Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zaćma
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pon Maj 16, 2011 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lidziu-super,że obyło się bez powikłań-teraz bardzo dbaj o oczy Smile
Didulka-super ,z eo tym piszesz,bo warto nawet z drugiego regionu kraju się udać na taki zabieg. Wink
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Asia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 27 Lis 2003
Posty: 138
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Lip 02, 2011 8:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja już po zabiegu 2 dni, widzę świat bardziej kolorowy ale na razie ostrość widzenia bardzo słaba, okulary będą niezbędne. siedzę w domu gotuję obiadki dla męża, wkraplam krople i nudzi mi się, ani z psem na spacer ani poczytać , dobrze ze są audiobuki. Czy ktoś może mi bardziej osobiście podpowiedzieć co robić a czego nie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Sob Lip 02, 2011 9:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asia wiem tylko, ze nie mozna sie schylac ani dzwigac. Wiecej dowiem sie jak tata wstanie bo 2 h temu mial wlasnie zabieg przeciw zacme. Drugi w ciagu roku.
Nie martw sie ten poki co jeszcze mdly obraz ustanie, tata zaczal normalnie widziec po okolo miesiacu, a juz byl zalamany, ze nic mu to nie pomoglo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
camelmb
Junior
Junior


Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 28
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Sie 02, 2011 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Mnie też trafiła zaćma po sterydach... mam zafoliowane oba oczka, ale prawe w sumie jakoś widzi, operowane mam mieć lewe.
Termin wyznaczony mam na ... 3 kwartał 2005 Shocked
Z racji tego, że pracuję jako programista, a więc poniekąd oczyma, mam mieć TO wykonane poza kolejnością (ciekawe ile czeka się poza kolejnością???).
W związku z tym, że zamierzam zmienić pracodawcę (i zależy mi na tym) nie chciałbym w związku z tym na zbyt długo przerywać tej nowej pracy.
Wie ktoś może jak długo po takim zabiegu nie można pracować (przy komputerze, 8 godzin na dobę)?


oczywiście 3 kwartał 2015 Smile Albo jestem cofnięty w czasie o 10 lat albo ta zaćma jest jednak groźniejsza niż mi się wydawało...

nie piszemy posta pod postem wystarczy wejśc w niego i dopisać to co się zapomniało używając funkcji edit
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Sie 16, 2011 4:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Operację miałam 10.05.2011. Nie można się schylać ani dźwigać przez 6 tygodni albo więcej 8 ale to uściślą przy kontroli a i później z dźwiganiem ostrożnie. Nie wolno czytać ,komputer ostrożnie.można oglądać telewizję ale tez z umiarem przez pierwsze 2 tygodnie. Z tego co zauważyłam to są również zalecenia indywidualne czyli nic nie można brać na pewnik. ja bardzo żałuję ze drugie oko jest nieoperacyjne bo jestem bardzo zadowolona. oczywiście noszę okulary bo jestem krótkowidzem od dziecka a wymiana soczewki nie likwiduje dużej wady . Operację robiłam prywatnie bo powiedzieli że w mojej sytuacji liczy się czas a minimum 1,5 roku to stanowczo za długo
Niestety wiek nie dawał m szans na przyspieszenie z racji pracy.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Stonnka
Senior
Senior


Dołączył: 07 Wrz 2011
Posty: 63

PostWysłany: Czw Wrz 15, 2011 9:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z Was mógłby może polecić jakiegoś dobrego okulistę z Torunia, bądź okolic. Najlepiej, zeby miał wszelkie niezbędne przyrządy, urządzenia, które pozwolą na dokładne badanie i najlepiej na NFZ Wink

