Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zaćma
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ziarenko
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 2042

PostWysłany: Pon Cze 25, 2012 5:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zmiany nie cofają się, co najwyżej mogą nie postępować dalej.
Natomiast można je usunąć operacyjnie.

Zatem nie ma się czym martwić Wink.


Ja mam zaćmę, która postępuje.
Wiem, że za jakiś nieokreślony jeszcze czas będę musiała mieć wykonany zabieg. Jednakże ów zabieg jest stosunkowo prosty, wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Zdecydowanie bardziej martwi mnie obserwacja w kierunku jaskry.
_________________

rozjaśnia się we mnie
wyjaśnia jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Pon Cze 25, 2012 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli nie ma nadzieji... Mam tylko nadzieję, że to zmętnienie nie będzie się powiększało.
Bo rozumiem, że każde sterydy mogą dawać taki efekt? Nie tylko Encorton?
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ziarenko
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 2042

PostWysłany: Pon Cze 25, 2012 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

monia85 napisał:
Czyli nie ma nadzieji...


Moniu, jest nadzieja - operacja!

Zaćma może być efektem ubocznym przyjmowania każdego sterydu.
_________________

rozjaśnia się we mnie
wyjaśnia jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Pon Cze 25, 2012 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, ale hmmm... nie o takiej nadziei myślałam Wink
Cóż, pozostaje czekać i badać często wzrok.
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Cze 25, 2012 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monia sterydy ci zmniejszają a wiec zaćma nie musi postępować.
[byc moze przez lata będzie jak jest,
ja mam zacmę stwierdzoną jakies 7 lat metu i na razie nie postęuje
jak długo tak będzie nie wiem
w przeciwienstwie do zaatakowania przez chorobą innych organów zaćma to malutki pikuś
zabieg usunięcia to kilkuminutowy zabieg laserowy i pozniej trochę oszczedzający tryb zycia ale to jest nic wielkiego

na razie nie masz powodu do obaw
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kiniamil
Senior
Senior


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 67
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Cze 26, 2012 11:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak ja napisała MonikaB, jesli zmniejsząCi sterydy, to prawdopodobnie proces pogłębiania sie zaćmy zostanie zatrzymany. Okulista ma rację - na pewno katarakta nie powstała od zażywania Arechiny (która może powodować uszkodzenie siatkówki i zanik nerwu wzrokowego). Przyjmuję Plaquenil i również miałam takie obawy, czy to oby nie on jest sprawcą mojej zaćmy w oczach. Jesli chodzi o zabieg usunięcia zaćmy, to okuliści (bo chodzę do dwóch - jeden z poradni p/jaskrowej) twierdzą zgodnie, że to będzie ostateczność, jak już bedę ślepa jak przysłowiowa kura:) Wynika to z tego,że przy sztucznej soczewce oko traci zdolność akomodacji i podczas patrzenia na bliskie przedmioty należy używać okularów. Z tego co wyczytałam istnieją tzw. soczewki akomodacyjne umozliwiające ostre widzenie na rózne odległości, przy czym pewnie ich ceny sa zawrotne. Osobiście na razie o tym nie myślę, nie odczuwam na razie dyskomfortu z tego powodu (jedynie rano mam zamglone i zaropiałe oczy, ale to moze nie od tego?). Głowa do góry:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Wto Cze 26, 2012 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję, dziewczyny, za odpowiedzi Smile
Trochę poczytałam jeszcze na ten temat i... może nie będzie źle Wink
Jednak możliwa utrata wzroku jakoś bardziej przeraża niż inne dolegliwości...
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Nina
Kadet
Kadet


Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 33

PostWysłany: Pią Lip 27, 2012 1:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, ja też gorzej widzę - efekt brania sterydów niestety. Od grudnia 2011 roku mam stwierdzoną zaćmę. Kilka dni temu byłam w klinice w Katowicach, zdecydowałam się na zabieg i mam termin wyznaczony na koniec lutego i połowę kwietnia. W związku z tym mam pytanie: Czy ktoś wie może jaki jest czas mniej więcej przebywania na zwolnieniu? Muszę jakoś przygotować szefa na moją dłuższą nieobecność w pracy. Czy lekarze rozmawiali z wami o możliwości nawrotu zaćmy przy dalszym braniu sterydów? I czy obecność zwierzęcia przeszkadza w rekonwalescencji? Mam kota i się strasznie futruje. zawsze na mnie włazi się sierści z radości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Lip 27, 2012 8:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ninka sporo z nas ma koty wiec witaj w klubie kociar Wink
i kociary i właścicielki psów miały zabiegi , raczej nie ma to wpływu ,

co do tematu poczytaj starsze wątki są dziewczyny po zabiegu , ile siedziały na L4?
to zalezy od tego jaką masz pracę
bo przez miesiąc nie powinnaś nic dżwigać Wink
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kole
Junior
Junior


Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 29

PostWysłany: Nie Lip 29, 2012 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwszej operacji na zwolnieniu byłam 4 tygodnie, a po drugiej 3 tygodnie. Po operacji zaćmy po pewnym czasie może dojść do zmętnienia tylnej torebki ale rozbija się je laserowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Nina
Kadet
Kadet


Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 33

PostWysłany: Sro Sie 01, 2012 8:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na szczęście nie muszę nosić ciężarów w pracy. Czy przed operacją odstawialiście Quinax itp. krople do oczu? Ja niby powinnam je brać ale noszę soczewki kontaktowe i zawsze zapominam albo nie mam czasu zakropić ich rano przed założeniem szkieł. I mam wrażenie, że w ogóle te krople nie pomagają. Zaćma postępowała w zastraszającym tempie mimo, że początkowo regularnie brałam te krople.
Monika B Smile no ja w życiu bym się nie pozbyła mojej ukochanej kocicy - już wolałabym być ślepa jak kret Smile. Podobno operacja jest bezbolesna ale jak to wygląda tak naprawdę? To znieczulenie jest miejscowe np. kroplami? Można to wytrzymać tak "psychicznie"? Fakt, że ktoś na "grzebie" w naszym oku? Coś się wtedy czuje?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Sie 01, 2012 9:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dostajesz zastrzyk, nic nie czujesz , ale na pewno nie jest to przyjemne jak ci grzebią w oku ale trwa jakieś 15 minut da sie wytrzymać
niektore badania okulistyczne wcale nie są milsze
u nas idzie się do domu juz na następny dzien ,po 2 dniach do kontroli ,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
camelmb
Junior
Junior


Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 28
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Lut 10, 2014 12:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy miał ktoś może z was taki zabieg jak YAG kapsulotomia?
Służy toto do usunięcia zaćmy wtórnej i jestem na to umówiony na jutro i nie wiem czy mam się jakoś przygotowywać...
Umawiałem się przez telefon z taką ogólną rejestracją i oni tam nic ciekawego nie wiedzieli, mam po prostu przyjść ze skierowaniem.
Nie chciałbym pójść i się dowiedzieć, że cośtam cośtam i muszę to przełożyć (i brać następny urlop).
Nie wiem też czy po takim zabiegu można normalnie funkcjonować od razu, czy należy wypoczywać i mieć zaklejone oko (i nie jechać na zabieg samochodem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewaa
Junior
Junior


Dołączył: 21 Lis 2014
Posty: 2

PostWysłany: Sro Lis 26, 2014 9:03 am    Temat postu: WAŻNE: NFZ zwróci koszty leczenia za granicą Odpowiedz z cytatem

Bardzo ważna informacja dla wszystkich osób z Polski, które chciałyby skorzystać z leczenia w Gemini. W ostatnią sobotę (15.11) weszły w życie przepisy tzw. ustawy o leczeniu transgranicznym. Oznacza to, że każdy Pacjent uprawniony do świadczeń zdrowotnych w Polsce może otrzymać od NFZ zwrot kosztów planowanego leczenia za granicą.

Jest to szczególnie dobra informacja m.in. dla wszystkich osób czekających na zabieg usunięcia zaćmy w Polsce. Na zaćmę w Polsce cierpi ok. 800 tys. osób. Są to głównie ludzie starsi, którzy mogliby normalnie funkcjonować, ale przeszkodą jest stopniowa utrata wzroku. Na zabieg średnio trzeba czekać ok. 1,5 roku, a w niektórych regionach nawet 3 lata. W przypadku tej dolegliwości czas odgrywa kluczowe znaczenie, dlatego warto rozważyć możliwość podjęcia leczenia w Czechach.

Tym bardziej dzięki możliwości zwrotu kosztów leczenia jaką tworzy tzw. ustawa o leczeniu transgranicznym. Warto podkreślić, że o zwrot można starać się zarówno w przypadku leczenia w publicznej jak i prywatnej placówce medycznej.

W Gemini mamy możliwości żeby wykonać zabieg usunięcia zaćmy z dnia na dzień, u osób, które kwalifikują się do zabiegu i nie istnieją żadne przeciwwskazania medyczne.

Do tej pory Polacy mogli korzystać z opieki medycznej w krajach UE tylko w nagłych wypadkach. Zgodnie z nowymi przepisami zwrot kosztów leczenia na terenie UE dotyczy świadczeń gwarantowanych w Polsce. Za leczenie trzeba zapłacić z własnej kieszeni, ale po złożeniu odpowiednich dokumentów NFZ powinien w ciągu 180 dni rozpatrzyć wniosek i zwrócić koszty leczenia. Podstawą do zwrotu jest rachunek wystawiany przez zagraniczna placówkę, w której zdecydujemy się na leczenie. Należy pamiętać, żeby uprzednio zwrócić się z odpowiednim wnioskiem do właściwego oddziału wojewódzkiego NFZ. Bardzo ważne jest także posiadanie skierowania od specjalisty, które może być wystawione w kraju lub za granicą.

Każdy pacjent, który zdecyduje się na leczenie w Gemini może liczyć na otrzymanie wszystkich potrzebnych dokumentów do uzyskania zwrotu. Więcej informacji można znaleźć na stronie Krajowego Punktu Kontaktowego do Spraw Transgranicznej Opieki Zdrowotnej – http://www.kpk.nfz.gov.pl/pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewaa
Junior
Junior


Dołączył: 21 Lis 2014
Posty: 2

PostWysłany: Sro Lis 26, 2014 9:08 am    Temat postu: zaćma podtorebkowa tylna Odpowiedz z cytatem

Witam Was serdecznie,

czy ktoś z Was miał do czynienia z zaćma podtorebkową tylną i poddał się zabiegowi usunięcia zaćmy podczas brania sterydów?
Po konsultacji okulistycznej dowiedziałam się, że w przypadku zaćmy podtorebkowej tylnej po operacji nie zawsze dochodzi do poprawy widzenia...

Czy ktoś ma przeszedł operację laserem femtosekundowym i może podzielić się swoimi doświadczeniami?

Każda uwaga będzie pomocna.

Pozdrawiam

Ewka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 7 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group