Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Hej wszystkim! - avellana
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 4:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aaa widzisz, do tej pory z systemem walczyły delikatne kobiety!
teraz i faceci się wzięli za bary z ZUSem Wink
powodzenia, oczywiście że warto! a co masz do stracenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
avellana
Junior
Junior


Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 15
Skąd: Mielec

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 5:06 pm    Temat postu: hola a todos :) (amiga, amigo eres tu ;) Odpowiedz z cytatem

Znaczy się tak... odwołanie złożyłam i kolejną komisje mam w poniedziałek, ale jakoś po tej poprzedniej straciłam nadzieję. Poza tym to właśnie na tej październikowej komisji dowiedziałam się o tym, a właściwie to lekarz-orzecznik zwrócił na to uwagę, że to jest dopiero obserwacja pod kątem tocznia- Tak wpisała moja obecna lekarka prowadząca. Co prawda miałam wcześniej w rękach ten papier, ale nawet nie zwróciłam uwagi na to drobne "obs." i coś tam dalej-w miejscu gdzie się wpisuje chorobę. Bo w sumie przez 4 lata byłam leczona na tocznia i tak mi za każdym razem powtarzano na wizytach lekarskich (w Bydgoszczy) więc chyba nie miałam prawa w to wątpić, a ponadto 3 lata temu jak stawałam na komisje to w tej cześci, którą wypełnia lekarz miałam właśnie wpisane, że to toczeń (tylko, że to wypełniała lekarka, która mnie prowadziła od początku; swoją drogą, bardzo fajna babka, przyjmuje w Bizielu w Bydgoszczy-to tak dla zainteresowanych)

A mam jeszcze takie pytanie, jak to jest z nazwnictem tej choroby, te wersje niepolskie: SLE, LED-to to samo? Bo ta pierwsza lekarka to mi w karcie cały czas pisała LED, czy to jeszcze o coś innego chodzi...?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 6:01 pm    Temat postu: Re: RE dorka 1 Odpowiedz z cytatem

avellana napisał:
Do Roberta: lekturę obowiązkową mam już dawno za sobą, od momentu zalogowania codziennie wertuję te zielone? Wink strony


To czysta formalność, która tak czy siak być musi. Dla porzadku Wink
LED i SLE to dwie różne sprawy. SLE - najogólniej rzecz ujmując - toczeń, LED - Lower Extremity Disease - choroba kończyn dolnych. Też ogólnie. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 6:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ee, wg moich źródeł LED to o samo co SLE Laughing
lupus erythematosus desseminatus to LED
systemic lupus erythematosus to SLE
więc to toczeń i to toczeń - można używać zamiennie bo w obu przypadkach chodzi o odmianę układową
źródło
akronimy - LED
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 6:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo ja wiem. Zależy od zasobności słowników medycznych i zestawu skrótów. Diodę wykluczyłem, więc zostało powyższe, a jest tego trochę. Pozostaje jeszcze kwestia przedmiotu wpisu w kartę. Confused Nie będę protestować Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 6:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ja myślę, z całym szacunkiem - na karcie osoby podejrzanej o toczeń - lupus erythematosus desseminatus jest bardziej prawdopodobny niż lower extremity disease Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 6:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogą kompromisu uznam i jedno i drugie jako, iż skrót odnosi się do wielu jednostek. Niestety nie wszystkie słowniki podają tego typu rozwinięcie. Smile A swoją drogą, pojęcie przeze mnie podane dotyczy m.in. spraw krążenia, żylnych itp. zatem aż tak bardzo nie odstaje od ogólnego tematu. Tak przynajmniej wynika z informacji medycznych.

Ostatnio zmieniony przez Robert dnia Sro Lis 01, 2006 10:56 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Natka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Sie 2005
Posty: 304
Skąd: Słupsk/Gdańsk

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 7:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam i ja bardzo cieplutko Buziak
_________________

Kochać i być kochanym to tak,
jakby z obu stron grzało nas słońce.

[ Dr Davis Viscott ]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 8:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

avellana napisał:
Znaczy się tak... odwołanie złożyłam i kolejną komisje mam w poniedziałek, ale jakoś po tej poprzedniej straciłam nadzieję.
zawsze warto składać odwołanie głowa do góry teraz bynajmniej bedzie cie badał fachowiec od twojej choroby a nie pierwszy lepszy orzecznik więc masz spore szanse wiem to z doświadczenia ..Powodzenia...3mam kciuki
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Sro Lis 01, 2006 6:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Avellana! Ładny nick Laughing Rzeczywiście podejście tej drugiej lekarki jest jakieś dziwne... Trzymaj się ciepło!!

ps. z tym LED-em podpisuję się pod zdaniem Nenya... Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
avellana
Junior
Junior


Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 15
Skąd: Mielec

PostWysłany: Sro Lis 01, 2006 7:26 pm    Temat postu: avellana Odpowiedz z cytatem

Agnieszko avellana to orzeszek laskowy Very Happy (en espańol) i ma coś wspólnego z moim nazwiskiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Lis 01, 2006 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj avellana i trzymam kciuki za powodzenie na tej komisji.Ja mam komisję w lutym ale juz teraz ogarnia mnie panika.
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Czw Lis 02, 2006 8:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj avellana i nie poddawaj się w walce z ZUS-em Wink
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pią Lis 03, 2006 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie nową koleżankę Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
avellana
Junior
Junior


Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 15
Skąd: Mielec

PostWysłany: Sob Lis 18, 2006 5:25 pm    Temat postu: kolejna decyzja ZUSu też na NIE Odpowiedz z cytatem

Komisję odwoławczą miałam 6 listopada. Wczoraj przyszła decyzja, renty oczywiście nie dostałam, myślałam jeszcze wcześniej, że jak znów mi odmówią prawa do renty to dalej będę się odwoływać, ale teraz to nie wiem czy to ma jeszcze sens... I nawet nie wiem gdzie miałabym to zrobić... Ponoć kolejny etap to sąd pracy - ale jeśli ktoś nie pracuje???
I prawda jest taka, że w szpitalu to byłam 3 lata temu i od tamtej pory już nie było takiej potrzeby, sterydów też nie biorę, bo tak na prawde to one na bóle mi nie pomagają, więc moim lekiem powszednim jest ketonal (dla mnie niezawodny). A jak byłam na jednej i drugiej komisji to akurat nie mogłam im udowodnić, że stawy mi puchną, bo akurat w ten dzień nie miałam spuchniętych ani palców ani kolan... no a przecież choć zdarza mi się to bardzo często to jednak nie na zawołanie :/
Dodam jeszcze, że jestem teraz studentka ostatniego roku filologii hiszpańskiej (To co kto robi i jakie ma wykształecenie to zdaje się też ma wpływ na decyzję komisji). Jak do tej pory zdarzyło mi się pracować tylko na umowę o dzieło.
No i nie wiem co dalej....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group