Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

zapalenie dziasel przy naszych chorobach?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
barbara
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 117

PostWysłany: Pon Paź 30, 2006 10:21 am    Temat postu: zapalenie dziasel przy naszych chorobach? Odpowiedz z cytatem

czesc!
od dawien dawna cierpie na nawracajace zapalenie dziasel. Wszystkie zeby mam zdrowe, jednak strach mnie ogarnia gdy patrze jak myjac zeby wrecz pluje krwia. Wizyty u stomatologa pomagaja ale na krotko. Zdejmie kamien, zapisze paste i plyn do plukania na stany zapalne. Dla mnie jest to krepujace gdy w ustach czuje krew bleee juz niewiem co mam robic Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Paź 30, 2006 10:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

basia, czy ty masz Sjogrena?
nie kojarzę, przepraszam Embarassed
ale problemy z jama ustną - zebami, dziąsłami sa u nas dośc częste, mamy kilka wątków na ten temat.
prawidłowa a jednak specjalna higiena jamy ustnej jest konieczna u osób z kserotomią czyli suchością, może i ty powinnaś zastanowić się nad kupnem specjalistycznych past do zębów bądx płynów do płukania.
no i na pewno sporo ziołowych specyfików do płukania jamy ustnej mzna kupić w aptece...

na razie zajrzyj tu:

Próchnica, osteoporoza, ortodonta
Wapń a zęby
Zespół Sjogrena - tu kilka zdań o potrzebie i problemach z pielęgnacją zębów przy suchości jamy ustnej[/url]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pon Paź 30, 2006 11:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basia jest ze mną w grupie chorobowej Wink Ciekawy artykuł nt. problemów z jamą ustną, uzębieniem znalazłem na www.emedicine com

Oral manifestations of systemic diseases Polecam Smile

Zresztą wiele osób niestety skarży się na podobne problemy.


Ostatnio zmieniony przez Robert dnia Pon Paź 30, 2006 11:14 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
barbara
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 117

PostWysłany: Pon Paź 30, 2006 11:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no dzieki Smile . Ale u mnie to granica kurcze powyzej normy.uzywam past i wogole plynow a tu tylko na troche. Doslownie wszedzie u mnie krew jak zeby myje brrr. Zabki mam ladne tylko te dziasla przyprawiaja mnie o zawrot glowy. Nawet mam obsesje ze mi wyleca. Nie bede chdzic do stomatologa ciagle bo zbankrutuje. W ciagu ostatnich dwoch lat wydalam powyzej 2 tys. lekarz nic takiego mi nie robil. Wiekszosc wydatkow to pasy plyny i takie tam.... Sad . Zawsze myslalam ze prochnica jest horrorem najgorszym okazuje sie ze moja zmora sa dziasla. jak zassam sobie zeby to tez czuje krew. Paskudnie sie z tym czuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Paź 30, 2006 11:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

basia to sie nazywa paradontoza, a w stanie kiedy krwawienia się silne i odsłaniają się trzony zębów, to bez leczenia dentystycznego chyba się nie obejdzie...
nie lekcewaz tego, bo faktycznie zęby mogą wylecieć.
Cytat:
Osoby z paradontozą popełniają zwykle fatalny błąd - ich dziąsła krwawią, więc by tego uniknąć, szczotkują zęby krócej i mniej dokładnie. Powstaje błędne koło - w niedomytych zębach jeszcze szybciej rozwija się choroba, a dziąsła coraz bardziej krwawią. Dlatego mimo krwawień zęby myć trzeba częściej, dłużej i dokładniej niż dotąd. Po drugie - kiedy tylko pojawią się niepokojące objawy (krwawienie i obrzęk dziąseł), trzeba jak najszybciej pójść do dentysty. Jeśli rozpozna paradontozę, na pewno zaleci usunięcie z zębów płytki i kamienia, które są pożywką dla bakterii. Gdyby stan zapalny był ciężki, może ewentualnie zapisać również antybiotyk.


