Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zaćma
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Asia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 27 Lis 2003
Posty: 138
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Paź 16, 2006 11:10 am    Temat postu: Zaćma Odpowiedz z cytatem

Byłam u okulisty bo po prostu chciałam sobie sprawić okulary, gdyż zaczęłam niedowidzieć i klapa. stwierdzono zaćmę, na prawym spora na lewym początki. Swietnie. Pewenie to te sterydy! Wcześniej 2 lata temu miałam podejrzenie jaskry ze względu na nadciśnienie w oczach ale zakraplanie przez kilka miesięcy przyniosło dobre rezultaty. Jak się zaczyna cos dziac to od razu wszytko. Czy miał ktoś podobne problemy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Paź 16, 2006 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asia, ja też w tamtym tygodniu byłam u okulisty, na razie oznak zaćmy nie ma, ale lekarz potwierdził że to ryzyko sterydoterapii...
Poczytaj starsze wątki na temat problemów z wzrokiem zanim ktoś dopowie coś nowego:
Problemy z oczami
Widzenie podwójne
Epidemia ślepoty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Olga
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 155

PostWysłany: Pon Paź 16, 2006 9:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miałam podobnie, zmieniłam okulistę bo coś mi nie pasowało i twierdził, że ból gałki ocznej to przez pracę przy komputerze- przepisał rutinoskorbin i ok... wytrzymałam chyba dwa dni Wink (wstyd się przyznać, nawet go rozliczałam Embarassed )
po badaniach (u innego okulisty) okazało się że cisnienie w oczach nie takie, podejrzenie jaskry, guzki reumatyczne na tęczówce no.. i oczywiście efekty sterydoterapii..
Przy każdej wizycie u któregokolwiek okulisty mówię, że brałam sterydy.
Odwiedzam okulistę minimum 2x w roku + badanie medycyny pracy i w razie problemów- jak najszybciej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Perłowy Dżem
Junior
Junior


Dołączył: 01 Sty 2007
Posty: 10
Skąd: Lbn

PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 3:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bylam u okulisty w czerwcu ,niestety mam poczatki zaćmy posterydowej w obu oczkach,muszę odwiedzac okuliste co 3 mce.czasami czuje ze leki ktore przyjmuje powoduja wieksze szkody niz sama choroba. oprocz metypredu przyjmuje jeszcze arechin ale na całe szczescie zmian na dnie oka nie ma:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 3:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ano bilnas zysków i strat powinien być przynajmniej na 0, ale niestety czasami bywa inaczej...
skoro jesteś w remisji od lat, nie kusiło cię żeby popertraktowac z lekarzem o zejściu ze sterydów? czy to za duże ryzyko?
kazdy osobnik ma inaczej, więc brońboże nie namiawiam do samowolki i ryzykowania Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 4:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tak pertraktowac z lekarzem o zejściu ze sterydów to dobry pomysł ja juz ponad rok pertraktuje i jak narazie mimo ze czuje się dobrze wyniki tez mam w miare ...lekarka uwarza ze lepiej nie ..ale dalej walcze moze kiedys się uda... Rolling Eyes więc warto podyskutowac na ten temat...ale mamy nowy rok ...moze w tym sie uda Laughing
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
klasyka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 408

PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze kiedys wyzale sie, opowiem co mnie boli i gdzie [we mnie] zaczynaja rozkwitac kompleksy, dzis tylko: dbajcie o oczy i nie pozwolcie by cokolwiek sie z nimi stalo.
Mnie koszmarnie brakuje jednego oka... (i teraz akurat chrzanie wzgledy estetyczne)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Perłowy Dżem
Junior
Junior


Dołączył: 01 Sty 2007
Posty: 10
Skąd: Lbn

PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 6:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nenya napisał:
a
skoro jesteś w remisji od lat, nie kusiło cię żeby popertraktowac z lekarzem o zejściu ze sterydów? czy to za duże ryzyko?


cale szczescie jestem od 2 lat na min dawce metypredu 4mg /dobe ,nizej chyba juz nie moge zejsc.zacma jest chyba wynikiem poprzednich wysokich dawek lekow.ale poki co dobrze widze,i łykam wit E i rozne inne specyfiki i antyoksydanty hamujace metnienie soczewek.jest git.niektorzy maja gorzej i chyba nie powinnam narzekac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Charisma
Junior
Junior


Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 12
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja biore 12 lat encorton.Sokole oko to ze mnie nigdzy nie było,ale jak już zaczełam miec zwroty głowy i bóle oczodołów to neurolog(na pogotowiu,gdzie wylondowałam własnie pod wplywem tych bóli) zapytała czy mierzyłam kiedys ciśnienie w oku? NO i zmierzyłam,a nastepnie dowiedziałam się, że wysokie cisnienie to pierwszy z symptomów jaskry posterydowej(hmm...watek o zaćmie,ale chyba pokrewna przypadłości).Poczułam jakbym miała za chwile oslepnać. to początki diagnozy ,wiec jeszcze kilka pomiarów cisnienia i wtedy ewentualne leczenie.Jak się cos przyczepi to juz po całości...masakra
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 11:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Very Happy
U mojej córki też wyszła zaćma posterydowa na jednym oczku. Wtedy lekarz zdecydował zejść ze sterydów do dawki zerowej. Ale niestety , krótko to trwało. Nastapiło zaostrzenie(nerki) i inne peoblemy. Znowu ma podawane sterydy.
Prośba do Klasyki-jeśli mozesz napisz cos więcej o swoich problemach.
Na kontrolę z córka chodzę co pół roku. Wcześniej co 3mies.
Jak byłyśmy w Warszawie w październiku - wyszło jeszcze uszkodzenie nabłonka rogówki Sad
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 282
Skąd: woj.śląskie

PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 10:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja może napisze o moich doświadczeniach: Także po pół roku faszerowania sterydami fatalnie widziałam, okulista stwierdził zaćmę i przepisał jakieś kropelki. Nie zauważyłam żadnej poprawy Very Happy Po zmianie encortonu na Calcort problem minął. Teraz gorzej widzę tylko na jedno oko i to przy dużym świetle. Warto więc rozpatrzć kwestię zamiamy... mimo nieporónwnywalnych kosztów Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
lidka54
Junior
Junior


Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 10
Skąd: świdnica

PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 6:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na prawe oko widzę słabo ,okulista chce mnie operować na zaćmę.Co Wy na to ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli masz szanse na operacje to nie namyslaj się ani chwili, u nas czeka się około 3 lat, to zabieg a nie operacja, rutyna, mimo iz chorujemy to jest bezpieczne najczęsciej zabieg laserowy trwa okolo 15 min, rzadko trzeba operowac standartowo
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gosiek83
Junior
Junior


Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 20
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie Mar 25, 2007 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i ja mam zaćmę posterydową na obu oczach i czeka mnie operacja, niestety boję sie zdecydować!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
lidka54
Junior
Junior


Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 10
Skąd: świdnica

PostWysłany: Sro Mar 28, 2007 3:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Świdnicy też czeka się 2 lata,można to zrobić prywatnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group