Do tej pory byłam u dwóch okulistów i nie jestem zadowolona, czuje się wręcz zawiedziona. Najpierw byłam z sobą samą. Mówiłam, że choruje na tocznia. Informowałam jakie leki biorę, bo zawsze tak robie. Pani zbadała mi oczy i stwierdziła, ze wszystko jest ok. Zapisała mi tylko mocniejsze szkła - jestem krótkowidzem. W niedługim czasie miałam "przegląd" w szpitalu i okazało się, ze mam początki zaćmy. Pani doktor była zdziwiona, ze okulista, który badał mnie wcześniej tego nie zauważył. Zresztą skarżyłam sie też podczas wizyty, ze mnie oczy bolą i widzę jakoś inaczej, ale nie potrafie tego opisać. Nie miałam z czymś takim wcześniej do czynienia. W szpitalu niestety nie pokierowano mnie w ogóle co mam dalej robić, nie przepisano żadnych kropli, nic. Poryczałam się, bo byłam wściekła, a moja pani reumatolog stwierdziła, że oni się zaćmą nie przejmują, bo można ja leczyć operacyjnie i powinnam się z tym liczyć, że leki, które biore powodują skutki uboczne. Zresztą nawet mi nie wpisali w wypisie ze szpitala, ze miałam badania okulistyczne i rozpoznano zaćmę. Poszłam do archiwum i wzięłam kopię badania, żeby mieć jaką hitorię dla moich oczątek.

A drugi raz byłam z synem u innej pani okulistki, bo w szkole zaczęły się prolemy z czytaniem z tablicy. Pani stwierdziła, ze ma niewielką wadę, jakieś -0,25 i podejrzewała u niego jaskrę obu oczu. Przeraziłam sie jak diabli. Dostaliśmy skierowanie do Łodzi - Centrum Zdrowia Matki Polki. Byliśmy i okazało się,że badania nie potwierdziły jaskry, a za to -1,75 wadę wzroku i astygmatyzm. Narazie skończyło się na szkiełkach -1 i -1, 25, ale oczywiście mamy być pod kontrolą okulisty. Skąd ta różnica to naprawdę nie wiem.

Czytałam też, ze z zaćmą chodzicie do okulisty na kontrole co 3 m-ce. Mi nikt czegoś takiego nie zalecił, żadnych kropli nic. Ogólnie jestem podłamana. Musze znaleźć dobrą przychodnie, żeby chodzić tam na kontrolę razem z synkiem.

Jeżeli znacie kogoś godnego polecenia z moich okolic, to proszę dajcie znać.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
camelmb
Junior
Junior


Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 28
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Wrz 18, 2011 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sprawie okulisty w Toruniu nie pomogę.
Zaćmę leczy się operacyjnie, żadne krople nie pomogą.
W szpitalu/przychodni jest się dzień, może 2-3, sama operacja trwa kwadrans i jest przeprowadzana ze znieczuleniem miejscowym.
Na NFZ trzeba mieć skierowanie od okulisty.
Standardowo czeka się w Trójmieście około 3 lata, ale w szczególnych przypadkach jest to określane indywidualnie. Ja miałem lewe oko robione w tą środę po około 2 miesiącach czekania, prawe będzie naprawiane 10 października.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Nie Wrz 18, 2011 11:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pytanie b.proste-czy tego typu znieczulenie znosi całkowicie ból? Wink
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Wrz 18, 2011 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Margo znosi ból, kompletnie nic nie boli, i faktycznie wychodzi się do domu naczesciej w nastepny dzien, czasem po dwoch dniach

a krople przy poczatkach zacmy potrafia ją opoznic nawet sporo ,moja mama bierze krople juz od 2 lat i zacma stoi w miejscu
wiec to nie tak ze nie pomagają , nie pomagaja jesli choroba jest juz zaawansowana
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal


Ostatnio zmieniony przez Monika B dnia Nie Wrz 18, 2011 4:49 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Nie Wrz 18, 2011 4:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tam gdzie moj tata usuwal zacme od razu sie idzie do domu i na drugi dzien na kontrole
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
camelmb
Junior
Junior


Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 28
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Wrz 19, 2011 11:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do kropel, to przynajmniej na moją zaćmę, posterydową, okulistka mi nic takiego nie zaoferowała, wręcz stwierdziła, że jak "dojrzeje", to trzeba będzie ją operować, co właśnie uczyniono.
Być może przy innych typach zaćmy jest możliwe jej zatrzymanie lub cofnięcie w bezoperacyjny sposób. Nawet napewno, bo u mojego brata pourazowa zniknęła całkowicie po kropelkach.
W naszym przypadku jest to jednak najczęściej po sterydach...