Paradontoza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
barbara
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 117

PostWysłany: Pon Paź 30, 2006 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bylam u dentysty. lekarze stwierdzil ze nie mam paradontozy.,Tylko lekkie zapalenie dziasel. krawia od dwoch lat a co ciekawe nie mam paradontozy. Nie wiem wiec o co tu w tym wszystkim chodzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Pon Paź 30, 2006 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A próbowalaś Basiu zielonej pasty Elmex i takiego samego płynu do płukania jamy ustnej? U siebie zauważylam znaczna poprawe po myciu ta pasta,w kazdym bądz razie wszselkie proby przechodzenia na inne pasty kończa sie krwawieniami z dziąseł.
Teraz będe testowała pastę-krem,o ktorej pisalam w innym wątku,o paradontozie itp.
Pozdrawiam.
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
barbara
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 117

PostWysłany: Pon Paź 30, 2006 2:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie agatko nie probowalam elmexu ale moze warto sprobowac zobaczymy Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Paź 30, 2006 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a klasyczne płukanie jamy ustnej szałwią?
stosuje się przecież przy bólu zębów i stanach zapalnych dziąseł, z tego co pamietam moja bacia zawsze trzymała kilka torebek "na wszelki wypadek" Laughing
w każdej aptece lub sklepie zielarskim, ale czy pomoże - Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pon Paź 30, 2006 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

He, tu można cuda stosować. Na przykład sól z rumiankiem: Posiada antyseptyczne, przeciwalergiczne, bakteriobójcze i regenerujące działanie, przywraca zdolność oddychania skórze, oczyszcza skórę, sprzyja gojeniu się ran, w chorobach ropnych u dzieci; wykorzystuje się do usunięcia swędzenia przy chorobach skóry i jako środek grzybobójczy. Działa na ból zębów, paradentozę, zapalenie jamy ustnej, zapalenie dziąseł.
Niemniej sól na zapalenie jamy ustnej działa całkiem nieźle. Nawet ta kuchenna, bez rumianku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 9:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sól kuchenna jest zalecana do płukania gadrła i jamy ustnej przy bólu gardła i wszelkiego rodzaju infekcji, na pól szklanki przegotowanej ciepłej wody dodaje się płaską łyżeczkę soli , pomaga
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aniusia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 774
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro Lis 01, 2006 5:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobry jest też Dentosept, płucze się płynem rozcieńczonym z wodą tak jak na załączonej ulotce. Wypróbowany wielokrotnie Laughing
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Sro Lis 01, 2006 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez Agnieszka14 dnia Sob Wrz 11, 2010 10:30 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Wto Kwi 03, 2007 5:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ha... Surprised Confused Proszę traktować to jako ciekawostkę...

Paradontoza jest groźna dla życia?

Nawet młodzi ludzie dotknięci paradontozą i spowodowanym przez nią wypadaniem zębów są zagrożeni wcześniejszą śmiercią z powodu nowotworów oraz chorób serca, alarmują szwedzcy naukowcy.

Opierają się przy tym na wynikach badań obejmujących ponad 3 tys., losowo wybranych chorych na paradontozę osób, które obserwowano w ciągu 16 lat. Rezultaty - według kierującej nimi dr Birgitty Soeder z Instytutu Karolińskiego w Sztokholmie - są "alarmujące".

Fakt, że chorzy na paradontozę tracą zęby oznacza, że infekcja ta atakuje ich organizm co najmniej 15 - 20 lat. Schorzenie rozwja się niemal niezauważalnie i jest zapewne bardziej niszczycielskie niż to się obecnie uważa. Dr Soeder sądzi nawet iż spowodowana przez nie utrata zębów ma poważniejsze konsekwencje dla zdrowia ludzkiego niż nałogowe palenie papierosów.

Chorzy na paradontozę są według niej dwukrotnie bardziej zagrożeni nowotworami i poważnymi schorzeniami układu krążenia niż ich zdrowi rówieśnicy.

W trakcie badań z tych właśnie powodów, zmarło 110 obserwowanych osób. Przeciętny ich wiek wynosił 47 lat a więc paradontoza musiała się u nich pojawić w wieku ok 25 - 35 lat.

Mimo tych stwierdzeń badacze nie potrafią jednak jeszcze wyjaśnić bezpośredniego związku pomiędzy paradontozą a takim wzrostem zagrożenia nowotworami oraz pozostałymi chorobami.

źródło, 03.04.2007
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joanka
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Mar 2007
Posty: 156
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Kwi 03, 2007 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezeli ciepisz na xerostomie to polecam kosmetyki firmy biotene oral balance. Moj dentysta mi je polecil. Sama uzywam plynu do plukania jamy ustnej. Jest bardo delikatnyi nie wywoluje podraznien. W sprzedazy maja jeszcze enzymatyczny zel,ktory nawilza sluzowke, paste do zebow oraz nawet specjalistyczna gume do zucia. Moze sprobuj ktoregos z tych kosmetykow. Moze to polepszy stan Twoich dziasel.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group