ,
mam tych kropli do oczu i maści kilka leczenie dalej po stanie zapalnym wiec jest co robić
zainteresowało mnie to dlaczego u was okuliści nie stosują tego tylko zostawiaja ten proces samemu sobie, wiekszośc z was jest młoda chyba zalezy kazdemu aby jak najdłuzej dobrze widział , jestem tym troche zdziwiona,
a moze ktos to stosuje tylko nie pisał o tym przy problemach z zaćmą
jeśli cos z kropli stosujecie napiszcie o tym , w końcu to oczy !
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Maj 09, 2007 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika, niechcący znalazłam się na stronce Świat Mętów, cóż za poetycka nazwa Laughing ale w rzeczy samej, jest tam kilka ciekawyh uwag na temat oka i ciałka szklistego, opis kropli do oczu (w tym VITREOLENTu), suplementów diety i innych bajerów, z którymi można by się zapoznać choć nie jest to strona sensu sricto o zaćmie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Maj 10, 2007 12:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki, fajnie Świat mętów ( mnie od razu nasunęło sie jedno słowo - społecznych Wink )
poczytałam , Very Happy jesli moge opoznic proces postepującej zaćmy to na pewno będe do tego dązyc , a być może krople to spowoduja,
wizyta u okulisty za niecałe 3 tygodnie,( inne schorzenia oka) wiec będe wiedziec , przy okazji czy krople działają jak trzeba , nie spodziewm sie zadnej poprawy tak szybko, ale przynajmniej będze wiadomo czy nie szkodzą Wink raczej nie powinny,
dobra strona , polecam innym z tym problemem i innymi schorzeniami oczu
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Maj 10, 2007 1:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ano, tam jest co prawda jedno ostrzeżenie:

Cytat:
Pamiętajcie, że powinniście się przebadać pod względem poziomu jodu oraz prawidłowego funkcjonowania tarczycy, zanim zaczniecie stosować Vitreolent w sposób długotrwały


ale ciebei chyba nie dotyczy, bo nie można jeszce mówić o stosowaniu długotrwałym, stronka też mi się podoba, wygląda na prowadzoną przez kogoś z poczuciem humoru Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Maj 10, 2007 1:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam jod w sam raz oprocz tego świeże wyniki elektrolitów , ktorych jest za mało, wiec sód i potas sa mi potrzebne oraz tarczyca ok, wiec dla mnie lek jest odpowiedni,
kiedys miałam klopoty z tarczycą ale to juz przeszłośc
odpowiedni jest tez dla tych ktorzy mają te wynki w normie , lek bedzie stosowany długotrwale, wiec sama dopilnuję kontroli ,
stronkę ktos prowadzi na luzie od razu to widac, Very Happy

-------------------------------------------------------------------------


jestem po wizycie u mojej lekarki prowadzącej, skonsultowałam z nią omawianie wyżej krople na zaćmę i dostałam stanowczy zakaz uzywania kropli, kłopoty z tarczyca sa aktualnie opanowane ale po kroplach moze choroba wrócic, tak wiec wyrzuciałam pieniądze w błoto, mam nauczkę aby konsultowac kazdy nowy lek z moja prowdzącą a dopiero pózniej realizowac receptę
nie mniej jesli ktos moze , nie ma i nie miał kłopotów z tym organem , niech pyta okulistę i krople
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
klasyka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 408

PostWysłany: Sro Maj 16, 2007 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczecin prowadzi jakies badania w kierunku powiklan wzroku u chorych na toczen, wykonuja miedzy innymi usg dopplera obu oczu.
Moze Ci, co po nas, beda mieli wieksze szanse zachowac oczy w nalezytej formie... oby!
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 27 Lis 2003
Posty: 138
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio okulistka zqpisala mi krople za zaćmę ale kiedyś na wizycie u innego specjalisty powiedzial mi ze nie ma kropli na zaćme. I nie wiedzialam czy wydawać pieniądze i recepta gdzieś wsiąkla. A wy bierzecie jakieś krople? Tabletki różne na poprawę wzroku tez reklamują. Jakie macie krople?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pisałam o nich kilka postów wyżej krople ktore mi przepisano to Vitrolent to sa krople na zaćme a wiec są takie w atekach wróc kilka postów wyzej i przeczytaj

co do rekalmowanych przez tv. suplemntow bo przeciez to nie leki, nie wiem czy to pomaga, raczej to wydawanie kasy dla poprawy sobie nastroju ze jednak cos sie samemu robi a nie dla wyraznej poprawy wzroku
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
unhappyy/happyy?
Senior
Senior


Dołączył: 08 Cze 2005
Posty: 56
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Maj 28, 2007 9:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O jej... tak dawno mnie tu nie było, że nie mogłam sobie przypomnieć swojego hasła... Embarassed
A co do zaćmy... ja mam na jednym i drugim oku, dowiedziałam się o tym ze 3 miesiące temu. Moja okulistka zaproponowała mi 2 środki... 1 - krople, 2 - tabletki. Nie podała mi nazwy kropli, stwierdziła tylko, że one nie dają żadnych rezultatów i lepszym rozwiązaniem ( jeśli dam radę łykać jeszcze jedną tabletkę Laughing ) będą tabletki NUTROF...i tak je łykam...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 2 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group