Jeśli chodzi o ból, to rzeczywiście nic nie boli, u mnie dawali też coś na uspokojenie. Podczas operacji widać co się dzieje, trzeba też wykonywać polecenia chirurga, typu patrzeć w odpowiednią stronę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Stonnka
Senior
Senior


Dołączył: 07 Wrz 2011
Posty: 63

PostWysłany: Sro Wrz 21, 2011 10:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nie wiecie czy w przyszłości, pomimo zabiegu, może pojawić się ponownie zaćma i czy można ten zabieg powtarzać? Z tego, co wiem np korekta wady wzroku powinna być wykonywana tylko jeden raz, ponieważ powtórny zabieg niesie za sobą zbyt duże ryzyko.

Czy są jakieś przeciwskazania do wykonania zabiegu?

Paranoja, próbuje zarejestrować siebie i syna do okulisty na NFZ. W jednej przychodni dowiedziałam się, że zapisują na GRUDZIEŃ 2013! Jakaś makabra. W innej powiedziano mi, że mogą zapisać mnie na listę, która liczy ok 3000 pacjentów i po nowym roku będą ustalać terminy wizyt. Na jakim świecie my żyjemy? Zeby na wizytę u okulisty było trzeba tyle czekać? Przecież my możemy oślepnąć do tego czasu. Dobra, dzwonie dalej w poszukiwaniu bliższych terminów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 27 Lis 2003
Posty: 138
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Lis 21, 2011 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W czerwcu miałam zabieg usunięcia zaćmy z lewego oka, za miesiąc idę na prawo. Z racji tego że jestem młoda i pracuję oczami mój czas oczekiwania jest naprawdę krótki.
Niestety po zabiegu będę potrzebowała 2 pary okularów, takie słabe do chodzenia i do czytania na razie mam +2,5. Ja po pierwszym zabiegu byłam na zwolnieniu 5 tygodni. w sumie to po 3 można wrócić do pracy, ale tak szybko nie dobierają szkieł no i na początku trzeba ograniczać czas pracy oczami i stopniowo go zwiększać. Między jednym a drugim okiem najkrótszy czas przerwy to 6 tygodni ale polecam tak ok 3 miesiące kiedy Twoje operowane oko jest już w dobrej formie.
Ja miałam robioną operację w szpitalu miejskim więc w sumie pobyt był ok 3 dni. Pierwszy dzień badania, drugi zabieg, który trwa ok 15 minut i 3 dnia zdjęcie opatrunku, badania, zalecenia i do domu. Sama operacja nie boli ale jest troszkę nieprzyjemna, no i świadomość że nie możesz drgnąć, kasłać ani nic takiego powoduje stres. no i później unikanie jakiegokolwiek wysiłku itp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kiniamil
Senior
Senior


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 67
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Mar 13, 2012 6:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie wykryto zaćmę posterydową w lutym tego roku. Zabawne jest,że w styczniu miałam wizytę i nic nie wskazywało,że zaczęła się rozwijać. Wizyty u okulisty mam bardzo często. Pani doktor przepisała mi krople Quinax, choć od razu zaznaczyła,że cudu to one nie zdziałają,ale może spowodują zatrzymanie zaćmy na takim etapie jak teraz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Pon Cze 25, 2012 5:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz to się boję już nie na żarty Sad
Okulistka dzisiaj wypatrzyła mi w prawym oku zmętnienie (niewielkie, 1mm). Powiedziała, że to katarakta. I że takie rzeczy dzieją się od sterydów. Biorę też Arechin, ale podobno Arechin nie ma tu nic do rzeczy. I problem jest, bo ze sterydów w najbliższym czasie nie zejdę...
Poczytałam w necie, że katarakta to w zasadzie stadium początkowe zaćmy i się wystraszyłam. Teraz jak jeszcze oślepnę to całkowicie będzie do d... Sad
A może wiecie, czy takie zmętnienia się cofają? Same z siebie? Bo wiem, że żadne krople na to nie działają.
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 6 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group